Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    Nagyszerű. Még 10-15 év és a pc-s hardverek és operációs rendszerek is tudni fogják azt (kicsit ugyan kicsiben, meg kicsit ugyan butábban), amit az AS400 már legalább 10-15 éve tud (de szerintem a többi hasonló kaliberü nem pc cucc is, bár azokat még kevésbé ismerem). Én már csak arra lennék kiváncsi, hogy akkor az IBM/SUN/stb. hol fog tartani akkora ;]

    (no flame, tényleg örülök neki, de az újdonság meglelpő erején kicsit ront, hogy máshol ez nem kiemelkedő új feature, hanem kismillió éve használt dolog)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz steveetm #13 üzenetére

    És magát a csodát az IBM-mel közösen csinálta meg az MS (lásd még os/2 <--> Windows 3.x flame valamikor régről). Egyébbként kicsit nevetségesen hangzik de mind a Linux, mind az os/2 stabilabban futatja a nativ Win 16-os progikat mint a Windows 3, vagy 3.1.
    Maga a multitaszk annyira újdonság volt, hogy pl az Amiga-k a kezdetektől, az Apple gépek is elég régről, tudták, sőt még az Atrari-k ra is volt multitask rendszer (MultiTOS kb 92-ből, és MiNT valamikor 89-körültől...). És most csak az otthoni/irodai felhsználásra szánt akkori cuccokat nézzük, és azokból is csak a grafikus felületű, ablakezelővel is ellátottakat....

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Tiggr #106 üzenetére

    Azért írtam, hogy nagyon örülök neki, csak a dolog újdonságát nem érzem át teljesen.
    Tehát akkor még 1x.
    Örülök neki mert, ugyan multi-user megoldásra ott van a *nix / X-server, és az NTxx / Citrix (v Terminal Server), de ott nem ''külön'' gépet kapnak a userek, csak 1-2 erőforráshoz való hozzáférésüket korlátozhatod (épp ezért örültem annak is, amikor nem tudom már melyik gyártó bejelentett az LCD-be épített terminálját, mert olyat is láttunk már több 10 éve, de pc-n eddig nem volt jellemző sajna).
    PONT

    (de hypeolni nem fogom azért az Intel-t, mert hatalmas újdonságként jelentett be, egy -igaz nem pc-n, de már- 1000 éves megoldást)

    Egyébbként meg erősen félek tőle, hogy miféle OP-rendszerrel akarja az Intel ezt meghajtani, mivel, ha valami erőforrásigényes cucc lesz (ld WinXP, Longhorn...), akkor mekkora kapacitás marad a felhasználóknak, ha meg valami spéci karcsúsított, testreszabott Linux/Unix/BSD, akkor meg ki fogja támogatni?

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz dabadab #110 üzenetére

    Ne haragudj, lehet hogy én tévedek, de az Apple-el kapcsolatban szerintem nem feltétlenül van igazad. Amikor a PowerMac-et (vagy a PowerMac II-t???) elkezdték nyomatni itthon 1-2 studióban, akkor emlékszem, hogy videót digiztünk az egyik ablakban, amíg futtott a hangfelvétel, és se framedrop, se kimaradozott hangok, szóval nem valószínű, hogy a kézzel kapcsolt taszk futtott csak:)), tehát gyakorlatilag lövésem sincs róla, hogy védett memóriakezelést, és virtuális gépeket képesek voltak-e kezelni ezek az ősi cuccok)

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Aktív témák