Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #20691712

    törölt tag

    válasz JoolsNOS #37 üzenetére

    Ezt azert engedhetted meg magadnak mert kb semmi ertelmesre nem hasznalod.
    Idegbaj egy munkara valo gepet 3 havonta installalni.
    Meg az is amikor egy szar update miatt szopsz es nem haladsz a meloval.
    Ilyenkor a tisztelt "gyartoval" kene kifizettetni a kiesett bevetelt.
    Az idegeskedesrol nem beszelve ami, penzben nem is merheto.

  • hallador

    addikt

    válasz JoolsNOS #37 üzenetére

    Szerintem ezzel az a baj, hogy a Windows 7 frissítése egy kín napokig frissül. A wondows telepítése egy rakás szemét. Azzal, hogy a microsoft kiadta a gyártóknak, hogy minden drivert majd jó megcsinálnak, állandóan fel kell dríverezni a windows-t fel kell telepíteni rá a programokat, fel kell fríssíteni ez Windows 10-el is, SSD-vel 4 - 6 óra, ha régi a gép, Windows 7, és hdd, akkor egy munkanap, de a frissítések még nem fejeződtek be. Szóval ezzel szenvedjen az ember akinek 2 anyja van.

    Fanoktól azt hallom, hogy 1 - 2 óra alatt megvan mint a mesében, igen, ha SCCM-el csinálom, amibe be vannak injektálva a legújabb frissítések, driverek, de csak adott gépekhez, mert mindenhez nem lehet, az meg nincs otthon általában. Meg a windows update mindent leszed, nem szed le, mert annyi fajta hardver van a piacon, hogy ez fizikailag nem valós megállapítás. Szóval ez az újrarakás Windows esetén nem annyi, mint a Windows 95korszakban volt.

    (#42) bulletstorm

    Azert kezd lassu lenni mert felengeded ra a sok szemetet amik update neven kijonnek.

    Azt hogyan magyarázod el egy gyárban, hogy nem kellenek a frissítések, mert lassú a windows, a microsoft meg azt fogja mondani, hogyha baj van, hogy no support az adatlopásra, mert nem volt fenn a frissítés...

    Ket het utan ugy lassult mint a veszedelem.
    Megneztem a frissiteseket es szinte minden nap istallalt valami ms tragyat.
    Letiltottam a frisiteseket.
    Majd megneztem az elso inditast es az azt koveto osszes frissitest lekurtam rola.
    Azota is olyan gyors mint uj koraban es beton stabil rajta a w8.1 azota is. Persze nem szabad se ie-t se edget hasznalni.

    De ezt nem tudod megtenni, egy olyan helyen, ahol ezt nem lehet megtenni.

    Azok szinten "virusok".
    A legtobb szar meg ehhez a ket foshalmazhoz jon update cimszoval.

    Ezért a cégek rengeteget fizetnek, hogy az MS "support"-ot adjon, ami általában abból áll, hogy a support desktop szinten lepattintja a hardver gyártóra, de akkor is így működik.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • cog777

    senior tag

    válasz JoolsNOS #37 üzenetére

    "(#34) hanischz: ez ilyen xp beidegződés lehet. Anno én sem frissítettem, mert nem volt eredeti. Kb 3 havonta újraraktam a legfrissebb relese-el."

    Nem, ez kozel 30 ev IT-s tapasztalat. Linux eseten turni kell a beallitasokat, vajon melyek okozhatnak inkompatibilitast frissites utan (marmint az operacios rendszert nagyobb verziora). Nem egyszeru. (Szerver az mas tema.) Windows eseten meg kulonosen ajanlott ujrarakni a gepet vanilia Windows-al es nem bohockodni a gyarto altal adott szemettel teli image-el (es azt frissiteni pl Win 8.1-rol Win10-re). Volt hogy a gyarto altal adott driver (ami a vanilia Windowsban nincs is.. ez a Lenovo HDD gyorsito vacka volt) okozott adatvesztest mert osszeveszett egy masik gyarto driverevel. Haromszor tunt el a merevlemezem tartalma mire rajottem mi a gaz.

    A Windows frissitesi rendszeret nem tartom megbizhatonak most sem es korabban sem. Egy Windows minel "oregebb" annal inkabb hajlamos a belassulasra illetve a javitasok (patch-ek) neha tonkretesznek vagy elallitanak valamit. Legutobb az asszony fajl tarsitasait barmolta el es hivott telefonon hogy nem tudja a kepeket megjeleniteni. De volt hogy olyan drivert telepitett fel ami bizonyos ido utan csontrafagyasztotta a gepet.

    Nem ertem miert lenne jo egy ilyen bizonytalan allapotrol frissiteni masik Windowsra... akkor mar inkabb a legfrissebb telepitot letoltom az MS honlapjarol (amiota lehet persze, mert korabban tuzzel vassal tiltakoztak) es a megfelelo drivereket felteszem. Akkor lesz egy friss, szuz allapot amit akar le is lehet backupolni.

    Termeszetesen akik kevesbe ertenek hozza azoknak megoldas lehet a frissites...

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • #20691712

    törölt tag

    válasz JoolsNOS #53 üzenetére

    Nem arra gondoltam, hogy egy particiod van es a c-n tarolod amit dolgozol (aki ezt teszi az tenyleg dilettans vagy tokhulye), hanem a programokra.
    Egy max legalisan legalabb fel ora szerencsetlenkedes, a ps meg a z brush is egy par level fordulo. A max kb fel ora telepitesi (inkabb tobb).
    Erre gondoltam.
    Fel nap baszkodas ezt a 3 programot legalisan feltenni.
    Ezzel gyoznek meg, hogy a varez "rossz".
    Mivel ugy kb 1-1,5 ora szopastol kimeled meg magad.
    De a telepites akkor is ido.
    Amugy sokszor telepitettem mar wint es sok felet ssd-k re is.
    Mindenfele cuccrol es mindig tobb volt mint 20 perc.
    A rakas driverrol nem is beszelve.
    Egy gep feltelepitese legjobb esetben is 4ora azaz fel nap kieses.

    [ Szerkesztve ]

  • kovgab

    aktív tag

    válasz JoolsNOS #37 üzenetére

    Ez az újrarakás egy tök jól működő dolog mára, USB3-al minimál idő és tök új windows-od van.
    Egy legutóbbi W10 install valami 12 perc volt kb.

    Ká Úr

Új hozzászólás Aktív témák