Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz Create. #22 üzenetére

    Utána viszont írja ezeket is:

    "Itt érdemes kiemelni, hogy egyes alaplapgyártók megpróbálják majd engedélyezni a PCI Express 4.0-t, de az Intel ezt egyéni döntésként értelmezi."

    " Ez az Intel részéről érthető álláspont, a nem tesztelt dizájnok esetében nem tudják garantálni a teljesen hibátlan működést, így hivatalosan inkább nem is támogatják a PCI Express 4.0-t a régebbi alaplapokban. Mindemellett nem is tiltják, mivel a felhasználó megértheti a teljes körű hitelesítés hiányából eredő hátrányokat, és opcionálisan dönthet úgy, hogy ezeket felvállalva aktiválja az új generációs interfészt."

    Nekem ebből az jön le, hogy azok a gyártók, amelyek készültek a dologra, kihozzák a megfelelő BIOS frissítéseket a PCIE 4.0-hoz, aztán, hogy melyik VGA-val megy és melyikkel nem, az lutri. Majd biztosan lesznek rá tesztek.

    Néhány alaplapgyártó biztosan megteszi a tőle telhető támogatást, aztán meglátjuk mennyire lesz kompatibilis.

    Itt van a cikk, hogy melyik gyártók mely alaplapjai milyen szinten lettek felkészítve a dologra:
    [link]

    MSI és Giga eléggé "ráálltak" a dologra, ASUS-t meg inkább hagyjuk... :D

    Nekem Z490 Tomahawk van, szerintem engedélyezni tuti fogják, működni vajon fog-e...? :DDD

Új hozzászólás Aktív témák