Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    "A terméktámogatást és a szoftveres hátteret szintén az AMD biztosítja, bár utóbbi szempontból nem teljesen világos, hogy az mennyire épül a MediaTek munkájára."

    Tisztázzuk akkor, itt a driverről van szó. És biztosak lehetünk benne, hogy a drivert a saját chipkészletéhez a MediaTek fogja írni. És hogy a MediaTek-nek ez mennyire sikerült a korábbiakban, arról legalább is vegyes a kép. Olyan szempontból lehet érdekes az AMD-vel való összeborulás, hogy ha nagy számban értékesítik majd ezeket a modulokat, és kiderül hogy szar a driver, az AMD fog tudni nyomást gyakorolni a MediaTek-re, hogy kapja össze magát, és esetleg legyen upstream támogatás is a szarjukhoz. Üde meglepetés volt pár hete, hogy a másik korábban sunnyogó cég a Realtek is adott ki a legújabb AX chipkészleteihez tisztességesnek tűnnő upstream drivert.

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz fatpingvin #3 üzenetére

    Én látok némi javulást, például a 7921-hez csak úgy ömlik a javítás upstream, most pont október 10-én nyomtak be egy nagyobb adagot. Ennek elenére rengeteg a panasz (nagyrészt a Windows-os) driverre. És nagy az esélye annak is, hogy a cikkben említett kártya a 7921 driverével, vagy nagyban arra építve fog menni.

    De ha azt hiszed a QCA-nál minden szupi-szuper, hát tudok mesélni... Az 5.16-ban talán ki lesz vakarva a legnagyobb khm... szarból, mindezt úgy, hogy lassan 3 éve van a piacon a termék...

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz #45252096 #5 üzenetére

    Mikori a teszt? A javítások 10.10-én kerültek be, tehát a még meg sem jelent 5.16-os kernellel lesznek elérhetőek. Hogy windowson mi a helyzet arról foggalmam nincs.

    fatpingvin:

    A QCA összességében nem annyira gáz,de inkább AP oldalon jó, mint kliens oldalon.

    AX-szel kapcsolatban elmondható, hogy AP és STA oldalon is sok a gond, csomó komplikáltabb fícsört csak ráírták a dobozra, közben a most szállingózó legújabb firmware-ekben kapcsolják be, és akkor sem feltétlenül működik úgy ahogy kéne.

    Most éppen Intel AX210 kliens produkál 20Mbit feltöltést AX módban, ugyanitt AC módban 300+Mbit. És nem az AX210 oldalán van a gond, azt el tudom mondani. :)

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz fatpingvin #19 üzenetére

    Nézd, én elnézőbb vagyok, mert az AP oldal nem titkoltan fejlesztés alatt áll.

    De az biztosan állítható, hogy az AX jól hangó fícsörei közül (beamforming, MU MIMO stb.) a többség egyszerűen be van építve a hardverbe, de sem a firmware sem a driverek nem tudják ezeket az esetek nagyobbik részében. Ebből pedig mindenféle kompatibilitási problémák születnek.

    Az én 20megabitem AX móban is tutira ilyen, azt például már kiderítettem hogy ha kikapcsolom a BSS coloringot, akkor jól működik. Tehát a driver vagy a FW szarul kezeli a BSS coloringot :) (egy másik AX fícsör).

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák