Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz Sanya #2 üzenetére

    Miint már oly sokszor leírtam, a legnagyobb balgaság a DVD+R Vs. DVD-R helyzetet a következő generációs kéklézeres ODD eszköz egymással inkompatibilis szabványaival kapcsolatba hozni. Állatira nem ugyanaz a helyzet, még messzíről nézve sem. A DVD esetén mind a két írható formátum az alap, ''ős'' DVD szabványhoz igazodik, annak házilag írható változata, tehát van egy közös kényszerítő erő, hiszen a megírt lemeznek lejátszhatónak kell lenni a DVD szabvány alapján készített olvasókban, lejátszókban és az alapformátum egyben a hivatalos házi-mozi kiadás adathordozója. A kéklézeres ODD eszközöknél pont fordítva van a dolog, az egymással abszolúte nem csereszebatos eszközök még a nagy volumenű piacra dobás előtt azon küzdenek, hogy melyikük lehessen majd az a formátum, ami a következő generációs kommersz filmkiadás alapjául szolgálhat, tehát itt nincs kényszerítő közös alap - épp ellenkezőleg, mindkét formátum ennek a szerepére áhítozik.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Sanya #7 üzenetére

    Nem lesz durvább. Más a szituáció. Sokkal jobb, hogy most ''csatáznak'' a marketing osztályokon és a tervezőasztalok felett, mintha már tele lennének a boltok kéklézeres eszközökkel és többféle lemezen egyszerre kellene kiadni minden filmet stb. Amint kikristályosodik, hogy a következő generációs DVD-Video kiadás alapjául melyik (akár a közösen kidolgozott) szabvány lép, kapásból kialakulnak az erővonalak, hiszen a DVD-t is az vitte - többek között - sikerre, hogy nem csupán nagyobb, gyorsabb volt, mint a CD, hanem mert CD-hez hasonlatosan multiplatform lett: nemcsak praktikus számítógépes adathordozó, hanem egyben a műsoros filmkiadás alapja is. Amint eldől, hogy az utóbbi szerepet melyik kéklézeres formátum kapja, akkor nagyrészt lejátszott meccs lesz a többi. Más kérdés, hogy a Sony nagyon ügyesen lavíroz, hiszen a Blu-Rayt már betolta a profi piacra, így ha nem is a Blu-Ray lesz a befutó a kommersz HD felbontású DVD-Video kiadáshoz, a saját profi eszközparkjában életben tudja tartani a kis ''háziszabványát'', mint ahogy tette azt a profi szegmensben a Beta, DigitBeta eszközökkel, a kommersz szektorban a MiniDisc-kel és a saját eszközein kívül más gyártó által nemigen favorizált Memoty Stickkel. A HD-DVD már gázosabb helyzetben lesz, ha nem ők csípik meg a jövőbeni DVD-Video formátum szerepét, ugyanis nekik nincs ilyen kidolgozott ''menekülő'' útvonaluk - legalábbis nem tudunk róla.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz arty #12 üzenetére

    Ilyen soha nem fog előfordulni, felesleges a pánikot kelteni. Csak az egyik formátum lesz a DVD-Video kiadás alapja, ezen megy most a csata, hogy melyik legyen az. A filmipar - bár egyes stúdiók beálltak egyik vagy másik formétum mögé - világosan kijelentette: nem fog több formátumot támogatni egyidejűleg.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    Háború igazából nincs, egy kicsit túl van ragozva a téma. Háború akkor lenne, ha a piacon lennének az egymással inkompatibilis termékek és egyszerre több formátumban jelennének meg a filmek. Az Iomega megodása pedig nem fog nyerni, tudniillik a nagy kapacitásnak ára van: hétköznapi használatban túl bizonytalanul működne, amit kitaláltak.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz Márton #16 üzenetére

    Nagyon valószínűnek tartom, hogy amit hétköznapi használat során egy szabványmódon megírt DVD simán kibír (apró karcolások, sérülések, por), az már az adatok olvashatóságának a rovására menne az Iomega extra módon megírt lemezénél.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz DrSoul #18 üzenetére

    Az asztali írók ugyanúy nem fogják tudni írni/olvasni a következő generációs kék lézeres lemezeket, mint a PC-s DVD meghajtók.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz DrSoul #20 üzenetére

    Miért ne érné meg most DVD felvevőt venni? Egy jó ideig - mifelénk - a HD felbontású műsorszórás és úgy általában a HD felbontású kommersz filmkiadás nem fog beindulni, ezeken kívül semmi nem indokolhatná, hogy HD kompatibilis lejátszór/felvevőt vegyél, márpedig erre még sokat kell várni. A DVD lassan tíz éves szabvány lesz, majdnem 6 éve töretlenül növekszik a piaca, szóval nem értem az aggályaidat. Ráadásul akármi is lesz a követjező generációs optikai adattároló szabvány, a CD/DVD-vel visszafelé mindig is kompatibils marad majd, tehát a most vásárolt, felvett anyagaid, lemezeid használhatók maradnak a következő rendszerben is.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • PPeter

    addikt

    válasz DrSoul #23 üzenetére

    A DVD-nél nem váltakozott, nem váltakozik semmi. Az alap, ős DVD szabvány ugyanaz kezdettől fogva. Mind a DVD-R és mind a DVD+R ennek megfelelő (ezzel kompatibilis), csak épen házilag írható lemezt ad a kezedbe. Csak az írás műveletének és a nyers üres lemeznek van két külön szabványa (ami lényegtelen, hiszen mivel ma már minden újabb eszköz támogatja mint a kettőt), a megírt lemez ugyanahhoz a DVD szabványhoz igazodik mind a két formátum esetében. Az pedigf természetes dolog, hogy az újab lejátszók jobban kezelik az írott lemezeket, de ezt a VHS-nél sem tudtad kivédeni, ott is jöttek finomítások, sztereó, LP, EP módok stb. Ott sem tudtál 20 évig egy készülékkel elvitorlázni és 10 évis is csak azért, mert nem volt jelentős minőségi ugrás a műsorsugárzás, filmkiadás minőségében. Az új szabvány pedig még nincs itt - még csak most fog eldőlni, melyik lesz az, amelynek esélye lesz leváltani a DVD-t. Ha erre vársz, akkor 3 év múlva megint bizonytalan leszel, hiszen addigra beígérik majd a 100GB nagyságrendű ODD eszközöket is. A mai európai helyzetet tekintve nem jársz rosszul egy 50-80ezer forintos DVD-Video felvevővel, amit majd 5 év múlva lecserélhetsz, kiegészíthetsz egy HD felbontású kütyüvel.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák