Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scholes9

    nagyúr

    válasz djculture #44 üzenetére

    A mostani [link] rendszerem. Sztem annyira nem rossz. Főleg egy x58-as platform után maga a megváltás :D :B

    [ Szerkesztve ]

    PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

  • sb

    veterán

    válasz djculture #44 üzenetére

    Biztos nem rossz, de kicsit ágyúval verébre bizonyos esetekben.
    Persze ha kihasználja az ember - nagy fileok, video, zene, stb... - akkor jó lehet... csak kérdés mennyit ér meg.

    Napi használatban nem sok értelme van, az a tesztből kiderült. Pedig én nem vagyok a gyors rendszer ellen, sőt. De valahogy az ingerküszöbömet meghaladja az 1db normális (gyors) SSD felett elérhető átvitel/elérési idő.

    szerk: A boot idő jó példa. Az soha nem zavart pl. Persze mióta 10mp alatt indul a rendszer tudom értékelni, de csak emiatt nem váltanék. Kényelmes, de nem musthave. Amúgy ha már bootnál tartunk érdekes, de legkevésbé a hw teljesítményén múlik szvsz.
    - A G2020-as gépem "béna" OCZ-vel kb. ugyanannyi idő alatt bootolt, mint az i5 akkor menőnek számító Samsung 830-al.
    - A win öregedésével az i5-ön lelassult a boot. Persze most is megvan 15-18mp alatt, de nem 10-12.
    - A win7 is jóval lassabb, mint a win8. Indulásra és hibernálásra is. Fast boot nélkül is.
    - Nagyon sokat számít a bios szintű támogatás vagy gyorsaság. UEFI-s fast boot-tal sok lap jóval gyorsabb. De pl. nálam Asrocknál UEFI nélkül gyorsabb a boot. 1-2mp alatt továbblép a bios postról és indul a win.
    - A leggyorsabban bootoló gép viszont a Samsung Series 5 laptop a közelemben. Egy win8-ról upgrade-elt és 1-2-szer restore-olt 8.1, tehát finoman szólva sem tiszta. Tele Samsung bloatware-ekkel. Fast boot-tal vagy hibernálásból kb. 2-4mp a bejelentkezés. Pedig nem egy erőmű ugye és 1db SSD.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák