Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Dyingsoul #22 üzenetére

    A bőréből az ablakon át.

    (#20) $p@rr0w
    Natív felbontás alatt semmiképpen nem lehet tökéletes a kép minősége.
    Bár én még sosem tapasztaltam ennek hátrányát.
    Állítólag LCD kijelzőkön csak natívban jó tartalmat megjeleníteni, de ezt CRT váltáskor se és azóta se értem.
    Én simán ráküldöm akár a 800x600-as felbontást is (régen volt is rá példa gyenge VGA-nál).
    És csak annyit látok, hogy alacsonyabb a felbontás éppen úgy, mint annó CRT esetén.
    Lehet (valószínű) köze van a kijelző fajtájához is, a szubpixelek kiosztásához (RGB), ilyesmik.
    De soha nem tűnt még fel, hogy na ez a képhiba bizony annak köszönhető, hogy az amúgy "tökéletes" kép nem natív felbontásban jelenik meg.
    Én csak azt látom, hogy alacsonyabb a részletesség és gyengébb a vonal élesség.
    De ki tudja megmondani, hogy ez a tartalom miatt van, vagy a kijelző miatt? :)
    Sztem CRT monitoron is ugyanúgy gyengébb volt a részletesség (nyilván) és a vonal élesség.

    Ha jól rémlik, akkor egyesek itt széttöredezett képről beszéltek. Na ezt nem értem, h itt mire célozhattak.

    (#19) El Kebir
    Úgy 5 éve még a betekintési szög elég árulkodó volt a panel típusára is. A TN-film paneleknek még elég gyatra értékei voltak (ma is, csak ma már jobbnak hatnak a specifikációk). Ellenben észrevehetően különböztek betekintési szögben a MVA/PVA és IPS panelek is (gyártói értékek szerint).
    Viszont a panel típusát nem minden esetben tüntették fel.
    Manapság már nehezebb lenne ez alapján lebuktatni egy monitort, de azért merem remélni, hogy a TN-film már kikopott a piacról. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák