Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz csiga997 #7 üzenetére

    Ez elég nagy marhaság. Ha halott lenne miért is invesztálnak dollár tízmilliárdokat hálózat fejlesztésbe és triple play szolgáltatások bevezetésébe a nagy távközlési cégek?

    Ez kvázi olyan mint amikor kihalt a 06-60-as analóg rendszer azt mondtad volna a mobil halott. És az is hasonlóképp marhaság lett volna, hisz csupán annyi történt egy régi idejét múlt generáció kihalt és egy új evolúciós fázis vette át a helyét. Vezetékesnél is attól mert idővel kihal a PSTN attól még nem lehet általánosságban a vezetékes távközlés halálát kiáltani. Ott is jön egy új generáció, új infrastruktúrával, IP alapú 3play szolgáltatásokkal.

  • ody42

    senior tag

    válasz csiga997 #11 üzenetére

    >És a mobil net márpedig a vezetékes rovására fog terjedni, csakúgy, ahogy a >mobiltelefonok is a vezetékes rovására terjednek.
    Szerintem meg lesz egy vezetékes neted, amivel majd otthon digitális tv adásokat nézel, Blueray-t osztasz meg a haverodnak, és mindenféle olyan sávszél igényes dolgot csinálsz, amit lehet,h. még ki sem találtak, de mobil neten nem fog menni, vezetékesen meg igen. Ha csak egy mobil szolgáltató hálózati struktúráját megnézed, azon sosem lesz 20 alatt a pinged, játszani nem fogsz rajta, akármilyen QOSt garantál...
    és ha mindennapos lesz a wifi router, akkor az sem lesz elképzelhetetlen, h. elmész valakihez, és minden gond nélkül pikk-pakk elérd a netet.
    >Ma már
    >rengeteg olyan vállalat van, ahol egyszerűen nincs matáv telefonvonal meg alközpont >meg telefonkezelő, hanem mindenkinek mobilja van és még a faxok is mobilon mennek.
    egyes cégeknél biztos van ilyen, de azért a cégek nagy részénél még az van, h. mobil+vezetékes+esetleg voip központ van kifelé-befelé.Legalábbis én ilyeneket láttam eddig.

    >A mobil internet terén ugyanez fog lejátszódni hamarosan, főleg, hogy az újabb telefonok >adatátviteli képességei egyre jobbak. Így akár egy készülékben elérhetővé válik az >előfizetőnek az összes szolgáltatás: egyetlen készülékkel, egyetlen előfizetéssel, amit >aztán területi kötöttségektől függetlenül igénybe vehet.
    jah, Nokia N-es sorozat erre jó példa, próbáld ki egyszer,h. mennyit megy egy wifi-s mobil, ha telefonálsz/netezel vele. Ezek tényleg szép és jó dolgok, de amíg addig tart az akksi, amíg bemutatod a demót,utána mehet a töltőre, addig én szkeptikus vagyok az ilyenekkel szemben. Akkor már inkább egy PDA, azok legalább jobban bírják a szuflát.

    A többiben egyetértek :)

  • csiga997

    őstag

    válasz csiga997 #13 üzenetére

    Rosszul emlékeztem, nem a tmobil zárta be a wifi hálózatát és nem németországban, hanem a One és ausztriában. :B

  • ody42

    senior tag

    válasz csiga997 #13 üzenetére

    oké, ezekben igazad van, de a T-mobile és a T-com nem azért olvadt csak össze, mert azzal adót spórolnak állam bácsi felé. Nyilván a T-mobile nem úgy fog felfejlődni a mobil piacon, h. közben elsorvasztja saját a vezetékes piacát. Szvsz lesz egy kombó szolgáltatásuk, azaz ha otthon vagy ADSL (amin akár majd telefonálhatsz is a WIFI és SIP képes telóddal, lesz egy komoly 3G szolgáltatása és WiMAX szolgáltatása(+esetleg wifi) amit meg akkor érhetsz el, ha éppen a rám-szakadékban akarsz e-mailt küldeni. Ahol amúgy se WiMAX, se WIFI, se 3G, se GPRS, de lehet,h. még térerő sem lesz egy darabig :D

    ha ennek megoldják az architekturális és számlázási kérdéseit, akkor mindkettő életben marad egymás mellett, és az end usereknek is kényelmesebb lesz. (Nem kell 3felé számlát fizetned, nem kell megszakítanod majd a kapcsolatot, ha handover van stb.)

    >Az akkumulátor kérdést is szőrszálhasogatásnak érzem. Az ADSL modemed >akkumulátora meddig bírja pl.? Nyilván áram nélkül semmi se működik, de konnektort >még mindig könnyebben találsz mint hálózati aljzatot.
    Ezzel csak a technológia jelenlegi használhatóságát kérdőjeleztem meg, ha lesznek jobb akkuk, vagy üzemanyagcellás mobil eszközök, akkor már jobb lesz, de ezt még egy Nokiás fejlesztő is elismerte, hogy ebben még nagyon az út elején járnak, mert tényleg nem lehet elvárni, h. naponta tölteni kelljen a telefont...

Új hozzászólás Aktív témák