Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz cucka #25 üzenetére

    a gyártók azért tolták az áramzabáló gépeket, mert a népnek az kellett. a népek meg azért vették meg a kétmagos pentiumD-t, mert senki nem mondta nekik, hogy alapjáraton 80wattot terhelve meg 140et is elfűtenek. én személy szerint bevezetnék egy olyan energiafelhasználás jeölés rendeszert, amit pl a hűtőknél is alkalmaznak. A+ A B C energia osztályú gépek stb.. ha az emberek tudnák mit vesznek talán elgondolkodnának, hogy megéri e plusz 2000 forintot kipengetni, csak azért, hogy utána ha 5 évig használják a procit, akkor csak a kisebb energia igény miatt 30ezret spórolnak a termék életciklusa alatt. ezt senki nem tudja. bemegy az emberünk a boltba és kéri azt a zöld dobozt. vagy bemegy az ember a boltba és kér egy számítógépet, az eladó meg hozzávágja a legszarabb vackát. vaagy, amikor az irodán közbeszereznek "olcsó" gépeket. az egész tender nem látott egyszer sem informatikust, hanem valaki okos intézte, így lehetnek a az irodán 60 darab pentium D boldog tulajdonosai. annyit zabálnak pluszban havonta, hogy azt hiszik van egy láthatalan munkatársuk, akit szintén fizetni kell.
    vannak pl.: az újabb szériás gigabyte alaplapok, amik szépen lekapcsolják a procit tápláló felesleges áramköröket is, ha csak idle módban pörög a proci. na az már fejlesztés.
    tehát az emberek akkor lesznek környezettudatosak, ha megtanítják rá őket. a tv-ben nyomatni kéne filmek előtt az újrahasznosításról pár filmet, mutogatni kéne a város határában lévő szemétkupacokat (azt is hogy per pill hogyan kezelik..), mutogatni kéne, hogy az összegyűjtött műanyagból mi minden készülhet, tudatosítani az emberekben, hogy egy darab sörös aludoboz előállításához 20ad annyi energia kell, ha újrahasznosított alapanyagból készül stb. sajna csak akkor kapcsolnak az emberek, ha már nem látnak a szmogtól a városban és amikor felköhögik a tüdejük egy részét. annyira le vagyunk maradva a környezetkímélő életmódtól, hogy az már szégyen, így aztán mindenki söpröget a saját szemétdombján. pl még mindig csak épülget a csepeli víztisztító. senki nem is figyelt arra, hogy bazz minden mocsok tisztítatlanul folyik (ömlik) a dunába, míg el nem kezdődött ez az energiacsökkentő-környezettudatos "mánia". sajna még mánia szinten megy, mert még a marketing része csak. akkor lesz szép világ, ha mindenki alapból úgy gondolkodik, hogy az a környezetének is jó legyen. (példa: hát még nem kell új teló, nem is veszek, mert csak szemét keletkezik. ja és én NEM szégyenlem a mobilom, samsung x480 és már kopik le róla a burkolat, de még működik, nem kell másik)

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

  • waterman_

    aktív tag

    válasz MBazsee #36 üzenetére

    megértem, hogy sokmindenre nincs pénz, csak rendkívüli beszűkült gondolkodásmódra vall, ha az áron kívül semmi mást nem vesznek figyelembe. sajnos.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák