Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rocket

    nagyúr

    válasz rudi #35 üzenetére

    Varjunk persze, es latjuk majd a dolgokat, nem vagyok az olcsobb dolgok ellenzoje :)
    Az utobbira ne fogadjal mert az odds 1:1, sot inkabb 1:0.5 ;) , azert ez a ket kartya teljesen mas dolgokat kepvisel, mint arban, mint technologiailag, nem szabad egymas mellett emliteni, meg ilyen szinten se, hogy az elerhetosegrol tippelgetunk.

    Ilyenkor mindig van hiany unnepek elott az olcsobb chipekbol, az ati oldalan 9250,x300,x550, ilyenkor megjobban igaz ezekre a chipekre, hogy ''sell like hot cake'' :)
    Nem tudjuk persze, hogy azert van e hatalmas kereslet a kartyakra, mert keves darab volt, vagy azert mert volt 20000 darab es meg mindig lenne ra kereslet, az ati legmereszebb almait is felulmuljak a rendelesek es erre nem keszultek fel.
    Persze az elso verzio ha a csuszast es problemakat vesszuk alapul logikusan hangozhat, de tenyekrol nem beszelhetunk sajna (pedig erdekes lenne tudni pontos eladasi szamokat :) ).
    Volt mar pelda nem egyszer mas fronton, amikor egy ceg nem tudta a keresletet kielegiteni, pl. japan psp premier tavaly ev vegen, ennel az esetnel a gond az volt, hogy a sony-nak egyszeruen nem volt eleg gyartokapaciatasa, mig mondjuk egy vga chip-nel mas dolgokrol is szolhat a fama.

    Par napja olvastam egy nv fejes altali interjut, abban elismerte, hogy felnek a 0.09 gyartastol, nem szo szerint igy mondta termeszetesen, de ez volt a lenyege, nem lennek biztos benne jelen allas szerint, hogy nem lesznek gondjaik.
    En nem tartok ettol, meghozza azert nem, mert bar az r520 kesett, de az r580 haladt a maga utjan, es biztos vagyok benne, hogy nem fog azert 4 honapot kesni az nv nextgen kartyaihoz kepest, mert az r520 kesett 4 honapot a g70-hez kepest.(persze itt meg rengeteg befolyasolo tenyezo lehet, lehet addigra felfut az r520 gyartasa es gondok lesznek g7x 0.09 chip-pel, igy nem lesz oka az ati-nak miert megjelentetni, es meg ezer mas tenyezo is lehet).
    Az ido majd eldonti, ha megnezzuk az r420/nv40 csatat, hasonloan alakulnak a dolgok mint akkor, csak most forditott a helyzet :)

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Új hozzászólás Aktív témák