Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsi83vp

    senior tag

    Többágú a probléma.

    Egyrészt vannak olyan gyerekek, akiknek szocializációs szinte a bányászbéka segge alatt van.
    Szerintem ez masszívan a szülő felelőssége.

    De a tanárok képzettsége is kritikán aluli, bár nem meglepő, egyetem alatt velük volt tele a szórakozóhely hét közben is és nem a mérnöki-/infós hallgatókkal.
    Régen elindultunk 28-an az osztályban és 1 ember esett ki diszlexia miatt. Persze nem voltunk egyforma képességűek, mi többiek sem. Ahány gyerek.... Én voltam a 2. az osztályban akit elküldtek még év elején Pestre, bár hallássérültként akkor még nem értettem, hogy audiológia miatt miért IQ és egyéb teszteket csináltattak velem.

    Unokaöccsnél 2 éve 20 emberből elküldött 5-t felmérésre, hogy hátha gyógypedes esetek, kevesebb dolga lenne velük alapon. Változik világ, na.

    Azt nyilván nem fogja mondani, hogy esetleg a tanárképzés (is) szar, mert hát az ember kicsi közszolgája az sose hibás. :D

    Persze az én tapasztalataim az általános iskolára vonatkoztak, nem az ovira. De pedagógus-pedagógus. Egykutya. Van ilyen jó képességű a tág családban is. Nyavalyog a családi bulin, hogy rendetlenek a saját gyerekei, ezt hozzák haza a suliból... Aztán leül és megissza a sörét. Másnap meg megy tanítani és az ottani rendetlenségért már a másik gyerek szülője a hibás.

    Egyébként: a magánóvodának az lehet az előnye, hogy mivel picit magasabb bért kínál, lehet, hogy könnyen elküldi a rosszabb minőségű munkaerőt, illetve erősebben szűr már a felvételnél is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák