Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz MaUser #22 üzenetére

    - alkatrészek beszerzése (odút, futár várás, whatever)
    Aki ilyen értékű eszközökben gondolkozik valószínűleg nem építőmunkás szóval jó eséllyel meg tudja rendelni a melóhelyére is, ott napközben át tudja venni.
    - gép összerakás
    Ez jó kérdés, kinek mennyire drága az ideje. Otthonra a NAS nem létszükséglet, inkább hobbi szerintem (tehát nem "munka helyett" csinálja az ember, de akkor is egy gép összerakása ha minden megvan hozzá és nem rendeltünk rosszat (pl ventiből) akkor 2-3 óránál nem hinném, hogy több.
    - oprendszer telepítése
    Win8+XBMC kb 1,5 óra, de pl ha valami NAS linux disztrót raksz fel akkor az max 1 óra főleg ha nem elsőre csinálod (pl OMV, Amahi, FreeNAS vagy ilyesmi)
    - oprendszer
    Jó eséllyel van használható licence win-re vagy amúgy is valami linuxos céldisztrót használna.

    Bár nem vagyok nagy rendszergazda de én mindegyik elvárt progiból tudok ingyenes alternatívát. Főleg linuxon.

    Kérlek írd le, mennyi időbe kerülne bekonfigurálni mindent, hogy akár 5 évig 0-24-ben menjen és ne kelljen hozzányúlni:
    Telepítéssel együtt 1,5-2 óra ha az ember nem elsőre csinál ilyesmit vagy hozzá egy kis affinitása. De amúgy egy gyári NAS konfigurálásával is el lehet szórakozni órákig főleg, ha pl valami port le van tiltva vagy hasonló idiótaság van.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák