Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz Jim Tonic #11 üzenetére

    Pláne, hogy a DDR2 alig tud többet a DDR-nél.
    Ezt így nem jelenteném ki, memória sávszélben a mostani csúcs DDR2 és a DDR1 modulok között teljesitményben elég sok van, már csak az azt kezelő chipsetek, új platformok miatt is. Sztem mire a DDR3 és az azt támogató alaplapok megjelennek lesz 1.5 év, és ha azt nézed DDR2-vel is már érnek el stabilan 1200mhz-eket, nem biztos, hogy megérni várni addig a konfig cserével, most persze oda vagyunk tőle, hogy DDR3 húú, de addigra meg a DDR4 info-itól fogunk olvadozni. Persze új platformok megjelenése elött nem érdemes bevásárolni új konfigot több évre, de egyelöre nincs ilyen veszély..

    [Szerkesztve]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

  • Achill3uS

    veterán

    válasz pmheros #34 üzenetére

    Evvel az erővel DDR2-ről sincs értelme DDR3-ra váltani mert alig lesz gyorsabb..
    A64-nél nem annyival h megérje ezt írtad.. próbálj ki egy Core 2 Duo konfigot 1000-res (nem szénné tuningolt) ramokkal, aztán mondd hogy megéri-e váltani.. A DDR3 persze nagyon jó lesz, de nem kell tőle csodát várni ha valaki folyamatosan updateli a konfigját sztem nem is fog akkora ugrást érezni mint aki A64-ről vagy valami más 1magos konfigról vált majd egy akkor fenetudja milyen chipsetes hány magos procis rendszerre.. nem is tudom miért beszélünk még róla ennyit, hogy megéri-e stbstb mikor még azt sem tudjuk milyen platformok lesznek alatta.. (és itt most nem az átmeneti DDR3-800-as bevezetéséről beszélek, hanem a már rendes min. 1400mhz-es modulok kihasználásáról)

    [Szerkesztve]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

  • Achill3uS

    veterán

    válasz robekri #41 üzenetére

    Azért ez botorság.. DDR2-t sem vágja kenterbe, kezdetben persze még úgy tűnt de nézd meg a mostaniakat mit alakítanak egy Core 2 mellett.. 1000-1100mhz cl4 akár gyárilag is, de a jó 800-asok is tudják ezt.. nem tudom miért alázzák a DDR2-t az A64 tulajok, AM2 valóban nem gyorsult tőle, de ott maguk a procik nem hozták azt ami egy uj platformmal elvárható lett volna.. písz Robe ;)

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

  • Achill3uS

    veterán

    válasz robekri #46 üzenetére

    ha rendes összehasonlítást akarunk akkor a legujabb everest-el mért eredményeket vessük össze, mivel Fiery is azt mondta, hogy a régi eredményei nem vethetők vele össze. Azonkívül read/write(/copy) sztem ugyanolyan fontos.. vagy akár nézzünk egy winrar benchmarkot..
    most romokban van sajnos a konfigom, de ha összeáll csinálhatunk egy két magas órajelű DDR1/DDR2-es összehasonlító tesztet.. vagy egyszerüen nézz be a DDR2 - Tuning topicba, és hasonlítsd össze az ottani eredményeket a tieddel. egyébként sokféle képpen lehet a 9000-10000ret elérni, CL3 alacsonyabb órajel, vagy CL4 magasabb.. ettől függetlenül a fenti hsz-eimet tudom csak még1x elmondani ezzel a témával kapcsolatban :)

    [Szerkesztve]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák