Hirdetés

Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz DcsabaS #75 üzenetére

    ''Egy mobil készülék LCD-jének a felbontása pedig nyugottan lehet ennél sokkal nagyobb is (640x480 sem probléma).''

    Nem a felbontas a meghatarozo, hanem a meret. Hacsak nem akarod 2 centirol nezni, akkor az 1-2 colos kepatlo adott, es sajnos erosen limitalja az ''elvezetet''. Nem veletlenul vesznek az emberek egyre nagyobb TV-ket otthonra, noha a tavolsag, amelyrol nezik a TV-t, nem valtozik.

    Egyebkent en szemely szerint kivanom Neked, hogy minel elobb legyen a mobiltelefonokban TV tuner, es nezhess jo kis makos kepet 2 colos kepatlon, es gizdulj ra :) Persze egyertelmu, hogy ez a mobiltelefonra nem all, tehat 3 megapixelnel feljebb nem erdemes menni ott (sot, me'g az 1 megapixel is felesleges). Ez nagyjabol olyan, mint amikor Pistike megveszi a ''hazimozirencert'' (jo kis integralt kacat, egy dobozban benne minden), majd kitalalja, hogy ezust kabellel osszedrotozza oket, mert attol milyen jo lesz a minosege :)

    ''De ha dolgoznál 5-6 Mpixeles gépekkel is (mint én), akkor azt is tudnád, hogy csak állványról, vagy nagyon erős fényben és a fókuszt pontosan beállítva lehet igazán jobb képeket csinálni.''

    Mar dolgoztam ilyen geppel, es furcsamod semmi gondom nem volt vele, teljesen jo kepeket csinaltam. A fokuszt meg az automatika allitja, nem szokott tevedni, szoval ez nemtom hogy jon ide :)

    ''Mint írtam, nem csúcsminőségű fényképezőgépet akarok a mobilban látni, hanem egy olyat, amelyik megfelel az átlagos fényképezési igényeknek. Ez lehetséges is (függetlenül attól, hogy a mostaniak milyenek).''

    Majd a tortenelem Teged igazol vagy engem.

    ''Ez nem a munkám, ez csak az (egyik) hobbim.''

    Te minden hobbidhoz megprobalsz nagyon erteni (biztos sikerul is nemelyikhez, de ezt itt nem tudod bizonyitani sajnos), es minden aron ragaszkodsz az elkepzeleseidhez. Ez a baj...

    ''De ha veszel 2 rendszert, amelyben csak ez a különbség és videót digitalizálsz (egy nem túl erős, mondjuk 600 MHz-es processzorral), akkor az eldobott frame-ek számából közvetlenül kiolvashatod a különbséget.''

    Tehat ha a Seagate vinyomat a gepemben kicserelnem egy Maxtorra, akkor nem dobalna annyi frame-et a digitalizalas? Jol hangzik, bar nem igazan ertem, a firewire digi videokamera cuccoddal miert kell tartani a frame dobalastol. Vagy az is lehet, hogy analogbol (is) veszel fel? Ugye nem a TV adast digized be jo kis DiVX-be? :)

    ''Az Intelt nem szándékozom támogatni''

    Ez nagyon gyerekes, ne haragudj. Hany eves vagy? Neha azt hiszem, 40, de maskor meg leragadsz a 3 eves ''nem adom oda Petinek a homokozo lapatomat, mert megdobalja vele Agikat'' szinvonalon.

    ''úgyhogy valószínűleg dual-Opteron lesz belőle. (PCI-X sem kell, legyenek csak integrálva a nekem kellő dolgok.)''

    Sok szerencset, bar mintha a masik forumban azon nyavalyogtal volna, hogy a video kodolashoz a K8 milyen putri, es hogy a P4 mennyivel jobb.

    ''De ettől még elférne +1 ISA is, ha nem kellene hely inkább másra.''

    1-2 eve me'g en is orultem volna, ha az ISA marad, de mara mar tenyleg feleslegesse valt. Akinek ISA kell, annak me'g mindig van 1-2 ritka alaplap, amelyiken talal (pl. Soyonak van ISA-s P4 alaplapja).

    ''Hiszen ISA-ból elég lenne 1-2 db, PC64-ből meg 2-3 db, a többi eszköz úgyis integrálva lenne, AGP meg nem kellett volna.''

    Ize... 2-3 db PCI64, ergo abbol egyet elvisz a videokartya, egyet elvisz a halokartya/hangkartya/firewire/SCSI (kinek mi kell, de nem fognak ugysem mindent integralni, plane nem csucsminosegben lasd Audigy 2 ZS), es akkor marad 1 db PCI64 vagy egy sem? Ja, es hova megy a masodik halokartya vagy a tunerkartya, mert sok helyen az is kell (ADSL, LAN). Ugye ezt nem gondoltad komolyan? :)

    ''Azért van a szerver alaplapokon közönséges PCI is, mert sokféle célra az is megfelel, és megvannak rá a standard kártyák''

    A PCI64 visszafele kompatibilis a PCI-jal, ergo ha olyan egyszeru es olcso lenne a PCI-t levaltani PCI64-gyel, akkor a szerver alaplapokon mar reg nem lenne sima PCI (hiszen egyszerubb rapakolni 5-6 db PCI64-et, es csokolom, nemde? :) )

    ''és még azt, hogy inkább látnám integrálva a sebességigényes funkciókat, minthogy egy újfajta buszra és kártyákra térjek át.''

    De ugye tudod, hogy az integralt cuccok is a PCI buszra csatlakoznak? (a CSA-t meg a deli hidra csatlakozo vinyokat kiveve) Szoval nem sokat ersz veluk, legfeljebb kicsit olcsobb, mint ha kulon megveszed.


    Fiery

Aktív témák