Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sobriety

    tag

    A vezeték-nélküliség élettani hatásait elfelejtettétek felemlegetni! Az a jelenség nincs már meg a fejekben, hogy amiről ti beszéltek levegőbeni kisebb jelkavalkádnál is már, ha útjukba helyezünk egy LED diódát, hát az nem általl nekikezdeni világítani? Biztosan urban legend.. Ki-ki szűrje le a jelenségből a szerinte leszűrhetőeket. Én ahol lehet árnyékolt vezetékest használok, már csak a latency miatt is, ez van, akinél ez nem szemont, nálam igen, az elektroszmog keltette általános nyugtalanságról nem is szólva. Jó az újítás, a haladás, de fonódik össze a marketinggel, a birkatömegekkel, ezek pedig egy nem szerencsés elegyet alkotnak már így. Mindegy, úgyis egy bulvárjelenségre reagálunk. :) Pár év múlva kíváncsi leszek mit tesz magáévá a nép az akkori lehetőségekből és hogyan.

    Arc- és mozgásazonosítás: kicsit elkanyargok, de nekem erről prog.hu-n kérdező 14 éves kölkök jutnak eszembe, hogy ők akarnak keresőszoftvert írni - párdon; íratni - legyen hangja, legyen arca, kelljen mondani a gép 3D-s fejének, hogy mit keresünk, az meg szóban válaszoljon, vagy mi - mert látta egy filmben.. Ugyanígy a levegőben kalimpálás, de még a tableteken való csuszmatolás is, a hangoskodásról már nem is beszélve sokkal fárasztóbb, mint egerészni, gépelni és itt most nem nyúlfarknyi utasításokra gondolok. De hát ki gondol ebbe bele, a népnek a cirkusz kell.. Én is hibrid módban alkalmaznám, ha ugyan, ábrázatom/ujjlenyomatom/a megfelelő funky tánclépéssorozat transzi szerelésben+biztonságos, begépelt jelszó és lőn.

  • Sobriety

    tag

    válasz ]Phobos[ #21 üzenetére

    Gyakorlatilag az áram útjában áll az ember ilyenkor. Persze elosztva a térben, nem olyan, mintha egy vezetéket markolna meg. Ha a modern korba már annyira beleszoktunk, hogy feltűnni nem is akar e jelenség, akkor gondoljunk a rádiózás aranykorára - az AM sávon adó Petőfit - ma is ad ott is - passzív eszközzel bőven meg lehet szólaltatni: az éterből jön nem csak a jel, a nafta is hozzá. Számszerűsíthető mVoltok csatolhatók ki a légtérből. És akkor ez korunk egyik leggyengébb jele. Hol vannak a 2.4-5GHz-ek, mobiltávközlési hullámok. Nem démonizálni akarom mindezt, csak mint érdekesség.

  • Sobriety

    tag

    válasz #25954560 #19 üzenetére

    Anno, az Index fórumain volt egy barom, azzal riogatta a résztvevőket, hogy lefényképezi őket a monitoruk!! Akkoriban képcsöves moncsicsik voltak, webkamera meg nagyon elvétve. Egymás mellé téve azt a technikai szintet és a technika behatoltságát az emberek otthonaiba és a mait, azért van kontraszt. Nézzük azt is meg, egy ilyen riogatás MA hogyan hatna és mit jelent és mit jelenthetne, ha elterjedne az arcazonosítás..
    Bennem nem kelt kifejezett nyugalmat.

  • Sobriety

    tag

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Cső esetében igaz, LED terén meg folly bele a témába és akkor. Nem a facebookon vagyunk, nem cél az ellenőrizetlen infók eszetlen terjesztése. Írtam is, hogy nem démonizálás; lenne értelme? Mindenki éldegéljen lehetőségeihez képest legnyugodtabban, próbáltam beszélgetni, ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák