Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz pilóta #11 üzenetére

    Igen, félreértesz valamit. Elég sok sportoló hord pulzuszámlálót, gyorsulásérzékelőt és GPS-t, amivel az edző figyelni tudja a teljesítményüket. Pl. bringásnál milyen szívveréshez milyen tekerési kadencia tartozik, melyik az az ütem, amit leghatékonyabban tud tartani és csillió más dolog. A magyar fociválogatott jó EB-s szereplésében is komoly szerepe volt ilyesmi telemetriának.

    Most meg bejöntt az esportba is. Lehet figyelni, hogy melyik csapattag van épp a legjobb lelki állapotban, őt küldjük a kulcsfeladatra és nem azt, aki épp felhúzta magát valamin, mert igdeges. Lehet ezen nagyokat hahotázni, de egyre több olyan helyzetet hoz az élet, amikor ilyen döntésen múlik pár százezer forint vagy pár tízezer dollár sorsa. Nyilván a Naos GQ az első fecske, de biztos vagyok benne, hogy lesz követője és haszna is.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Geller72 #31 üzenetére

    Jaja, főleg a kommentek nem stimmelnek :P (privátban azért megírhatod a hibákat, hátha segítesz vele...)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Franklin #21 üzenetére

    Javíts ki, ha rosszuk tudom, deminden G-Sync monitor bőven 60 Hz fölé megy.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz pilóta #52 üzenetére

    Direkt nem akarod érteni, amit a többiek írnak? Telemetriát, vagyis mérhető paraméterek mérését bárakármihez célszerű csinálni, nem kell annak fizikai teljesítménynek lenni. Mondok neked egy full témától elrugazkodottat, hátha abból kissé megvilágosodsz:

    Mi a tökömnek mérni egy tehén lépésszámát? Hihetetlennek tűnik, de amellett, hogy az ivarzásának bazi szűk időablakát mindenféle embert igénylő figyelés nélkül fél óra pontosságga lehet detektálni, csak abból, hogy hogyan lépked egy tucatnyi különböző betegségét jelezni lehet. Ezt akutatást a Fuijtsu csinálta japánban.

    Az esport öles léptekkel halad előre. Ha mondjuk Killer Józsi CS:GO játékos szív és izzadásméréssel edz, és rájönnek, hogy 160-as ritmus, meg 15-ös tenyér galvanikus ellenállás fölött az esetek 80%-ában drasztikusan romlik a célzása, akkor majd versenyen, amikor ilyen állapotba kerül, akkor nem ő megy majd fel mesterlövésznek, hanem a Gyilok János, aki most épp 130-as ritmust és 20-as galvánt mutat, mert az edzések alapján neki épp az a leghatékonyabb helyzete.

    Olyan dolgok vannak ma már big datában (pisolgáselemzés, nézéselemzés, hanghordozás elemzés, testtartás elemzés, hogy csak azokat említsem, amikről biztosan tudom, hogy legalább egy cég már most haszálja őket éles helyzetben), hogy el nem hinnéd. A Lékó - Kaszparovon könnyen lehet, hogy egy nagy valag elemzéssel egész katékonyan meg lehetne mondani, hogy melyik fél éppen az adott pillanatban milyen kockáztatási hajlama van, érdemes-e belevinni egy rizikós döntés kikényszerítésébe vagy sem.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák