Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    válasz Achill3uS #16 üzenetére

    Az AMD is leakarja fedni teljesen a piacot, erről van csak szó. Csak nekünk felhasználóknak lenne jobb egyből a DDR3, de a piac nem erről szól. Idővel majd lesz DDR3 is, de az még lehet 2-3 év, és addig ha nem lépnek DDR2-vel az Intel nagyon elhúz.

    Kicsit azért örülök ennek a foglalatváltásnak, mert akkor már nem csak az AGP -> PCI-E miatt fogom lecserélni a most lassan 1 éves alaplapomat. Elég nagy pazarlásnak tünne, ha csak a VGA bővíthetőség miatt cserélnék lapot.

    Az igazat megvalva nem sok kedvem és pénzem van már követni a PC-k technológiai fejlődését, kész veszteséges ez nekem, ha nem hoz hasznot az otthoni gép, márpedig most nem igazán. A munkahelyen, meg úgy is ha van rá pénz megveszik az újat. Szóval mostantól kevesebb pénz a PC-be és inkább a lakásra gyüjtök.



    (Persze úgy se fogom tudni megállni, hogy ne vegyek valami xart bele, csak olyan jó volt ezt most leírni. :D )

  • Peet

    senior tag

    válasz erdoke #31 üzenetére

    '' gépet sem ott rakják össze a szerverszobában''

    Ez elgondolkoztatott egy kicsit. Miért nem integrálják a procit a lapra ha úgy is mindig komplett szervert cserél mindenki? Vagy van ilyen? Minek lábak? Talán a bővíthetőség miatt lehet ez?

    Végül is, ha jobban belegondolok, lehet a bővíthetőség tehet róla, ha nincs sok pénze a cégnek akkor csak 2-4 proci, aztán ha megszalad akkor nyomnak még bele, meg ramot is.

    Az alaplapra integrálást nem úgy értem, hogy az AMD alaplapot gyárt integrált procival (bár kipróbálnék egy ilyet is ;) ), hanem beszállító lenne mint az nvidia vagy a VIA a chipseteknél.

    Rengeteg dolgot kilehetne küszöbölni azzal, ha integrált lenne a proci (megint), úgy is alaplapot kell mindig cserélni, semmi értelme itt a procikkal szórakozni, egyedül csak a bővíthetőség miatt jó ez. :U

    Jah majd elfelejtettem, és a gyártási költség is kevesebb lenne szvsz.


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák