Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Rover623 #10 üzenetére

    Én is megvenném a jobb 40"-ost. Hálóba kerestem TV-t, már 10+ éve is 120Hz-es LCD-m volt. Most nem találtam, 2 évig néztem, talán TLC-ből vagy valami hasonlóból lett volna 120Hz-es de még ebben sem vagyok biztos.

    Végül 60Hz-es lett és 50" mert nagyobb hálóba elfér majd, de jelenleg - közelebbről - sokszor kicsinyítve nézzük: igen, négy fekete kerettel.

    Hülyeség sajnos, hogy ne lennének egyéni preferenciák, csak ezt az okos fórumozók döntik el néha, hogy a PC az ATX méretű, a laptop 14 vagy 15.6 és 2kg alatt minek, hangcucc nincs 200k alatt mer'minek, stb...

    Igények pedig lennének.
    Az más kérdés, hogy tömegigény mire van. Az nyilván mérhető és reális, hogy bizonyos rétegigények kisebbek mint a mainstream. De ettől még gyakran itt is torzít a piac, mert lenne másra is mérhető igény, de direkt a nagyobb szegmensre mennek csak rá. Pedig gazdaságilag azért egy kisebb, de mérhető és épp a fentiek miatt gyengébb konkurenciával megáldott szegmens is adná magát.

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #7 üzenetére

    Nem csak ezen múlik. A nappaliban nekem is 55"-os van, 5+ éve amikor még nem ez volt a mainstream. Most simán el tudnék képzelni 65-öst is. De kisebb szobába minek?

    Tartalomfüggő is, mozizni általában jobb a nagyobb, de ha TV, más tartalom is megy az sem erre van tervezve. A méretes híradós fej pl már zavaró.
    De pl. ha a gyerek mesét néz - elég ritkán, de néha kell, tipikusan ha beteg - neki sem tolom az arcába 3m-ről sem az 55"-os képet.

    A monitort is említetted... anno használtam asztalról (80-100cm) 40-est, produktivitásra az is túl nagy volt (fejforgatás, nem látod át, stb... ezt sokan mai monitoroknál sem tudják értelmezni, hogy nem mindig jobb a minél nagyobb), gamingre meg jó, mert fedte a perifériát.

    Fényerő: az említett 50-60"-osok pl. kisütik a szemed. Még visszavéve is egy kis szobában este. Ugyanígy kényelmetlen nálam pl. a 32"-os monitor tök sötétben, visszavett fényerővel, kékszűrővel, minden sz*rral. Egyszerűen nagy a felület.

    Szóvat a lényeg, hogy nem értem miért a bútorméret lenne az egyedüli meghatározó a képátlónál.

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #14 üzenetére

    Van korreláció, de minimális. Épp annyi mint a szekrényméret és a TV méret között.
    Miért ne lehetne igényesebb panel egy kisebb TV-ben?

    Lásd újra amit írtam: PC kijelzőként (tehát közelről) nincs relevanciája egy 55"-osnak.
    A 120Hz-nek (vagyis lefordítva a megfelelő mozgásminőségnek) sincs semmi köze a panelmérethez. Az egyik használható a másik meg szar. Akkor is ha 32" vagy 40". (És itt ugye sokszor pl egy 24p kadenciahelyes megjelenítés is a 120Hz-hez van kötve 5:5 pulldown-al, szóval még ilyenek is elvesznek. Akadozva egy mesétől is leesik a feje az embernek.
    De pl. a hálóban, kisméretű szobában, este az említett alacsony fényerőnél sem cél, hogy akadozó, szétfolyó képet nézzek.

    Szóval szerintem akárhányadlagos kijelzőként ezek masszív hendikeppek egyéb célokra használva is, de ugyanúgy fő célra is, főleg ha ezeket az addicionális jellemzőket is hozzáveszem.

    Ez nem volt így régen. A legagyibb, kis 3D TV-kben is ott figyelt a 120Hz-es panel pl. Nem kellett hozzá extra méret és csúcskategória. Hiába nem a 3D miatt vetted meg, hozta a többi extrát is. Pl.

    Ma (1-2 éve) Samsungnál megnéztem a kínálatot. 55" alatt 60Hz, 120Hz szemkifolyós PWM, judder, stb... Miközben a 10+ éves 40A656-omon nem kellett ezzel szembesülni. De a pár éves 150k-s 40-es 3D Tv-jüknél sem.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #16 üzenetére

    Ennyire.
    LG-ből második TV-ként most 55" alatti 60Hz-es is tudja a 24p-t valahogy. Gondolom 48Hz-en vagy a fene tudja, rtings-en mindenesetre szokták tesztelni és tudja.
    De pl. Samsungból bármelyiket megveszed 55" alatt és nincs 24p. Lazán elhagyták.

    Pedig van a családban 40"-os pár éves Samsung is. Sokéves, került 150k-ba anno tehát abszolút nem volt drága és 3D, tehát 120Hz.

Új hozzászólás Aktív témák