Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz waccamár #17 üzenetére

    vitatnám a megállapításaidat, mert a google pontosan tudja, hogy hol lakom, ezt kifejezi például akkor, amikor megnyitom a google mapset, és oda teszi a kezdőpontot, ahol szerinte lakom.

    másrészt pedig ha minden esetben becsukok egy reklámot, mondjuk egymás után 100x, abból a google nem tudja kihámozni azt az információt, hogy nem jól targetált? vagy csak a google bízik benne, hogy az egy eladott reklám és senki nem fogja firtatni, hogy megalapozatlanul számlázott érte?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz waccamár #60 üzenetére

    oké, tegyük fel, hogy ideális világban élünk, akár már kicsit hosszabb ideje. akkor régen vörös zászlókat toltak volna az adathörcsögök tárolóira, és a jó öreg nagy ostoba dagadt b*sz*-k elintézték volna a "felújítási" munkálatokat.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Béééla

    őstag

    válasz waccamár #60 üzenetére

    Jó, akkor kérlek magyarázd el, mi a búbánatért mutogatta 10-12 éves komposztnak a 18+ korosztályra beállított tartalmat és ha leszűrtem Magyarországra (konkrétabban Pestre) akkor mégis mit keresett filippínó azok között, akik megnézték? Nem kattintottam elég erősen a szűrés gombra? Nem. Szarnak bele, mert megkerülhetetlenek és valójában ellenőrizhetetlen, ha nem fizetsz, nem ajánlja fel, a reklámból zsarolást csináltak.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz waccamár #75 üzenetére

    Igen, ha az ember bekattintja a korosztályt, érdeklődési kört és pontosan nulla találat jön onnan, akkor valami nem stimmel. Ha a posztra jövő visszajelzése 100%-ban élesen ellentéte a bejelölt célcsoportnak, felnőtt kockák helyett mélysötét 10 éves Dzsesszikák és Ronáldócskák késsel pózolva, akkor a rendszer megmutatta mennyire is fasza. Á, tudom, a költségkeret. Költsek még rá.
    És az ilyen kaliberű tévedést nem egyszer játszotta el.
    Egy óriásplakáton meg legalább a helyiekhez eljut... Kegyetlen, mennyire furcsa a rendszer, egyszerre feldob olyan reklámokat, amikről csak beszélsz telefonon, másrészt megmarad a "megnézted ezt a könyvet, miért nem veszed meg? (Mert megvettem)" és totál irreleváns szarnál.

    Bélabá

  • bambano

    titán

    válasz waccamár #85 üzenetére

    "A facebooknak minden esetben az a célja, hogy a felhasználónak releváns hirdetés jelenjen meg.": azért, hogy a facebookban egyáltalán felmerült, hogy hirdetést jelenítsen meg, önmagában börtönbe kellene zárni az egész vezérkart és tulajdonosi kört. meg azért is, hogy annyi személyes adatot gyűjt mindenkiről.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Béééla

    őstag

    válasz waccamár #85 üzenetére

    >Hülye példa tudom, de hogy érzékeltessem: be én beülnék mindenféle előképzettség és tudás nélkül egy forma1-es autóba, valószínű nem tudnám úgy vezetni, mint a pilóták, hiába vezetek.
    Egyáltalán nem hülye példa, csak finomítanám: ha "tanulási fázis" meg "mennyire tetszik"-et csinál ahelyett, hogy az általam kiválasztott demográfiai csoportnak mutogatná, akkor olyan, mintha a fékre lépnék és erre még inkább gyorsítana a kocsi, balra tekerném a kormányt és jobbra megy, a többit sorolhatnám.
    Így ez a "szolgáltatás" szar, akárhogy kenegetjük meg szakértjük, hogy ez egy külön szakma. Az is, nem tagadom. Csak van egy eszköz, ami azt állítja magáról az interfészén, hogy "ezeket a szűrőket kiválasztva ennyi emberhez juthat el, akik az adott paramétereknek megfelelnek" és nem. A pénzt kifizetheted, azt köszönik el is teszik, majd a szolgáltatás úgy megy, ahogy épp sikerül. Komolyan a claw machine-hoz hasonlítható. Aki már ezer meg egy kört tölt vele, az tudja hogy ha ezt csinálod akkor valójában az történik, a többieknek lehúzás.

    A remarketinges: Google ad volt. Nagyon jól tudja, hogy jártam a boltban mert átvettem a rendelést, arról jön pár email. Beleolvas a levelekbe, de ahogy a példa mutatta: nem annyira hogy tudja ez már nem kell. Tehát a rendszer hülye. Ha még mindezek mellé le is hallgat, akkor bocsánat, de minden ágból a legszarabbat sikerült kihozni. Majd' minden egyéb tudományágban (kivéve a tenyérjóslást és a kártyavetést) az ilyen teljesítményt/hatékonyságot lapáttal jutalmazzák. Csak ugye nincs más. Tudsz még egy ekkora közösségi oldalt mutatni? Nem. Nem azért megy még a szekerük mert annyira rohadt jól megírták, hanem mert nem borították rájuk elegen az asztalt és egyeseknek pozitívan jön ki a mérleg. Na azok jönnek és megmondják hogy rosszul fogod ;]

    Bélabá

  • Snoop-y

    veterán

    válasz waccamár #17 üzenetére

    Es amikor Amazonon veszek egy csaptelepet miert gondolja azt a Google, hogy masnap majd veszek egy masikat is? :C

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Béééla

    őstag

    válasz waccamár #96 üzenetére

    >Jött 1-2 dzsesszikától komment, és kész?
    Nem egy. Csak attól, és százszámra! (Nem túlzás a százas nagyságrend) Konkrétan mástól egy se. Jaj, bocsánat, de. Az oldal kedvelőitől. Fizessek, hogy azokhoz eljusson, akik önként feliratkoztak a tartalomra? Nonszensz!
    >Talán mert a 12 éves dzsesszika szimplán azt állította be fb-on, hogy 18+ éves, nem?
    Na ezért szar a szolgáltatásuk, ha nem képes validálni, akkor minek fizessek?
    >Talán mert annyit állítottál be érdeklődésnek, hogy "informatika", nem?
    Ha a "programozás" érdekli Lakatos Dzsennifert, akkor mutassa meg a kedves szolgáltató, miből gondolja.
    A többivel még egyet is értenék, hogy kutatni kell mit szeret a csoport, hogy nagyon nem mindegy se a szöveg, se a kép, satöbbi. Ezért szakma.
    De arról van szó, hogy a gatyádba is belenéznek, akkor is kapsz árnyék profilt ha nem is használod a szolgáltatásuk, de ilyen alapvető dolgokat, mint a kor mégse képes ellenőrizni.
    Én nem a talicskás lóvét várom el. Csak azt, hogy ha bejelölök X szűrési feltételt, akkor legyen szíves megfelelően működni. Ha ez túlzás, akkor köszönöm, szakértőt se fogok felbérelni hogy gatyába rázza.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák