Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zooly

    aktív tag

    Én nemrég vettem használtan (akkor volt 1 hónapos) egy 1.2GHz/2GB/120GB/BT/1280x768-as verziót. A winyót kicseréltem egy 30GB-os Buffalo SSD-re.

    Előtte volt Asus EEE 701-es, majd 900-asom is.

    Jelenleg XP-vel használom, a 900-as Asusnál (abban is SSD volt) sokkal gyorsabban tölt be a Windows és az alkalmazások is. Flash animációk nem szaggatnak az oldalakon, DivX-eket kb. 30%-os CPU terhelés mellett játszik le (VLC). Főleg net/office/ilyesmikre használom, így egyszer sem tapasztaltam hogy valamihez lassú lenne - a relatív gyenge proceszora miatt.

    A kijelző nagy felbontása ellenére jól használható, de 1 méternél távolabbról már nem nagyon lehet látni a betűket. Nekem van 1db pixelhiba rajta, nem zavar (eBay-en 30EUR körül van egy új kijelző). A színek jók - feltettem a tesztben szereplő ICC profilt -, a betekintési szögek pedig nem olyan rosszak mint a cikkben írták. A fényerő is kielégítő, én 80%-on használom akkor is ha töltőn van.

    Az akksi nálam átlagosan 2:00-2:15 órát bírja (eBay-en 36EUR-ért már van hozzá 6 cellás). Nagyon hamar feltölthető, pontosan nem mértem de kb. negyed óra.

    A töltővel nagyon nem vagyok megelégedve, a szokásos HP megoldás jár hozzá (kis töltő + fél kilós PC tápkábel). eBay-ről lehet rendelni hozzá 10EUR körül kis mobiltöltő méretűt - fogok is.

    A touchpadnak van egy érdekessége, XP alatt ha felkerül a Synaptics driver akkor körben kb. 0.5 centiméteres sávban érzéketlenné válik. Ez eddig megoldatlan probléma (de csak XP alatt), sok fórumot átböngésztem. Tehát lehet választani a teljes felület és a scrollozás funkciója közt - én az előbbit választottam, nagyobbik notimon pöcökegér van így már megszoktam a kurzorokkal történő görgetést.

    A "csuklótámasszal" nincs problémám, a touchpad felett van egy kis gomb amivel ki lehet kapcsolni azt (így ha gépelsz nem kel életre az egér ha véletlen hozzáérnél).

    A billentyűzete a legjobb amit eddig netbookon tapasztaltam (szerintem ez elsődleges szempont kellene legyen, az EEE-ken kvázi használhatatlan volt).

    A hangszórója nagyon hangosan is tud szólni, persze ilyenkor már nem valami tisztán.

    A webcam teljesen átlagos minőségű, használható arra amire ki lett találva.

    Ha asztalon - vagy sík felületen - van a gép akkor szinte hangtalan (alacsony fordulatszámon megy a ventije, vagy kikapcsol). Ölbe véve viszont jó eséllyel el lesz takarva az alján lévő lélegző nyílás így a venti felkapcsol maximumra (igaz ígysem vészes a hangja) és melegszik is rendesen - de nem fagyott még le nekem egyszer sem.

    Összességében szerintem egy jól összerakott, masszív kis gép, még a gyengébbik (1.2GHz-es) proceszorral is elegendő arra amire egy netbookot használni lehet.

    Üdv.

    https://www.ratingraph.com/

Új hozzászólás Aktív témák