Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Cifu #19 üzenetére

    De nem értem miért a 4mag/8 szálas CPU-hoz hasonlítjuk amikor ez tisztán a 2011v3-as Intel CPU-k ellenfele lesz. Broadwell-E-vel volt összehasonlító teszt ha jól emlékszem, ott azonos órajelen picikét gyorsabb volt a Zen. Szerintem eleve az i7-6900-szal versenyeztetik az SR7-est. A kérdés csak az, hogy órajelben felfelé hogyan skálázódi,, de ha ez a 3,3-3,5 Ghz igaz akkor nem lesz rosszabb eben sem mint az Intel jelenleig 2011-es i7-esei.

    És itt mindjárt hozzá kell tenni azt is, hogy a szerver oldal ennél sokkal fontosabb az AMD-nek (is), mivel ott van a nagy lóvé még mindig és ott annyira nem számít a magas órajel, márpedig ha a 16 és a 32 magos Zen-ek valósak és arányosan skálázódnak akkor van egyi gazi ütőkártyájuk sok-sok év után.

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Cifu #32 üzenetére

    Cifu: erre a videóra alapozza ő is (én is erre hivatkoztam fentebb)

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Cifu #42 üzenetére

    Alaplap gyártói-értékesítői csatorna pletykákból úgy hallottam (Asus), hogy a Zen-nel nem a teljesítmény lesz a gond, hanem az, hogy az AMD nem fog tudni eleget gyártani belőle (viccen kívül).

    Amiben gyengébb a a cucc az Intel megoldásánál jelenleg az a 2 csatornás IMC vs 4 csatornás (és pletyka szinten hallani 6 csatornáról is az új Intel server platformoknál) illetve az, hogy felfelé nem a legjobb a teljesítmény skálázódás az órajel növelésével (bár szerintem ez az Intelekre is igaz valamennyire).

    Az IMC dolog meg igazából csak workstation/server vonalon érdekes igazán, a szerveres Zen (Naples?) meg még segíthet ezen.

    És azért kell ennyiért adnia az AMD-nek mert ez elég nagy árkülönbség ahhoz, hogy a már berögződött az "AMD gyengébb" megbélyegzést lemossák (persze itt szigorúan a consumer CPU-król van szó, az Opteronokrál lesznek itt is 6000+ USD-s árcédulák).

  • csatahajós

    senior tag

    válasz -Skylake- #64 üzenetére

    Bocs de ezek csak az Intel szemfedős tények.

    "az intel sokkal komolyabb technologiaval gyartat, lenyegesen kisebb csikszelessegen"

    az utóbbi időben nem tudom hol voltál, de pont hogy az Intel is a 14nm-en topog, egyre csak tologatják a 11nanót; ráadásul ahogy fentebb is írták az AMD/GloFo a Samsungtól licenszelt technológián csinálja a saját CPU-ját, amely ha nem is annyira jó mint az Intel féle valószínűleg simán versenyképes - ez is tény

    "- az intel toredek energiabol hozza az amd lapkak teljesitmenyet az elso core i ota es ahogy telik az ido egyre kisebb es kisebb energiabol jobbat"

    igen, ez a némi túlzást (töredék energia) kivévve igaz, de az kimarad, hogy pont a fenti okok miatt, ti. h az AMD egy /majd kettő csíkszélességel lemaradva gyártott; ez most sok idő után nem játszik ez a tényező; miért ne érhetne el ugyanakkora csíkszélességen az AMD egy nagy vonalakban Intel copy paste architektúrával hasonló teljesítményt?

    "az intel arai nem azert ilyen baszott magasak, mert draga a kek festek, hanem mert pontosan tudjak, hogy az AMD nem konkurencia , pl ULV. Mi a parja egy 6600U vagy 6500U nak ? Semmi."

    Ez igaz, de az AMD-nek is vannak réteg CPUi (bizonyos APU-k) amik ellen meg az Intel nem tud a grafikai oldalon mit felvonultatni; a piac nyilván az Intelhez húz mint nagyobb gyártó, mert az a gazdaságosabb

    "az AMD-rol lassan a laikusok is csak annyit tudnak, hogy mekkorat tudnak mondani. Kezdhetjuk a sort a komplett bulldozer architekturaval, folytatva a Fury szeriaval, aztan ugye az RX-ek stb stb."

    Szvsz az AMD-ről csak CSAK a laikusok gondolják ezt...(najó a Bulldozernél el kell ismerni, hogy túl sokat akartak de nem bírták megcsinálni jól a kivitelezést; de a Fury is és a 480-as kártya is meglehetősen jól fogy (főleg az utóbbi, nem kicsit, erről megkérdezheted bármelyik nagykert/kiskert kis hazánkban is...)

    És mindezek mellett vegyük hozzá azokat a külső tényezőket is, amik az elmúlt 2 évben változtak az AMD-nél, a vezetéstől kezdve (Lisa Su) a tervezőgárdán át (Jim Keller plusz Intel mérnökök jöttek) az ECAD használatának mellőzése a kényes részeknél stb. (ez utóbbi, mármint a túlzott ECAD-ra támaszkodás állítólag nagy butaság volt a Bulldozernél, persze olcsóbb volt így).

    Az pedig, hogy a 300k-s Intelt hozza 100k-ért csak azért furcsa most hirtelen, mert nem ezt szoktuk meg az AMD-től (értsd idáig nem volt versenyképes termékük amivel még akár ekkorát is üthetnének).

    (Mielőtt megköveznél, h elfogult AMD-s vagyok nézd meg a konfigomat.)

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz antikomcsi #68 üzenetére

    "Tényleg remélem a legjobbakat, de az itt olvasott feszültségértékek, és órajelek láttán elszomorodtam. Remélem vagy ez a része nem igaz, vagy pedig a teljesítmény része igaz, és tényleg ilyen jó lesz. Bár akkor meg ott van az a dolog, hogy nincs ingyen ebéd, nem hiszek én már ebben."

    Mi a baj az órajelekkel meg a feszekkel (már ha igazak). Azért egy 8 magos CPU-ról beszélünk könyörgöm nem 4-esről, a 3,3/3,5 Ghz nem olyan rossz, a 6900K is 3,2/3,7 Ghzes ha jól rémlik. Ok a turbo "csak" 3,5 de az ott is csak 2 magon, AMD-nél meg nem tudjuk még h a max turbo érték hány magon értendő. És még a TDP értékek is kérdésesek, mert lebegtek itt 95W-os TDP értékek (persze az igencsak optimista erre nem mondom).

    A fesz kérdése, meg olyan h az is egy max érték, ami CPU-nként egyéni, van 2011-es i7-ből is nem egy aminek 1,2V a VID-je, nem hiszem h az 1,3V olyan hűdehajde nagy különbség akkor már.

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Blindmouse #93 üzenetére

    Mások meg rajtad kuncognak jót, ha ekkora sületlenségeket irkálsz le, hogy a 480 az AMD csúcs VGA... :)

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Dr. Akula #104 üzenetére

    Mobil CPU-ról még nincs hír sajna.

    Szép szép a 4 csatornás memvez, de desktopon istenigazából nem hoz annyit a konyhára (sőt, marginálisat sem), így a tranzisztorbüdzsét inkább másra költötték (szerintem helyesen). Max a RAM mennyiség miatt lehet érdekes, de a 2 csatornával is hozható manapság akár 64GB RAM is (de 32GB még átlag DIMM-ekkel is) ami meg azért desktopra ma még elég kell hogy legyen (ha meg nem akkor vegyen workstationt az illető :DDD ).

    Szokásosnál több PCI-E sztem az meglesz ;).

  • csatahajós

    senior tag

    Egyébként ez a legbiztosabb jele annak, hogy a Zen olyan mint amilyennek gondoljuk most, merthogy az Intel is komolyan veszi

    Nemrég még csak 28 magról volt szó a Skylake-EP-nél és a kiadás dátumát is előrehozták hirtelen fél évvel...

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Sinesol #154 üzenetére

    Kolléga Te nem tudom mit szívsz, de a Nehalamtől a Skylake-ig van clock to clock 35-40% a telejesítmény javlulás (tudom ajánlani a PH házi tesztjét ami ezzel a címmel jelent meg).

    A Broadwell-E kb 2%-kal gyorsabb clock to clock a Haswell-E-nél, az érdemi különbség csak a gyártástechnológia és ennek köszönhetően kicsivel magasabb órajelek és jobb fogyasztás miatt van.

    A Kaby Lake meg a Skylake-hez képest pontosan 0% clock to clock gyorsulást hozott, annyit tud a cucc, hogy gyorsabban vált órajelet és megint emeltek 200Mhzet a csúcsmodellen azonos TDP mellett. (ez a kaby lake az utóbbi idők legnagyobb átverése így hogy még a DIMM-es optane-t sem csinálták meg időőben hozzá...eladják új generációnak miközben ez kb ugyanaz mint a Devil's Canyon volt a haswell-nek).
    Viszont amig nincs SKylake-E addig nincs is mivel igazán összemérni a dolgot, mert a Zen 8 magos megoldás alapvetően és a felépítéséből következően az a legkisebb egységes blokk.

    Úgyhogy még a Kaby Lake IPC-hez mérten is simán 10%-on belül lehet a Zen.

  • csatahajós

    senior tag

    válasz ivarg #207 üzenetére

    1.\ ezt nem tudja megtenni a mostani TDP kereteinek a megtartásával, főleg nem a 8 magos CPUinál
    2.\ kénytelen lesz olcsóbb lenni, mert ő a kisebb, rosszabb hírnevű gyártó; ha a 300 USD túlzás is akkor is jó eséllyel bőven az Inte alá fognak árazni, mert sokat akarnak eladni
    3.\ azt mindenki döntse el, hoyg a 8 magos CPU menynire otthoni használatra szánt; minden esetre az AMD-nek nem annyira a consumer piac a nagy buli, sokkal inkább a vállalati és a szerver, oda pedig még mindig kell a teljesítmény amennyi csak elfér a socketben
    4.\ Honnan tudod a fogyasztási értékeket a Zenre? miért ennyire betonbiztos, hogy rosszabb lesz mivel most először 20 év után kb azonos csíkszélességen lépnek pályára. Miért ne nyerhetnének vállalati megrendelést ha valóban versenyképes a termék?

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Tigerclaw #252 üzenetére

    Nade ezaz, hogy mennyire új ez valójában? Az IGP részt megmondom őszintén nem vágom, de a CPU oldal semmit, értsd 0-át fejlődött. A +200Mhz órajelet meg nem veszem újnak, az marketing maximum.
    Szerencsésebb CPU fejlődésű korszakokban ezt steppingváltásnak hívták jó esetben :DDD

  • csatahajós

    senior tag

    válasz ivarg #257 üzenetére

    1.\ TDP keretről gondolom hallottál már. Az lesz a következő generációnál is felteszem (lehet h neked desktopos usernek nem számít, de mobilon ill. szerver vonalon ez kőbe vésett dolog a hűtési megodlások miatt). Mivel a Skylake-E is 14nm így nem hiszem h hirtelen a 140W-os Xeonok leugranak 100-ra, ahhoz azért nagy csoda kéne náluk is. Desktopon persze nagyobb a mozgástér, de azért ott sem 40%.

    2.\ A desktop piac az egy marginális valami mostanság. Szerencsére /vagy nem (ez nézőpont kérdése :D) a vállalatoknál, profi felhasználóknál stb. nem a fanboyság dönt, hanem a valós mutatók. Az AMD-t az a réteg érdekli elsősorban mert ott tud nagy hasznot húzni. A desktop Zen-t 700 USD-ért is adhatná, de ahogy Abu írta Intel vonalon is 300USD-ig van nagy volumen, az felett nem adnak el érdemi mennyiséget desktop vonalon; maximum még a csúcs-csúcs CPU érdekes mint presztízs termék, de egyelőre most ahhoz még kevés a Zen h a 6950X-et befogja (már csak a core count miatt is). A 300USD körüli zóna (ami lehet h 350 lesz, lehet h 270) az ahol viszonylag a legjobb balanszot tudják találni a mennyiség és az árrés között, ergó a legnagyobbat szakítják anyagilag. Másrészről a korábbi fiaskók fényében kezdő árazásnak nem elég 10%kal az Intel alá kínálniuk.

    3.\már miért kockáztatnának? Megvannak erre a megfelelő eszközök, hogy hogyan certifikálják a CPUkat a különböző alkalmazásokhoz. Ha certified akkor azt kapod amiért fizetsz a profi cuccoknál. Ráadásul az AMD most rágyúrt még a biztonsági fícsörökre is (lásd másik ma megjelent témábavágó cikk), igaz nincs benne 512-es AVX támogatás, tehát 1-1 itt.
    Ami a jogászok ügyeskedését illeti nem tudok hozzátenni, de szerintem ezzel nem lehet/tudnak kalkulálni biztosra ők maguk sem, hogy majd trükközünk és megússzuk olcsón mert jobbak a jogászaink (és most van egy Trump faktor is :DDD )...

    4.\ Pletykaként 95W-ot olvastam xtreme systemsen a végleges production steppingnél; az nem olyan rossz 8 magra (sőt kurva jó, ha igaz, bár ezt erősen optimistának érzem én is). Összehasonlítás képpen az i7-6900k 140W-os, bár igaz ott magasabb a turbo érték is. Én egy 125W-os TDP-t érzek reálisnak az SR7-hez és a pletykált órajelekhez.

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz #06658560 #262 üzenetére

    Ezért kell a versenyképes termék oda. Ott csak az dönt, nem a fanboyism.

    Amikor ment anno az AMD-nek az Opteron baromira pörgött, még a Pixar/Disney istentudja melyik is reklámozta egyes mesék végén (talán Madagaszkár 1...), hogy rendered on AMD Opterons.

    Úgyhogy ez így nem igaz h azt a réteget nem érdekli az AMD. Ha hozzák az aktuális Xeont megfelelő TDP keret mellett és még olcsóbb is akkor váltanak, kérdés nélkül.

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Tigerclaw #267 üzenetére

    Volt sőt, 1000 USD feletti FX CPU-k is voltak (és az vagy 10 évvel ezelőtt, tehát akkori 1000 USD). De a sima Athlon X2-k is 300-400 USD-ért mentek amikor gyengélkedett a P4 miatt az Intel desktop vonal.

    A túl nagy az meg relatív. Abszolút értékben elég valószínű, hogy mobil CPU-ból többet adnak el, mint desktopból és szerverből összesen, viszont a szerver vonalon ott az értelmes CPU-k 1000 USD-nél kezdődnek és 6-8k a teteje. A desktopból ez a 300-as érték az ún. sweetspot, tehát ahol az eladási mennyiség is még érdemi és a haszonkulcs is jó, pont ide éri meg nekik célozni. Feljebb túl kicsi már a volumen, lejjebb meg nem elég az egy darabon hozott nyereség és anynit meg nem tudnak kitermelni ebből (még a feljebbi árkategóriának elegendő mennyiséget sem biztos, hogy sikerülni fog, legalábbisk ülső gyártó bevonása nélkül).

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz core i7 #271 üzenetére

    Egyértelmű, sőt olvastam oylat is, hogy z3, z5, z7 stb lesznek a nevek, az SR az csak előzetes kódnév (nyilván a Summit Ridge-re utalva).

    Hülyék lennének nem meglovagolni ezt, ha már az intel oylan jól belevéste a felhasználók tudatába.

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz ivarg #291 üzenetére

    Nézd röviden fogok válaszolni csak, mert nem szeretem a személyeskedést, ha mr a felnövésnél tartunk.

    Te tuningról, meg ilyen oylan tartalékról beszélsz, én standardokról amit az iparág vár el; nem ugyanaz a kettő. Egészen biztos vagyok benne, hogy vannak egyéni CPU-k amik még 100%+ felett is hoznának tudningban, de mondok neked egy meglepőt, ilyen AMD oldalon is van :). Ez nem jelenti azt, hogy ezt minden eladott CPU ugyanazon feltételekkel tudja. Pontosan ezért van a TDP fogalma.
    Arra igen kíváncsi lennék, azonos TDP és azonos alaplapok mellet hogyan fog a Xeonok teljesítménye hirtelen 20-30%-ot nőni a semmiből? Desktop vonalon még elfogadom, hogy nem érdeke az Intelnek előrelépni mert úgyism egveszik a vacakjait, de profi téren elkérhetne akár 10X-es pénzt is, ha ekkora ugrást tudna hirtelen hozni, de nem tud, szimplán azért mert akár Xeon akár desktop a jelenlegi ökoszisztéma kezdi elérni a határait (mind a gyártástechnológia mind az architektúra). Pont ezért igazából nem lenne nagy csoda, ha az AMD most hirtelen utólérné őket, mert kvázi az Intel mesterséges okok miatt nem tudott előrébb lépni.

    Gőzöm sincs, hogy a PH! mennyi pénzt kapott (felteszem semmit amúgy) az általad marketingszagúnak titulált tesztért, de személyes tapasztalatom is az, hogy elhanyagolható a javulás az utóbbi 4-5 évben (gyak a Sandy volt az utolsó értelmes előrelépés, azóta egyedül a Haswell volt az ami még egyáltalán említésre méltó, a többi az parasztvakítás az én szememben). És nem a holnapután teljesítményéről ma megkapásról van szó, hanem arról , hogy a múlt havi teljesítméynt kapod még mindig, már 4X-re, még több pénzért.

    Gazdasági döntés? Persze, az, de nem lehet a végtelenségig húzni ezt. Ami meg az AMD-t illeti, nekik most le kell mosniuk a looser image-t magukról, nem adhatják 10%-kal kevesebbért a CPU-ikat, mert az nem elég nagy különbség a vásárlók meghódításához. Természetesen maximalizálni akarják ők is a profitjukat, de fentebb Abu jól leírta, hogy miért illik ebbe a 300 USD-s sweet spot price point.

    "a vállalatoknál, profi felhasználóknál stb. nem a fanboyság dönt, hanem a valós mutatók" - köszönöm a kioktatást, de te tévedsz - írom mindezt személyes tapasztalatból és nem egy helyről. Amit írtál az részben igaz, csakhogy az nem a termékre magára vonatkozik, pont hogy nem, hanem arra hogy kitől veszik meg és mennyiért. Nagy különbség!!! Senki nem olyan hülye h a jó szart jó drágán vegye meg, mert nem lesz következő dobása...

    Ami az utolsó részt ilelti, ez hamarosan kiderül :).

  • csatahajós

    senior tag

    Újabb puzzle darab ami a pletykákat erősíti:

    "Earlier on hardware partner MAXSUN also kind of confirmed the clock frequency range for AMD's next processors as they are quoting 3.15-3.30 GHz base clocks with 3.5 GHz boost clocks. On top of that they claim (highly speculative of course) the processors can be clocked to 4.2 GHz fairly easily with conventional cooling and up to 5 GHz with LN2. In the posted screenshots they mention that the top-end SKU can compete with the Intel 6850K."

Új hozzászólás Aktív témák