Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz arn #61 üzenetére

    Hogy hüledeztek egyesek, mikor a Fuji kipakolta kezdésnek az f/1.4-es sort (becsúsztatva egy f/1.2-est is) csupa 1000 euró körüli objektívből, ami azért crophoz képest elég drágának számított akkoriban, az akkori kontextusban, ment a luxus rendszer duma, de csak bevált és utána jöttek ki az f/2-es sorral, amikből már kimaradt az OIS, de cserébe lett WR, picik és könnyűek, na meg legfőképpen megfizethetők.

    Én tudok azonosulni a viszonylagosan megfizethető, nem kiemelkedő, de korrekt fényerejű, cserébe optikailag patent objektívek koncepciójával, de marketing/brandépítés szempontból nem biztos, hogy szerencsés egy rendszert szinte csak ilyenekkel indítani. Az amatőrök mennek a profik után, miközben a profiknak ez a felhozatal nem biztos, hogy kellően attraktív (főképp irracionális okokból, de ez van). Ha én beleinvesztálok egy rendszerbe, mondjuk joggal várom el, hogy ne kormányozzák oda, ahol az Olympus landolt. A Nikonnak még csak nem is kell kapkodnia, annyi fotós van a piacon, aki adapterezve egy bőröndnyi objektívet tud átmenteni. A Fujinak sokkal nehezebb dolga volt, mert nem volt előéletük ahonnan a felhasználók meglévő objektíveket hozhattak volna át. Az első X-Pro vázhoz konkrétan Leica M adaptert mellékeltek.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz arn #63 üzenetére

    Nem véletlenül említettem az akkori kontextust, addig az APS-C egy mellőzött formátum volt a Pentaxot leszámítva, csak ők meg nem voltak eléggé benne a mainstreamben. Szóval a Canon-Nikon APS-C felhozatal felől nézve (azzal volt a legtöbbeknek személyes kapcsolata) sokan dünnyögtek a Fujifilm árakat látva, hogy mi kerül egy crop objektíven ennyibe (az MFT is megkapta ezt, de ott azért volt választék nem csak az 1000 eurós árszinten, hanem 300-400 dolcsiért is szép számmal).

    (#64) sheratan: Köszi igen! :) Pedig Fujiztam egy időben és most így hirtelen magam elé képzeltem egy marék objektívet és már azokat is felruháztam OIS felirattal fejben, amikben nem voltak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák