Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    Ano nagy álmom volt egy Technics MK2-es Ortofon,DD motoros..lemezjátszó
    Átvitel 120dB 3Hz-32Khz ig,csak úgy mondom a CD 20Hz-20kHz! ultra dinamika
    De nem voltam elkeseredva Pioneer DD,ortofonos lemezjátszómmal sem 10-32Khz ...
    Led Zeppelin 1973-as egyik kedvenc lemezével!Még van vagy 50db lemezem,de már a hifi torony nincs meg .Ez volt nekem 80-as évek végétől 2dbVideoton erősítő 2x50W sinus(zenei 2x100W) 8ohm,4db Orion HS500bolero hangfal 3 utas(33cm mély)
    zárt rendszerü.......az volt apám az othoni disco,lapáttal veri a melled :)
    volt hozzá egy Technics SB626 3 fejes deck,saját D-A converterrel,még mindig találtam
    Metalszallagra(discoban MK2-ről) rögzített műsort 1995-ből Sterbinszky-Jován-Jutasy stb.
    Hát brutál jól szól (HIFI-sen) neha pattog de ki aszart érdekli.
    Na de mindegy visszatérve a cikkre:
    A lemezjátszó része szerintem nem üti azt a fajta minőséget,ami szerintem kellene.
    (Valahogy ezektől a "szeroktol" még mindig a régi "music center egybe kula jut az eszembe 2 kazettás magnóval)
    de jó nosztalgiázni......AIWA F220 magno deck 1983!!!! hú apám BCdolby MPX filter Üvegfej meg az ami kell!
    :)

    [ Szerkesztve ]

  • MZperX75

    addikt

    válasz Gabor970 #49 üzenetére

    Én annyira nem értek hozzá,akkor is csak abszolút felhasználó voltam,igaz építettem hangfalat,erősítőt ,kocsiba fordolatszámmérőt,TV-játékot.,de Discozni szíjhajtásúval nem igazán lehetett.
    Persze profi lemezjátszót láttam hallottam aminek csak a tányérja 30-40kg-os volt,és külön RIAA erősítő volt hozzá+csoves 2x30W-os erölködö 15éve 3.000.000-ért
    Bang & Olufsen
    biztos mond neked valamit.
    :)
    de teljesen igazad van ,az is szíjas volt.
    olvastam folyadékben müködő lejátszórol,optikai bakelit lejátszórol barázdamélységből határozzam meg a hangot,ami nem jár fizikai surlódással stb.tehát voltak probálgatások.
    A DD az az direct hajtásuakat meg ilyenekre is lehetett használni.
    Kedvenc előadom ebben a műfajban
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák