Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz ddekany #61 üzenetére

    A fény szerintem elég jól látszik, azért nem egy aprócska LED pislákol, vagy ilyesmi, bár tény ha nincs a látóteredben, akkor persze nem veszed észre, hiszen nem világítja be az egész szobát (ha így lenne nyilván az is zavaró lenne :) ). Azt viszont kizártnak tartom, hogy pl egy másik szobából vegyen utasításokat. Nekem inkább néha az a bajom, hogy nem elég érzékeny a mikrofonja és ugyanabban a szobában tartózkodva is, ha távolabbról szólok neki, akkor csak úgy ért, ha hangosabban mondom (pedig nem egy óriási szobáról van szó). Az elképzelhető, hogy teljesen lehalkították a hangszórót, viszont ez akkor már teljesen user error esete szerintem ... mi értelme egy hangalapú asszisztenst teljesen lehalkítani? Kapcsolja ki, ha nem akarja hallgatni, de ne lehalkítsa, úgy pont funkcióját veszti ... de legalábbis ne lepődjön meg, ha a háttérben "dolgozik".
    Ha már emberekhez hasonlítjuk a dolgot, ez olyan, mintha azt mondanád a kollégádnak, hogy ma ne szólj inkább hozzám, de közben adsz neki utasításokat, vagy lehet nem is neki adsz, de ő mivel betartja a kérésed, szó nélkül megcsinálja amit kértél tőle, aztán másnap kiderül, hogy nem is annak a Bélának szólt a kérés, de akkor már késő, mert mindent elcseszett, amit nem is neki kellett volna megcsinálnia!

    Ez a magas vékony hangos ötlet ..... háááát :D egy darabig biztos vicces lenne, de hosszú távon nem hiszem, hogy értékelnék a felhasználók :D. Én abban látnék esetleg realitást, hogy valamilyen módon érzékelné az eszköz ha pl ránézel (de ez egyelőre drága és nem túl megbízható technológia ... mondjuk 5-6 méter távolról egy szemmozgás lekövetés elég necces :) és csak akkor aktiválódna ... ez még kb életszerű is lenne, mert a normális emberi kommunikációban is igyekszünk a másikra nézni beszélgetés közben. De ennek is meg lennének a gyenge pontjai, pl ott állsz a sötétben és kéred Alexát, hogy kapcsolja fel a villanyt, de mivel sötét van, nem látja, hogy rá nézel, így a villany sem lesz felkapcsolva :N .... szóval nem egyszerű dolgok ezek és jelenleg aki ilyet használ, tisztában kell lennie a korlátokkal ... de ezt az esetet továbbra sem nevezném ettől még lehallgatásnak.

Új hozzászólás Aktív témák