Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz zoli03 #67 üzenetére

    igazán sokat úgy lehet rombolni egy autón, ha nem jársz vele.
    ha sokat áll, akár egy akksicsere is lehet évente, rugók, gátlók, szilentek, stb.

    másik hszre: valóban lehet 40 kilométerre dízelt venni, főleg ha pár hét alatt tönkre akarod tenni. feltételezem, hogy napi 40 km ingázás az 2x20. az tuttira tönkrevágja a dízelt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz zoli03 #67 üzenetére

    Ne abból indulj ki, hogy mivel az elmúlt 2 évben minden ára - a kocsiké is - megduplázódott, ezért nincs amortizációs költség. Ha így lenne, akkor téma lezárva, kocsit kell venni, mert jobb befektetés mint a bitcoin, aztán ha az ember használja, használja, ha nem, akkor is jövőre 50% plusszal eladja. De sajna ez nem igaz.
    Szóval abból indulj ki, hogy egy 10-20 éves autót most se annyiért kapsz, mint újkorában, tehát tuti, az utóbbi 2 év ellenére is van amortizációs költség.

    Szervize válogatja, hogy mennyiért csinálják, nem ez a lényeg. A lényeg, ha használod, kopik, ha nem, akkor is kell rá költeni. Mert ahogy bambano megjegyezte, vannak alkatrészek amik nagyon nem díjazzák, ha nincsenek használva. pl fék: berozsdásodik. szimeringek, csapágyak, deformálódnak, kenőanyag lefolyik. (Érdekesség: optikát is ezért állva tartjuk, nem oldalára fordítva, mert a kenőanyagnak nem tesz jót.) Oké, ez nem egy hét, de nem tesz jót a kocsinak, ha hosszú ideig nem mozdul, utána még többet költhetsz rá.
    A lényeg, hogy van fenntartási költség. Mondhatnám azt is, hogy R16-os gumi 160e volt és igyekeztem olcsót venni. 48 hónapra leosztod 3eFt/hó és ez csak a nyári.

    Az, hogy 120eFt kell költened évente szervizre, szerintem nagyon alultervezett költség. Persze van amit te is meg tudsz csinálni, van aminél azt mondod, hogy nem kockáztatsz, vagy órabérben nem éri meg neked foglalkozni vele.
    A 30eFt/hót, én annó 1 milliós autóval számoltam. Most, hogy az autók ára megduplázódott, a bérek is nőttek, minden költség nőt, szerintem a 60e is lehet reális havonta. De mondj összeget, vagy más is mondjon összeget, hogy szerinte mennyi a reális. Én ezt tapasztaltam.

    #68-71:
    Szerintem részben mindannyiótoknak igaza van. Ha be tud melegedni, a katalizátor öntisztítása tud működni akkor nincs gond.Satugázt se szereti városban. De ha a 20km úgy jön össze, hogy közben 4 helyen 10 percre megáll az ember és csak ez van, hétvégente nincs nagyobb túra, akkor én se dízelt használnék.
    Egyébként infó, akit érdekel

Új hozzászólás Aktív témák