Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #37 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy saját magának, mint munkáltató adja a munkáltató kölcsönt, hanem azt hogy könnyen el tudja intézni, ahogy sok más egyéb módszerrel is tud magának plusz pénzt biztosítani, az utóbbi évek alatt már voltak ilyenre példák, nézz utána interneten.
    Nem azt írtam (amúgy nem is az íróval, hanem az olvasóval van gond itt úgy látom :D) , hogy örökké kell bírnia, hanem hogy egy ideig, egyébként meg nagyon tévedsz, jó magam is tudok olyan helyekről, ahol a szünetmentesítés legalább 3-5 órát képes áthidalni, szóval erős sületlenség, hogy sehova nem raktak olyat, az hogy a környezetedben nincs példa rá, az nem azt jelenti, hogy sehol nincs ilyen. Sőt olyan megoldások is vannak, hogy a tápellátás megszűnése esetén bizonyos illetők E-mail/SMS értesítést kapnak és ha kibírja akár 2-3 órán keresztül a szünetmentesítés és megfelelő a reakció, akkor van idő cselekedni és talán időben vissza lehet állítani az áramellátást, nekem az is érdekes, hogy 9 óráig tartott visszaállítani a rendszert, bár abból kiindulva, hogy magyarországon vagyunk, a "magas színvonal és a hozzáértés fellegvárában" már nem is csodálkozom, itt minden a lehető legszarabbul, leghülyébben és legolcsóbban van megoldva, természetesen úgy, hogy a valóságban kurva nagy pénzek mennek el az adott feladatra, csak megoldják tized akkora költséggel, a többi meg valahova eltűnik, pedig ennyi pénzből amit az EU-tól is kaptunk, meg elbasztunk minden szarra (stadion) már az egész országot újra lehetett volna építeni, mindegy, nem is idegesítem magam rajta.
    Ami a megszakítót , ezért is kérdeztem, hogy van megoldva, arról meg nem is beszélve, hogy az ilyen megszakító szekrényeknek is kellene valami védelem, hogy akárki ne tudjon hozzáférni, mondjuk gondolni kell a veszélyelhárításra is, szóval inkább hagyjuk, a gond ott kezdődik, hogy a polgármester be tudott oda menni, holott egyrészt az önkormányzat épülete nem az ő tulajdona, így felesleges összevetni a saját házas példával, másrészt az ilyen helyekre megfelelő belépési szabályzatot kell készíteni és azt megfelelően kell alkalmazni, akár beléptető rendszerrel is és nyilván nem annak kell oda tudni belépni, akinek halvány lila fingja sincs az ott lévő eszközökhöz, az ilyen illető még ha főnök is, max. egy kompetens és jogosult személy felügyelete mellett mehetne be oda, az meg hülye lenne, ha nem baszna rá az ilyen kezére ilyenkor, vagy már ha beengedi akkor, mikor tudja milyen céllal akar bemenni oda, szóval itt is az a baj, hogy nincs meg a megfelelő szabályozás, mondjuk ez az egész országra igaz, de attól hogy ez van általánosságban, még nem azt jelenti, hogy ennek így is kell lennie.

    Nyilván, de csak felsoroltam két opciót, amihez esetleg kell egy szerver, nem azt mondtam, hogy így kell megoldani.

Új hozzászólás Aktív témák