Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Athos07

    senior tag

    válasz Malory #8 üzenetére

    Jól érzed. Amúgy szerintem (is) szebb lett, az előlap legalábbis. Az igazi bajom viszont eddig is a hátlappal volt, az bumszli maradt, azért nem lesz rossz, ha majd egyszer olcsóbb lesz az N70-nél (egyelőre ez nem várható, a webcast szerint - saját számítás - 110.000 körül alakul majd az ára, ami az N70-éhez viszonyítva elég nevetséges, sajnos szerintem a 3250-éhez igazították, mivel elvileg ez is ''zenetelefon'').

    Az n73 viszont az élőképeken (M-R fórum, Mobileburn) még sokkal jobban tetszik, mint az eddigi kémfotókon. A hátlap pedig sokkal jobb, mint azt vártam. Remélem jobban megszerkesztették, mint az N70-ét. A kijelző, a kamera, de a dizájn és (majd) az oprendszer is sokat igér. :R :R

    Az n93 meg még így is könnyebb, mint a kiözvetlen ellenfélként emlegetett Sanyo (~210g).

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

  • Athos07

    senior tag

    válasz mrlujoak #10 üzenetére

    Khm. Amit te visszafejlesztésnek gondolsz egyszerűen a gyártósorok kapacitásának kreatív kihasználása. Egyrészt szükségük volt egy 7610 utódra - itt van hát, kicsit a 72xx sorozatból is táplálkozva. Szükségük volt egy N91-nél olcsóbb ''zenetelóra'' (még nem tudom biztosan, hogy milyen tudással érdemli majd ki, mindenesetre specifikációjában meglehetősen hasonlít a 3250-re), tehát íme, egy olcsóbb zenefon. És miért is ne öltöztessék mindezt az eddig legsikeresebb N-szériás telóra, az N70-re? Naná, hogy de... viszont akkor az N70-et nem lehetne már eladni.. és a főnök a webcast-ban elmondta egyértelműen, hogy a ''régebbi'' modellek nem kerülnek kivezetésre, tehát ezek nem utódok, hanem fejlesztett tesók.

    Az n73-ban nem értünk egyet, az én szememben a legszebb N-szériás a maga kompakt, egyszerű kinézetével, bazi (de még nem pixeles - remélhetőleg) kijelzőjével, várhatóan jó kameramoduljával, végre pofás kameravédőjével, jó oprendszerével. Az a kis hézag, ami téged egycsapásra eltántorított a telótól először engem is zavart, az élőképeken viszont egyáltalán nem zavaró (kétségtelen, hogy följebb lehetett volna rakni, de tuti, hogy a hülye Tré meg Vodka miatt van ott kihagyva... sajna, pedig ha följebb lenne a bill tényleg tökkéletes lenne... de mondom, élőben nem annyira zavaró szvsz).

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

  • Athos07

    senior tag

    Az új jelölés (N-, E- széria) azért volt kitalálva, hogy rövidebb legyen a telefonok jelölése, mégis egyértelműen tudd, hogy mely kategóriába kerülnek. És a ''kategórián'' van a hangsúly, mert a Nokia nem is próbálta egyértelműen jelölni a számokkal a tudást. Tudjuk, hogy az N7x a ''budget'' kategória (jó sok ''''-lel), amely jól meg van pakolva tudással, de annyira mégsem. Az N80-at amolyan ''mindentbele'' kategóriának tervezték, de kevesebb presztizzsel, mint az N9x-eseké, amelyek egy bizonyos szempontból magaslanak ki a többi teló közül (N90-képkezelés, N91-zene, N92-mobilTV, N93-mobilvideó + PRESZTIZS, fémház satöbbi).

    Tudjuk továbbá azt is (Eldar nyomán), hogy az Nx0 és Nx5 jelölésű telefonokat szánják ''bestsellernek'', tehát ezek várhatóan ugrást jelentenek majd bizonyos szempontból, míg a köztes telók ''csak'' fejlesztések, módosítások.

    Nem mondom, hogy tökéletes rendszer, de manapság - azt mondják a finnek - sokat számít a nagyközönség szemében, hogy könnyen be tudja azonosítani a telefon, és ehhez elengedhetetlen a rövid jelölés.

    Egyébként Berci jól mondja: tudtommal a közeljövőben nem tervezik N6x széria elindítását (hosszú távon szerintem egy alsóbb kategóriát indíthatnak el, B-C-D... kezdődéssel, én legalábbis ezt csinálnám... mert tudtommal hosszú távon teljesen le akarják cserélni a 4számjegyű rendszert).

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

  • Athos07

    senior tag

    Ha valaki talál az N73-on komoly hibát (tehát nem dizájra vonatkozót, és nem olyat, hogy ''mér nincs benne 12x optikaizúm, meg 10megapikszel'' - tehát csak ésszel), szóljon.

    Én eddig ennyit találtam:
    - nincs Wi-Fi (nem is vártam az N7x szériába)
    - nincs ST-BT kompatibilitás (tudtommal)
    - nincs A2DP (gőzöm sincs erről, talán ez lenne a st-bt?)

    :U

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

  • Athos07

    senior tag

    válasz kaller1 #20 üzenetére

    Csak 1 a találatok közül... [ Itt is van pár --> [link] ]

    [kép]

    [Szerkesztve]

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

  • Athos07

    senior tag

    Néhány tesztkép a prototípus N93-tól.

    [link]

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

  • Athos07

    senior tag

    válasz Dare2Live #28 üzenetére

    Ehhh. Ezzel nagyon törékeny jégre léptél :DDD

    Mert mostmár mindenki elfelejtette a Sharp 903-at, viszont a K800i/K790i-hívők fel fognak szólalni - gondolom. Mellesleg jelenleg szerintem csak a k750i/w800i és a Sharp a legjobb a már piacon levők közül... meg az N90.

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

Új hozzászólás Aktív témák