Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz AMD Power #13 üzenetére

    1600x1200at akartál írni, mellesleg még ott sincs sok értelme. Sőt, hjáték alatt 1600x1200nak SINCS értelme... :D
    Inkább kisebb felbontás, nagyobb frissítés mellett...

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz AMD Power #13 üzenetére

    Nagy felbontásoknál és magas mintaszámú FSAA-nál.

    ***********
    ''Szerinted ennek a karinak mennyi lehet az ára? Csak úgy saccra... Mert sztem nem olcsó. És ilyen sebességű memóból ennyit rárakva nem is lehet másként.''
    Szerintem valószínűleg drága lesz. Ámde a drágaság viszonylagos. Akinek van pénze rá, az miért ne vehesse?!?

    ***********
    ''Nem mind1, hogy az a textúra fel van töltve harmincszor minimális változásokkal, vagy ugyanaz a textúra van shaderekkel megváltoztatva. ''
    Világos, hogy hasonló végeredményt többféle úton is el lehet érni. De nem automatikusan ''egy rakás szerencsétlenség'' az, aki más utat választ, mint nekünk szimpatikus, főleg nem, hogy már számos alkalommal helyesen látta meg előre, hogy merre fog elmozdulni az iparág.

    Amúgy az egymástól NEM független textúrákból is lehet érdemes egyszerre többet tárolni, ha így nagyobb sebességet érhetünk el. (Független, lényegesen különböző textúráknál pedig csak ezt tehetjük.)

    ************
    ''Sőt, hjáték alatt 1600x1200nak SINCS értelme...''
    Attól függ. Egy rohanós-lövöldözős játékban tényleg nincs, viszont mondjuk egy virtuális képtár programban meg van.

    ************
    ''A baj ott kezdődik, hogy az ilyen extra ficsőrökre nincsenek előre felkészítve a játékok, vagy akár általánosságban a programok.''
    Ez igaz, de ettől még csinálhatnak ilyen kártyát, mert ez előremutató, és ha vannak akiknek van rá pénzük és meg is veszik, az is jó, mert így finanszírozzák a fejlesztést.

    ''Ugyanígy a játékok nagy része sem futna jelenleg jobban ezen a kártyán, pedig tényleg nagyon jó lenne valami ilyesmi, mint amit írtál.''
    Ez végül is a programozók elhatározásán múlik.

    ''Én - meló miatt - most tervezek egy harmadik 512MB-os modult vennni a gépembe, de zavar egy kicsit, hogy a játéko/windows alatt nam nyerek vele majd semmit.''
    Kerülő megoldást jelenthet, hogy készítünk egy hatalmas RAM Drive-ot (ehhez sajnos spéci program kell), és onnan futtatjuk a játékot.

Új hozzászólás Aktív témák