Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Oliverda #17 üzenetére

    Trialban eddig is elérhetőek voltak publikusan, MSDN vagy egyéb üzleti előfizetéssel pedig szintén elérhető minden fullos MS szoftver.

  • vzozo

    senior tag

    válasz macilaci78 #24 üzenetére

    36 óra? Hagyjuk már meg a mesét a TV macinak inkább.

    Ebben a pillanatban indítottam el egy win7 telepítést, direkt 1 giga rammal a Hyper-V szerveremen. Visszajelzek, amint feltelepült minden hotfix.

    Szerk: (#27) Thrawn

    Direkt 1 vCPU-val és 1024MB RAM-mal indítottam. A P4 celeroncs nem tudom hol játszik, 10 éve elment fölötte az idő, azóta kb. 20-40x gyorsabb CPU-k érhetőek el. Tessék elfogadni, hogy a hardver is elavul.

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz vzozo #26 üzenetére

    Nah, első blikkre 184 + 38 frissítést talált, elkezdtem a frissítést.

  • vzozo

    senior tag

    válasz lenox #29 üzenetére

    De miert, azon a hardveren amugy egy csomo minden siman elfut, amit mezei user csinalna

    Úgy mégis mi fut el rajta? Nálam az Ivy Bridge i7-et megeszi reggelire egy animgifekkel-videókkal-csilivili faszságokkal teleszórt fészbuk-444-index címlap.

  • vzozo

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #40 üzenetére

    de legalább aktualizálhatnák a telepítőjüket...

    Legkésőbb XP / 2003 timeframe óta alapszolgáltatás, hogy bárki integrálhat hotfixeket a telepítőbe. Ha valakinek büdösek az ezzel kapcsolatos Technet és egyéb leírások, akkor vannak rá 3rd party toolok is... Aki ilyen gyakran telepítget újra, annak megérné venni a fáradságot...

  • vzozo

    senior tag

    válasz lenox #43 üzenetére

    #43: Nyiss meg egy tetszőleges böngészőben néhány ilyen "trendi" lapot (fész, gmaps, csili-vili portálok) és ámulj. Vagy én hazudok, nyilván.

    #42, #44: jó-jó, csak ugye el kell dönteni, hogy mi a fontos. Sírni, hogy "gonosz MS, nem csinál telepítőt", vagy egyszer leülni, és megcsinálni. Magad uram, ha...

    Egyébként tippre (!) azt mondanám, hogy támogatási problémák miatt nem készül hotfixekkel integrált hivatalos telepítő. A Service Pack az egy mérföldkő, az komoly jogi következményekkel járó szerződésekben, support lifecycle policy-ben, szerepel, alapos tesztelésnek vetik alá, etc. Ezzel szemben ezek az egyedi hotfixek, hát, ugye az a hivatalos szöveg, hogy teszteld mielőtt bevezeted, ha pedig nem jó, akkor 1. uninstall 2. support eset nyitása

    Most rápillantottam a hyper-v gépemre, a 145. hotfixet telepíti a 181-ből. Ki képes erre teszt-mátrixot felállítani, és végigfuttatni? Ki mondja meg, hogy melyik fix kerüljön be a 181-ből, ami biztosan nem okoz gondot a sok-sok százmillió win7 felhasználónak?

  • vzozo

    senior tag

    válasz azbest #46 üzenetére

    #46, #48: forog a kandikamera? Mert komolyan ilyet nem mondhattok. Mit teszteljen az MS? A világ összes alkalmazását, customizált rendszerét, egymással való interakciókat? Komolyan nem hallottatok még olyanról, hogy egy adott hotfix jó az emberek 99%-ának, de 1%-nál teljes leállást okoz, naponta csillió összegű kárt okozva? Ez a vita így komolytalan.

    #47: értsd: a böngésző befagy másodperckre, nem tudsz görgetni, lapozni, semmit sem csinálni. Win7, 8, 10, aktuális IE és FF-vel bármikor reprózható. Most álljak neki videót rögzíteni?

    #48: senki sem beszélt hardverkompatibilitásról.

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #52 üzenetére

    Eddig is belerakták az SP packokba a kiadott és vissza nem vont dolgokat, aztán mindenki örült.

    Vagy nem. És akkor jöttek az SP-k után egyes szolgáltatásokat / fixeket visszacsinálni vagy workaroundoló újabb hotfixek, registry hackek, KB cikkek. Ha pedig sehogy sem ment, akkor komplett alkalmazások újraírása, tesztelése, terítése.

    Persze ebből az útthon egybites júzer semmit sem lát. Igaz nem is tőle jön az MS-hez a nagy lé.

  • vzozo

    senior tag

    válasz Thrawn #53 üzenetére

    Sorry, az félrement, az utánadszólónak szántam.

    #54: Az oprendszerról van szó, nem pedig mindenféle külön programokról, amihez nincs köze az Ms-nek.

    És az OS az mindenhol csak úgy magában fut, vagy esetleg telepítenek rá alkalmazásokat, szolgáltatásokat a kedves júzerek? Akkor sem számít a hotfixek ezen 3rd party-kra gyakorolt esetleges negatív hatása...? Bingó...

    Valóban voltak olyan patch-ek, amelyek gondot okoztak, mert nem tesztelték kellőképpen kiadás előtt. Ezeket vissza is hívták és javítottat adtak ki helyettük.

    Meg olyanok is, amelyek olyan rendszerszintű változásokat hoztak, hogy nem volt rajta mit visszacsinálni, és a kedves júzereknek, fejlesztőknek kellett alkalmazkodniuk. Azt nagyon szeretjük, amikor egy csillió eurós projektet agyonvág egy random hotfix, és mindenki másra mutogat...

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #57 üzenetére

    De ez alapján semmilyen frissítést sem lenne szabad telepíteni, mert mi van ha..

    Erről szó sincs. Tesztelni, validálni kell, lehetőleg több lépcsőben, tesztrendszerekben. Vannak erre IT Ops módszertanok.

    Akinek meg kritikus munkája van a gépen, az végezzen biztonsági mentést

    Hogyan jön ide a biztonsági mentés? Arról van szó, hogy egyes fixek nem kompatibilisek egyes ügyfelek által használt alkalmazásokkal. A rollback plan általában kimerül az adott hotfix uninstallálásában. Mentés pedig értelemszerűen van.

    és akkor egy hibás frissítés, SP max csak egy rövid kiesést tud okozni.

    Lásd fentebb, ahol eleve éles rendszerbe kerül egy fix előzetes tesztelés nélkül, na ott komoly, nagyon komoly problémák vannak...

    #58:

    Ha viszont azért nem működik egy alkalmazás, mert nem jól használja az Ms apijait, akkor azt az alkalmazás fejlesztőjével kell lerendezned.

    Igen, azt különösen könnyen át lehet nyomni a projektmenedzsereken-vezetőkön, hogy a már évek óta működő alkalmazás egyszercsak megáll.

    A telepítő média kapcsán eleve nem beszélünk más telepített programokról, mert azt tipikusan új telepítéshez használjuk.

    Nem is beszélt ilyesmiről senki sem.

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz azbest #60 üzenetére

    Szóval igazából azért van ellenérzésed egy hivatalos Win7 Sp2 kiadás kapcsán, mert attól tartasz, hogy a korábbi verziók támogatása megszűnik => nem lehet updatet telepíteni nem SP2 kiadásra.
    Vontakoztassunk el ettől, mert a win7nek már kb vége.

    Az egészet úgy kezdtem, hogy TIPPRE miért nem ad ki ilyet az MS, és le is írtam egy csomó objektív dolgot hozzá. Nekem személyesen nincs ellenérzésem vele, viszont meg tudom érteni, hogy miért döntöttek így.

    Nem úgy volt a hírekben, hogy a Win áttér folyamatosan frissülő megoldásra, ahol nincs külön elnevezgetve minden kiadás, hanem van az aktuális Windows és kész.

    Biztos lehetsz benne, hogy ez by default csak a consumerekre fog vonatkozni, a fentebb már melített problémák miatt.

    Ha a projekt manager nem képes megérteni, hogy az ms platformon ki van szolgáltatva az ms felé, akkor lehet érdemes böngészgetni az álláshirdetéseket, mert nem lesz hosszú életű a cég. Ritka az a helyzet, amikor meg lehet ragadni egy ősi oprendszer verziónál ahelyett, hogy alkalmazkodunk az alkalmazásban a változáshoz.

    Jó, majd ha te is végigcsinálsz két-három olyan több éves, millió eurós, számtalan szervezeti egység együttműködését igénylő projektet, ahol több százezer júzerre vezetünk be valamit, akkor lehet meg fogod érteni, miről beszéltem fentebb. Jah, és nem PM voltam ezekben.

    Zárjuk le a vitát, mert ennek tényleg nincs értelme.

    Hogy örüljetek: otthoni júzer használjon "SP2" telepítőt, yeah. Meg szemét MS, ez gondolom kötelező elem az ilyen fórumokban.

    Szerk: "Úgy tűnik, mintha összekevernéd a céges frissítés tesztelés, telepítés policy-t a gyári telepítő média létezésével."

    Pont ezzel kezdtem, hogy milyen jogi következményekkel járna egy ilyen "gyári" telepítő kiadása. Részemről befejeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • vzozo

    senior tag

    válasz #06658560 #97 üzenetére

    Mondd már el, mi a különbség egy összegyűjtött frissítéseket már tartalmazó rendszer és a folyamatos frissítések között e téren! Folyamatosan kidobva a frissítéseket nem kell ellenőrizni őket, csak akkor, ha egybe lesznek rakva?

    Olyan szavakat adsz a számba, amelyeket nem mondtam el. Az eredeti diskurzus onnan indult, miért nincs SP2. Azért nincs SP2, mert az SP, mint jogi fogalom egy csomó komoly kötelezettséget hoz magával (lásd: support lifecycle policy).

    A hotfixek összegyűjtése és együtt kiadása pedig azért problémás - és ezt most írom le kb. 5x-re, mert nagyon nehéz a felfogásotok -, mert inkompatibilitást okozhat. A cégnek az a fix, B cégnek a b fix, és így tovább. Hogyan határozod meg, hogy mi kerüljön be ebbe a szuperpackba, amire aztán támogatást KELL nyújtania az MS-nek?

    Sebaj, ebből a topikból megtudtam, hogy a hotfixeket nem validálni kell, hanem egyből éles rendszerre telepíteni, majd backupból visszaállítani a rendszert gebasz esetén.:) WTF?:)

    Nekem halál mindegy, hogy mit gondoltok, és teszek magasról az otthon júzerekre.

    Én azt tudom, hogy az elmúlt években milyen projektekben vettem részt és milyen szívások történtek, hotfixekből kifolyóan is. Az MS support pedig szépen adta a megoldást, általában újabb hotfixek vagy szimpla registry hackek formájában - na azokat fixeket nem fogod megtalálni a windows update-en, ismerned kell a KB számát, és akkor elérheted őket. Ezekből van pár száz - pár ezer.

    De nyilván hazudok.

  • vzozo

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #110 üzenetére

    #110, de a #107-nek is

    Viszont akkor már írd le kérlek, hogy mi a megbízható validálás módszertana, ami után 100% biztonsággal ki lehet adni egy ilyen frissítési packot, vagy akár csak egy frissítést magában.

    Kezdem feladni, nyilván bennem van a hiba, mert nem megy át az üzenet.

    Az egy dolog, hogy a hotfix készítője mit tesztel. Alap teszteset nyilván az, hogy javítsa a hibát. Aztán ugye illene regressziós teszteket is végezni, hogy mást ne rontson el. Ezek végig a hotfix készítőnél vannak, viszont én az egész topikban arról beszéltem, hogy az end-user tesztelést az adott custom környezetben, 3rd party komponensekkel megspékelve sem az MS, sem az Oracle, sem az Apple, sem az utolsó linuxos patch készítő NEM TUJDA elvégzni, az az end-user felelőssége, és ott szokott kibukni az error.

    A validálás egy elég érdekes tudományága az informatikának, nyilván vannak erre formális módszerek, de nincs az a pénz és idő, hogy minden mindennel le legyen tesztelve. Nem hiába tartoznak knowledge base cikkek a hotfixekhez, felsorolva az esetleges problémákat is.

    A telepítés előtti validálás az ALAP kell legyen minden produkciós környezetben, újra: ez az end-user felelőssége. Erre vannak módszertanok, ez nem rakéta-tudomány, vannak checklist, best-practice ajánlások, amelyeket illik követni, pl. ez egy elég jó összefoglaló: Ten Principles of Microsoft Patch Management

    Néhány szemelvény:

    It’s true that security updates are comprehensive for the vulnerabilities they address, and they are only released when they reach an appropriate level of quality. But service packs are a broader vehicle, both in the scope of the updates they contain and the testing process they undergo.

    7. Test updates before deployment
    8. Contact Microsoft Product Support Services if you encounter problems in testing or deployment

    Könnyed esti olvasmány bárkinek, ezzel tényleg le van zárva a vita a részemről.

    #109:
    Igazából nem az a lényeg, hogy most vagy a múltban hol dolgozom/dolgoztam, ezek publikusan elérhető információk (support lifecycle policy, technet oldalak, blogok, 10 évvel ezelőtti lurdy-s előadások, etc.) - illetve bárki számára élőben megtapasztalható dolgok, ha enterprise üzemeltetésen vagy tetszőleges olyan projekten dolgozik, ahol a "nagyobb" és komoly terméktámogatással rendelkező szoftvercégek vannak a beszállítók között.

Új hozzászólás Aktív témák