Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    Wowzorz, végre projektor teszt! :R Maximálisan projektorpárti vagyok, nem nézek tévét csak a Fábry-t vagy néha beszélgetős műsorokat. A játék egyszerűen más dimenzió, fényévekkel jobb mint bármilyen Eyefinity vagy monitor előtt gubbasztós változat. Egyedül arra kel vigyázni, hogy baromira frászt lehet kapni ha rádugrik valami szörny teljes életnagyágban. :Y Nem egyszer jártam már így.

    Aki szeretne projektort annak nagyon tudatosnak kell lennie és megtalálni az adott árszinten a legjobbat. Funkcióban sokkal nagyobb eltérések vannak mintha plazma vagy lcd között kéne dönteni. Olcsóbb kategóriában érezhetően mélyebb színei vannak a DLP-nek és nincs konvergencia hiba sem.

    Nálam azért ugrott a DLP mert ki nem állhatom a szivárvány hatást. Minimum 5x sebességű vagy nagyon sűrűn szegmentált színkerákkel jöhetne szóba. Zajosabb mint az LCD és ha nincs dedikált házimozi helyiség akkor nehéz esztétikusan elhelyezni. LCD-nél óriási kényelem a lencse eltolás és a zoom. Gyakorlatilag fel lehet állni úgy, hogy nem takarja ki a képet az ember.

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz mikka07 #39 üzenetére

    Házimozi, prezentációs, 720p, 1080p, illetve milyen árszintű és mikori projektorról beszélünk? Enyhén nem mindegy. Amiket DLP-re írtam az kb 500 ezer Ft-ig érvényes. Amit pedig Te az kb 5 éve egyáltalán nem jellemző házimozi kategóriában. Vagy fél méterről nézed a 2 méter széles 1080p képet? :N

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Stephen003 #72 üzenetére

    A lámpa élettartama miatt nem érdemes kikapcsolni 20 percre, nem az LCD miatt. A bekapcsolás sokkal jobban fárasztja az égőt mintha menne 2 órát üzemi hőmérsékleten.

    Valaki írta, hogy miért nem ledes már minden projektor? A "jó üzlet" vélemény mellett műszaki okai vannak. Egyrészt a fényerő amiben eddig nem igen jeleskedtek a ledek. A másik pedig a fényforrás homogén természete, nem olyan egyszerű a dolog, hogy összefogunk egy köteg ledet és kész. Azért drágák az uhp lámpák mert az élettartam nagy része alatt stabilan tartják a széles spektrumukat.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák