Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Azért a cikk címe mellett se menjünk el... szóval ebből még idén lehet valami a boltok polcain? :U

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz turistakolbi #13 üzenetére

    Igen de eddig az csak úgy volt emlegetve hogy a "nagy Navi" vagy "Navi+", nem volt róla szó hogy több GPU-s kártya lehet...

    Mondjuk engem a 2070/2080 szintjére érkező cucc jobban érdekel, nem feltétlen akarok csillagászati összegeket fordítani videokártyára, de ettől függetlenül nagyon szép lenne látni ha ez megvalósulna. Mondjuk úgy hogy nagyon erős 3dfx nosztalgia lenne... (nem a bukásukra gondolok hanem a messze korukat megelőző board / GPU design-okra)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz #45997568 #187 üzenetére

    Érdekes amit mondasz - még az ókorban amikor még (vagy 'már csak', nézőpont kérdése) ATi volt és nVidia, akkor volt egy nagy PC guru ismerősöm aki válltig állította hogy a ATi kártyák színei szebbek, és akkoriban még a fény-árnyék hatásoknál is szebb eredményt adtak... először én is hitetlenkedtem, de aztán megmutatta egy Half Life-on és tényleg szembetűnő volt a különbség. Nem hülyeség, ilyen tényleg volt, olyannyira meggyőzött vele hogy végül miatta lett anno a Voodoo 3 utódja egy 8500 LE.

    ...aztán volt még jó sok AMD kártyám, majd hosszú idő után váltottam egy 1070 Ti-re, de rögtön jött mellé egy új G-Sync monitor is, így nem volt referenciám ill. nem tudnám megmondani valóban rosszabb színei vannak-e mint előtte az AMD kártyának (nem használtam őket azonos monitorral)

    Azért gondolnám valószínűtlennek hogy ez a szín-eltérés még létezik, mert időközben a monitorok átálltak digitális interfészekre, így ténylegesen azt a színkódot kapják meg ami a szoftverektől jön, így elvileg nem lehet már szín eltérés... ha csak maga az nVidia driver nem csinál valamit rosszul ezen a téren már sok-sok éve, de nem igazán volna ötletem rá, hogy mi okból tenné ezt (ha teszi), és miért nem korrigálják.

    Ettől függetlenül nagyon érdekes kérdés - szerintem - lehet hogy megérne egy misét valami profi monitor-kalibráló eszközzel és szakemberrel, pl. az Oázis szerintem tudna ilyen tesztet csinálni. Mármint hogy fognak egy alapból jó panellel szerelt monitort, pl. 12-16 bites IPS, mondjuk valami Eizo cucc... Aztán bekalibrálják színhelyesre mondjuk egy 1080-al, majd kicserélik alatta egy Vegára és megnézik változott-e bármi is.

    Mikrolagból szerintem is egyértelműen több van nVidia kártyával, de ezek egy jelentős részét maga a G-Sync okozza (írtad másikban hogy G-Sync monitorod is volt hozzá). Igen ez nevetséges hogy pont ami a mindenféle mikrolag és törés kiküszöbölésére lenne hivatott, az ront rajta, de sajnos így van. Elég kevés olyan játék van amik alatt érdemes bekapcsolni és tényleg jól viselkedik velük, többnyire mind csak AAA címek... ami végül is bizonyos usereknek pont elég is, az öreg motorosoknak általában már nem...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Ribi #214 üzenetére

    Tulajdonképpen a driver okozza, de ez hosszú és nem akarom újra leírni, inkább rupszinak szólt hogy rávilágítson hogy nem biztos hogy mindenhol a processzorával volt baj...

    Én 2600X-el használom amúgy, nem kevés az, röviden legyen elég annyi hogy friss Win10-en nagyon-nagyon játékfüggő hogy mikor működik valóban jól a G-Sync, és nagyon könnyű olyat találni ami alatt jobb inkább kikapcsolni a francba. Persze van ahol jó, pl. Anthem-el amit épp nagyon várok, azzal működik és ki fogom élvezni benne, de mellette nagyon sok olyan játék is van amikkel meg nem jó (pl. War Thunder vagy Total War Warhammer 2). Viszont ehhez már "szem kell", ugyan úgy ahogy sokak szerint egy i3-as procival sincs semmiféle mikrolag... van aki nem érzékeny rá, van aki egy VR headsetben sem lesz rosszul ha nincs meg a konstans 90fps, más meg igen... ez ilyen, aki nem látja hogy gondok vannak a G-Sync-el az inkább örüljön hogy szerencsés és nem bassza a szemét hanem tudja élvezni a játékot.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák