Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #113 üzenetére

    A legfrissebb játék, amiben láttam és ami grafikai oldalról is viszonylag fejlett (elképesztő, hogy milyen látványt hoz ki az 5+ éves VGA-mból olyan beállításokon, amikkel 30-60 közt mozog az fps), az a The Talos Principle, bár valami okból makacsul stereo-ra áll be OpenAL Soft-al, ha átbököm a játék menüjében XAudio-ról OpenAL-re (játszottam az alsoft.ini-vel, nem segített a surround51 mód erőltetése). Ugyanakkor ez a játék XAudio-val is szépen szól. :B Nagyságrendekkel jobban, mint a 2009-2011 tájékán megjelent WWise csodák. :(((
    ---
    Ha már így említed a middleware-eket, ezt a briliáns WWise-t hihetetlenül gyűlöltem, mikor teret nyert a játékokban az EAX-os DirectSound és/vagy akkor még "dead cat bounce" fázisát elő OpenAL helyett. Soha nem bírtam megemészteni, hogy miért szól nagyságrendekkel rosszabbul például a Dragon Age és Mass Effect második, mint első része még akkor is, ha az első részeket hardware DSP nélkül tesszük az asztalra (az első részek normálisan szólnak EAX hardware nélkül is, az EAX vagy EFX effektezés csak hab volt a tortán az ME1-ben, de az ME2 és DA2 egyszerűen borzalmasak, szinte kései 90-es, korai 2000-es éveket idéznek, már-már quake3 hangulat, szinte nulla felbontás, semmi mélység, be se kapcsol a sub auto módban). Szóval szerintem a WWise-nak mindenképp jót tesz, bármire cserélik le az alapértelmezett szoftveres keverőjét, rosszabb nem lehet, mert attól már egy Audigy 2 hardware DPS is jobb volt.
    De talán az Fmod is épp visszafelé fejlődött akkoriban, csak nem ilyen agresszíven. Mint ha vagy az lett volna a kitűzött cél, hogy ~0 legyen a CPU terhelés, mert inkább grafikára akarják használni a CPU-t és szó szerint szarnak a hangra, vagy hogy direkt gyengén szóljon a hang és nagyobbat durrantson majd az így nekifutásból indítható következő hardware DPS éra.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák