Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Cathfaern #42 üzenetére

    Azt kell mondanom, hogy a 95 vagy 98 a mai vasakon olyan gyorsan jön be, mint a TV. Nem a 95-öt várom vissza. De egy korrekt és moduláris kernel-nek nem kell órákig betöltődnie. A gond az, hogy ma már minden funkciót az OP biztosít. Minek? Kell egy alap, ami bővíthető. Ez párhuzamosan összesen két ágat jelent. Az alapfunkciókat biztosító rész másodpercek alatt indulóképes, míg a bővítések csak szükség esetén töltődnek. Ebben a rendszerben többszörösen meg lehetne verni a HHD-s Vista rendszert.

    Vagyis az OP kialakítása struktúrája (nem tudása) a futási időket nagymértékben befolyásolja. Addig amig lehet a másikra mutogatni, marad a mai rendszer. Én anno készítettem célszámítógépet a kollégámmal. Ott az elvi kapcsolási rajztól a doboz, nyák készítésén át az OP és dokumentációig mindent kettőnknek kellett csinálni. Nem volt mutogatás, és érdekes módon gyorsan és jól működött. Tudom, a mai OP-k akkorák, hogy ez lehetetlen. Viszont szemléletváltozással működhetne.

    Az is igaz viszont, hogy a mai mutogatás ösztönzi a fejlesztést (időnként eszetlen mértékben, így a megbízhatóság rovására is megy sokszor).

    Az azonnal működő mindent tudó és kiszolgáló gépek viszont a túlhajszoltságot biztosítják csak az emberiségnek. Régi dal a 8 óra munka, de még ma sem valósult meg. Pedig nagyon kéne az embernek nevezett biológiai lénynek. Máskülönben bele fogunk pusztulni.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák