Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi80sz

    tag

    válasz cskamacska #28 üzenetére

    Gigabyte-ot ne vegyetek!!! Főleg úgy, hogy bios-t kell frissíteni, az új APU-hoz!!! Én megvettem a legdrágább Gigás alaplapot, amit régebben kapni lehetett (ez a GA-F2A85X-UP4 volt), az A8 5600K-mhoz. A 16GB memóriával nem volt gondom, majd vettem egy A10 6700-at, amihez biost kellett frissíteni és a memóriát nem volt képes kezelni az új bios. Új memóriát kellett vennem. Viszont otthonra meg vettem egy Asrock alaplapot és abban ma is megy az 5600k-val. Írtam a Gigabyte-nak, hogy az új biossal nem mennek a régi memóriáim, a régi biossal pedig nem megy az új APU-m. Visszaírtak, aminek az a lényege, hogy sz*rnak a fejemre. Azóta is csak egy beta biosra futotta az erejükből. Én pedig megfogadtam, hogy soha többet nem veszek Gigabytos alaplapot. Ha megnézzük a bios támogatásokat (Asus, Asrock, Msi), akkor látható, hogy ha gond van: hajlandók biost frissíteni, akár 1 vagy 2 havonta is. A Gigabyte pedig nem foglalkozik ilyenekkel. Tehát, ha jót akartok, akkor bármit vesztek, csak Gigabytos alaplapot nem! MSI-m még nem volt: lehet, hogy ezzel kivételt teszek, mert ez tetszik. Az Asus mindig bejött, nem volt gondom egy alaplappal sem (pedig volt jó pár), de most nem látok nála olyat, ami nekem tetszik. Az Asrock kínálat még jónak tűnik Kaverihez (főleg Crossf-hez).
    A kigyulladásos probléma: nekem a Gigabyte egy 3D mark futása után, úgy felforrósította a memóriákat hogy égette a kezemet, ha hozzáértem.Az Asrock is forró volt. Mindezek után kikapcsoltam minden gyári tuningot a BIOS-ban (default-ból mindig be van kapcsolva az Asus-nál is). Ez a fogyasztásra is jó hatással van, sebesség meg annyira nem érdekel (Intelt vennék, ha fontos lenne, de ott is kikapcsolnám a tuningot, vagy speciális hűtést használnék az egész rendszerre -nem csak 1-1 komponensre- ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák