Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Ellia #8 üzenetére

    A teljesség igénye nélkül:
    Az "Én is tudok beszélni" című rettenet elavult. Az egy dolog, hogy a "Mit csinál a bácsi? Reszel."-nél legtöbb szülővel ellentétben még meg tudtam mutatni csemetémnek mi is az a reszelő, és mi a reszelés.
    De honnan a túróból szedjek zacskós-tej tartót? Ha nem mutatom meg neki, szerinted majd egy stilizált rajzról tudni fogja egy három éves mi az és mire való? Nehéz lenne aktualizálni legalább a kirívóbb képeket?
    Rajta az Oktatási Hivatal billogja. Már ebből látszik mennyit ér a rendszer.
    Kaptunk felmérő kérdőívet, hogy milyen szinten áll a gyerek beszédtudása. Ha jól emlékszem "csak" két mondatnál javítottam ki a fogalmazási hibákat, és "csak" egynél írtam, hogy nem értelmezhető a kérdés.
    De úgy általánosságban a mondatok meglehetősen magyartalanok voltak.
    Úgy voltunk vele nem árt a gyereknek, ha szakember foglalkozik vele. De ha tudtuk volna, hogy ez a színvonal kétlem, hogy hozzájárulok a "fejlesztő foglalkozáshoz".
    Március 15.-én általános gyakorló feladat, hogy határozza meg a gyerek, melyik kép tartozik az ünnephez.
    Tényleg értelmeznie kell tudnia egy maximum öt éves gyereknek a nemzeti öntudatot?
    Egyéb gennyes dolgokat nem akarok felhozni.
    Maximálisan egyetértek, hogy általában a szülőknek többet kéne foglalkoznia a gyerekével. De ne tegyünk már úgy, mintha a mostani hivatalos hozzáállás a gyerek érdekeit tartaná szem előtt. Azt, hogy manapság az országban súlyos retorziókkal kell szembenéznie azoknak, akik egy kicsit is alkalmazkodni próbálnának a gyerek tudásához, gondolom nem kell bemutatni azoknak akik nem csak kormánypropagandából tájékozódnak. Fejétől bűzlik a hal.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák