Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    válasz Create. #1 üzenetére

    Ezt szerintem úgy kell érteni, hogy mködhetne, de nincs rá garancia. Ugyan az a helyzet mint a korábbi AMDs lapoknál, Ha nem úgy van megtervezve a nyák, a jelintegritás nem biztos hogy megfelelő lesz 4.0-hoz, legalábbis nem annyira, hogy erre garanciát vállaljanak. Ha meg lutri, és mégis engedik, akkor jön a lawsuit, amit értelem szerűen nem akarnak.

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Create. #3 üzenetére

    Nem kell beérni, de az Intel nem tudja garantálni, hogy működik-e, hiszen nem megy át a hitelesítési teszten. Vehetsz olyan hardvert, amivel nem fog működni, és akkor az Intel felteszi a kezét, hogy sosem ígérték, hogy működni fog, vegyél 500-as alaplapot, azzal jó lesz.

    #4 tlac : Új stepping. Ennyikeh.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Create. #22 üzenetére

    Utána viszont írja ezeket is:

    "Itt érdemes kiemelni, hogy egyes alaplapgyártók megpróbálják majd engedélyezni a PCI Express 4.0-t, de az Intel ezt egyéni döntésként értelmezi."

    " Ez az Intel részéről érthető álláspont, a nem tesztelt dizájnok esetében nem tudják garantálni a teljesen hibátlan működést, így hivatalosan inkább nem is támogatják a PCI Express 4.0-t a régebbi alaplapokban. Mindemellett nem is tiltják, mivel a felhasználó megértheti a teljes körű hitelesítés hiányából eredő hátrányokat, és opcionálisan dönthet úgy, hogy ezeket felvállalva aktiválja az új generációs interfészt."

    Nekem ebből az jön le, hogy azok a gyártók, amelyek készültek a dologra, kihozzák a megfelelő BIOS frissítéseket a PCIE 4.0-hoz, aztán, hogy melyik VGA-val megy és melyikkel nem, az lutri. Majd biztosan lesznek rá tesztek.

    Néhány alaplapgyártó biztosan megteszi a tőle telhető támogatást, aztán meglátjuk mennyire lesz kompatibilis.

    Itt van a cikk, hogy melyik gyártók mely alaplapjai milyen szinten lettek felkészítve a dologra:
    [link]

    MSI és Giga eléggé "ráálltak" a dologra, ASUS-t meg inkább hagyjuk... :D

    Nekem Z490 Tomahawk van, szerintem engedélyezni tuti fogják, működni vajon fog-e...? :DDD

Új hozzászólás Aktív témák