Új hozzászólás Aktív témák
-
Strezi
őstag
-
Dragon3000
veterán
Ki lett számolva a megadott adatokból hogy 5,85m2-re adták meg a 230/77,1W-ot, de ha kiszámolod a megadott m2 fogyasztással akkor a 386/351W jön ki. A másik amit írtak itt is hogy 2,8m magasságra adták meg a 2080 pixelt, ami megint nem jön ki, mert a kis panelok felbontása 960*540, ezt bárhogy szorzod, sehogy sem lesz belőle 2080 pixel, 2160 már lehet, ahhoz 4*4 kell ezekből a kis panelokból és a megadott méretek alapján az csak 1,8m magas lesz, így már érted az értetlenkedésünket?
-
dezz
nagyúr
Azok a ppi értékek nagyon nem stimmelnek.
A microLED-nél az a >1500 ppi erősen elméleti szám lehet, jelenleg a gyakorlatban 30 ppi-nél járnak (0.84 mm/pixel). És az már nagy előrelépésnek számít a korábbiakhoz képest.
OLED-ből már 2012-ben volt 2687 ppi-s... [link]
LCD-ből is tuti van 500 ppi fölötti. Szerintem telefonban is, nem beszélve az LCD-s projektorokról.
A #48-asban az a 48 nites fehér, mint "tipikus érték" nem lehet, hogy csak egy marketinges hülyesége és úgy értendő, hogy átlagos képtartalomnál (ahol kevés a full fehér) ennyi a fogyasztás/átlagfogyasztás?
Elvileg az RGB LED hasonlóan keveset fogyaszt, mint az OLED (azonos paraméterek mellett).
[ Szerkesztve ]
-
dezz
nagyúr
Ez megvalósítás kérdése. Én éppen, hogy többfélét is találok belőle.
Ez talán a legismertebb kép a témában:
De ez nem igazán micro LED, inkább mini LED. Itt még mindig parányi egyedi LED-ek vannak egymás mellé forrasztva. Később magára a hordozórétegre lesznek valahogy felvíve a LED-et felépítő anyagok. Csak ez nem olyan "egyszerű", mint az OLED esetén (éppen ezért indítottak az utóbbival), nem lehet ugyanúgy rétegelni, vagy valami ilyesmi. De a képek alapján nagyban folyik az R&D (TFT-vel is).
-
Partz
senior tag
Igen ez a Sony Cledis-ről készült. A fekete homogén felület nem a pixel része, pixeleket az apró négyzetes rgb led-ek alkotják. Most így csuklóból, Sony csúcs fénysűrűsége 1000 nit körüli, a Samsung mozikba szánt paneljei 500 nitet tudnak. A DCI színteret lefedik, Rec.2020-hoz viszont valami quantum-dot megoldást kell majd alkalmazni.
Fogyasztás tekintetében a micro-led nem eszik többet, mint egy hasonló méretű lcd vagy oled kijelző, max a hűtő ventilátorok miatt.
Most készülnek a hdr mozikba szánt micro-led szabványok, ez egy előrelépés lesz képminőség terén a vetített képhez képest. -
dezz
nagyúr
Az átlag ipari SMD LED-ek (jelen esetben szuperminiatűrök) műanyag háza fehér, plusz fényes a felületük, így ha ez teszi ki a pixel jelentős részét és nincs teljes sötétség a környezeti megvilágítást illetően, nem tud elég sötét lenni a fekete. Ha egy (még) apró(bb) LED van egy sötét+matt háttér előtt, világosban is valódi fekete tud lenni a fekete.
Jó kérdés, hogy ha már ennyire apró LED-eket is tudnak készíteni, miért nem raknak össze belőlük egy nagyobb pixelsűrűségű, otthoni felhasználású megjelenítőt?
Bizonyára meg tudnák tenni, csak egyelőre nem erre koncentrálnak, ha a hatalmas LED-falakra, hatalmas összegekért... Ahogy a többiek is...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Xbox Series X|S
- Egy vagyont költött a kriptoipar az amerikai választásokra, kilőtt a bitcoin
- OpenWRT topic
- Fujifilm X
- Portfolio Performance - befektetések nyomonkövetése
- PlayStation 5
- Bluetooth hangszórók
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Yettel topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest