Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepe79

    addikt

    válasz joey04 #132 üzenetére

    Ez legalább akkora érv volt, mint a korábban ugyanebbe a topikba a "kapufa" beböfögésed. Ha összesen ennyi telik, és észérvekkel nem tudsz vitába szállni senkivel sem, akkor inkább ne írj semmit, mindannyiunknak nagy szívességet tennél vele. Meg te is okosabb maradnál.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • Carlos Padre

    veterán

    válasz joey04 #151 üzenetére

    "Ahogy a 129 is rosszindulatú, fals infót tartalmaz a note 7 akkuról."

    A történtek ismeretében ezt azért nem nevezném fals infónak ;)

    Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz joey04 #188 üzenetére

    Sajnos nem egészen úgy van, ahogy írtad. Hiába pl. a Samsung csúcsokat döntögető eladása, mégis a Sony az egyik első abban, hogy jönnek rá a frissítések. De ez betudható annak is, hogy a Sony rendszere szinte stock droid, csak az ikonok vannak gyakorlatilag megvariálva kicsit. Hiába kiemelt a Samsung, egy botrány volt, ahogy Oreo-ra váltott. És nem véletlenül volt elmarasztalásuk az aktuális biztonsági frissítések terén. Benne voltak vastagon abban a körben, ahol csak a dátum volt frissítve, de érdemi javítások rés foltozások nem történtek. Meg még pár kínai modell volt érintett. Az eladások tekintetében érdemes nézni a tényleges hasznot is. Melyik az a gyártó, aki megfelelő profitot tud termelni az eladott telefonjaikkal. Nem sok van. A Sony tutira deficites, ezt már többször is elismerték. Ezért is lebeg felettük a végleges bezárás lehetősége, vagy az Xperia név eladása, akárcsak anno a Vaio.
    És még egyszer hangsúlyozom, nem az alapján veszek telefont, hogy kinek mi az aktuális eladási mutatója, ha egyszer nincs benne az a pár funkció, ami nekem kell, abban a bizonyos méret tartományban, amit még használhatónak ítélek. ;) Rétegvásárló vagyok, nem a magam fajtájából él meg a sok gyártó.
    Az appok hibája miatti javítás meg nem a telefon gyártók szoftvereseinek a sara, hanem az app készítőjének.
    Egy példa: CSR2 Racing. Minden verzió frissítéskor emberek tízezrei háborognak a botrányos kifagyások, és egyéb idegesítő hibák miatt, telefontól, platformtól függetlenül. Pl. csak a legutóbbi frissítéskor javították a 18:9 kijelzőkön tapasztalható ótvar textúra hibákat. Pedig a játék két éve létezik, és a 18:9 arány sem júliusban terjedt el. A folyamatos szerver gondokról meg ne is beszéljünk... Pedig ez az a játék, ami az egyik legtöbb mikrotranzakciós bevételt szerzi havonta, így pénz is van rá bőven, hogy foglalkozzanak vele.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz joey04 #190 üzenetére

    Velük az a baj, hogy alkottak egy igazán jó mobilt néhány évvel ezelőtt, és azóta is csak ülnek a seggükön. És közben elrobogott mellettük az egész piac. Mire feleszméltek, addigra késő volt. Nagyjából azt csinálják a mobilos fényképezőjükkel, mint a Canon a DSLR gépekkel.
    Annyira féltik a saját fényképezős rendszerüket (MILC gépeik egyébként a világ egyik legjobb fotós cuccaik ), hogy semmiképp sem akarnak belső konkurenciát teremteni, és még véletlenül sem teszik bele a mára már alapkövetlémenynek számító szenzor stabilizációt. Plusz fricska, hogy az ő szenzoraikkal jobb végeredményt csinál a konkurencia a mobilokban.
    De elképzelhető, hogy pont ez az ok, amiért nem foglalkoznak vele, mert a szenzorgyártás olyan profitot hoz, hogy marginális a saját termékükben való jelenlét.
    A sok hülyeség, amit eddig csináltak, előbb-utóbb eljuttatja őket oda, hogy hiába akarnak telekommunikációban is ott lenni, a mobil részlegük be fog csődölni. Óriási cég, ez a terület csak egy igen kicsi része, de nem hinném, hogy a felső vezetés sokáig öntené bele a pénzt, ha ilyen masszív veszteséget hoznak. El fogják majd ugyanúgy adni, mint a notebook részlegüket.
    Szerettem a telefonjaik egyszerűségét, és a régebbi Z széria letisztult formáit de már rég nincs meg bennük a "must have" érzet. Az XZ formavilágával szerintem sikerült egy kicsit visszanyerni a bizalmat, mert tényleg jól nyúltak hozzá. De a mostani formával teljesen feladták az utolsó dolgot is, ami egyedibbé tette a telefonjaikat, semmi sem különbözteti meg a többitől. Sőt, még a kiálló kameramodult is sikerült jó szarul átvenni. Itthon az i-re a pontot pedig az teszi fel, hogy sehol sincs egy árva reklám sem tőlük.

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz joey04 #209 üzenetére

    Ezt a frankó rangot a neved alatt, ilyen elbaxott dedós egyszavas "szakmai" hozzászólásokkal sikerült elérni?
    ----------------

    (#202) syn7h37ic

    Kb itt a fórumon, talán van egy 10-20, talán 30%, akinek kellene még valami kompakt méretű telefon.
    Ennek az ideje lejárt, mert egy 6 coll-os szinte alig nőtt méretben, mert lassan teljesen kihasználják a kijelzők a készülék méreteit.
    Tegyük fel, hogy az iphone 5s a kompakt méret, egy samsung s9 között kicsivel több, mint 2 centi az eltérés hosszra, szélességre meg 1 centi. Helyette 4 coll helyett, kapsz 5.8-cat. Tehát 2 centi.
    Ha ez valakinél kimeríti azt a tényt, hogy ez (még mindig) tepsi az eleve hülyeség. Nem beszélve arról, hogy a kijelzőben és hardverileg is agyonveri az elavultnak számító 5s-t.

    Egyébként meg mindegy, akármit csinálsz lenyomják a torkodon, mert ilyen készülékeké a jövő, vagy nem lesz telefonod, mert a (munkád miatt) zsebedben elférő telefon előbb-utóbb, vagy már most az elavult kategóriát képviseli. A mai fiatalság meg leszarja, hogy te ezt látod. Én is ezt látom, ahova csak belépek és kicsit várakozni kell, mindenki a buzifonnyát taperolja főleg a faszbuk miatt, kevés aki csekkol egy mail-t, vagy valamit, ami értelmes és fontos lehet. De a divat változik, valamikor lehet, hogy lesz még kisméretű telefon...(bár erre én 1ft-ot nem tennék).

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz joey04 #211 üzenetére

    Hát ha valakit, engem aztán főleg nem érdekel ez a rang akármi itt, de mivel neked ez 25000 körül jár, ezért kérdeztem, mert ebbe a topikba sokadik ilyen értelmetlen egy szavas és/vagy betűs beírásod volt, ami nem csak nekem volt már idegesítő.

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz joey04 #213 üzenetére

    Miért érzem úgy, hogy magyarázkodsz, most meg aztán elég sok karakterrel? De felőlem, azt írsz, amit akarsz. :)

    --------------

    (#217) skitter

    Nem biztos...Stoppolásnál előny lehet, de...

    Ezt a frappáns (helyesen, ritka hülye) hsz-t mennyi idő alatt találta ki a fejedben lévő kocsonyás massza?
    Legalább raknád off-ba, De még az is lehet, hogy adtál ötletet egy két embernek, hogy a tepsijükhöz ujj hosszabbítást kellene csinálniuk.

Új hozzászólás Aktív témák