Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    válasz Victorio #1 üzenetére

    A válasz erre a kérdésre minden esetben a software.

    A hardwaret tényleg bárki akár használtan, akár újonnan töredék áron össze tudja vadászni fél délelőtt. Az összepattintás meg megintcsak megvan egy fél délután.

    A gond akkor kezdődik mikor bootolod/bootolnád és egy csomót kell sz*pni mindennel is (pláne ha először csinálod), hogy jól menjen, kényelmesen.

    Ez az a rész ami miatt nagyon sokan akiknek az idő (és pár ősz hajszál) többet ér mint a (nekünk) soknak tűnő 200k+ inkább rendel egy ilyet, belepattintja a lemezeket és már mehet is a backup gépről/telóról, mozi stream stb. gyak már aznap este.

    Edit:
    Arról nem is beszélve, hogy a megépítéshez, saját sofwares beüzemeléshez azért egy elég erős technikai háttér kell, és még úgy is el lehet vele tölteni jópár napot.
    Ez sokaknak nincs meg, annak ellenére, hogy amúgy nem IT analfabéták.

    Teszem azt egy többgyerekes anyuka/apuka akik vannak abban a helyzetben, hogy kiadnak 210k-t arra, hogy kénylemesen tudjanak streamelni bármilyen tartalmat bármikor TV-re, hogy otthon, azonnal elérhetőek legyen az a sok TB-nyi kép/videó amit a gyerekekről lőttek. De ettől még nem biztos, hogy szeretnének este munka után hazaérve még napokig azzal szórakozni, hogy milyen linux packaget lőjenek fel, ez akkor most, hogy is van terminalban. Vajon melyik app lesz kompatibilis ezzel apu Samsungján, hát anyu iPhoneján?
    Ez egy elég magas léc egy olyan ember számára aki otthonosan elvan Windowson, Androidon, iPhone-on és tudja kezelni a maga kis felhős dolgati. De azért nem IT-ban dolgozik tehát ennél több már komoly fejtörést/tanulást igényelne.

    [ Szerkesztve ]

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Victorio #1 üzenetére

    Jó dolog saját magadnak házi barkácsszervert építeni, de ezeknek az előre elkészített dolgoknak van létjogosultsága, nem is kicsi.
    Ezt hazaviszed, bedugod a merevlemezeket/SSDket is, akár, üzembe helyezed a gyorstalpaló szerint, bejelentkezel rá, és 10-30 perc múlva úgy működik minden, ahogy szeretnéd.
    Amit összelegózik az ember, az tuti nagyobb fizikailag, mint ez. Árban se biztos, hogy sokkal jobb, persze egy celeron+lap+akármennyi memória biztos, olcsóbb, mint ez, csak azon a lapon még nincs 2.5Gbe interfész, ami ebben meg van. Azért ezek a kis "apróságok" néha elkerülik az ember figyelmét. Meg az, hogy ebben hot-swap fiókok vannak, amit épített pcnél - ha ugyanilyen jóra vagy jobbra építünk meg, meg kellene valósítani, ami drágít. 2 rekeszest, 4 rekeszest láttam, 3ast nem :D Illetve van az előlapon az a "one copy" gomb, amit beállíthatsz, hogy mindent be (USBről) vagy ki másoljon (USBre), ami a NASon van. Ilyen nincs PCn. Illetve a hátlapon a reset gomb, ami a rendszer adminisztrátor jelszavát állítja vissza, illetve töröl minden egyéb felhasználói fiókot, beállítást... ilyen sincs PCn.
    Ráadásul a NAShoz van működő távsegítség a gyártótól. Ha nem megy valami, megoldják távolról. Tesztelve. Ez sokak szemében vonzó lehet - mindemellett nem vitatom a saját szerver építésének varázsát. Amit ott tud sz*pni az ember, az biztos előrébb visz, mert tanul belőle.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák