Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz dezz #100 üzenetére

    "az Apple és a Google nem fogja lejáratni magát ilyen hibákkal"
    Jajj, dehogynem! Mondjuk a Homepod lehetőségei eleve beszűkültebbek, de ott is vannak panaszok pl. olyan durva átgondolatlanságokra, h bárkitől elfogad parancsokat - amiket aztán vidáman, ellenőrzés nékül végrehajt a hozzákapcsolt fő felhasználó telefonján... (pl. fölolvas üzeneteket, vagy szintén, üzenetet küld bárkinek)

    Ez van, nagyon gyerekcipőben járó termékkategória, rengeteg lehetséges hibával.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Degeczi #101 üzenetére

    Ez elég szomorú. :(

    Mindenesetre, véleményem szerint nem az van, hogy AI irányítja az egészet és hát "azt még csak tanuljuk" és más kifogások, hanem script alapú a dolog és az AI modulként helyezkedik el a folyamatban. A scriptek pedig kissé hanyagul vannak összerakva. (Ki tudja, ez talán a termékstratégia része, ne legyen túl korán túl fejlett, az átlagfelhasználó is jól lássa a fejlődést éveken át, csak úgy lehet eladni az újabb és újabb termékeket.)

  • Realradical

    őstag

    válasz dezz #100 üzenetére

    Pontatlanságokat írsz egy "szerintemre" alapozva és utána fel vagy háborodva, hogy javaslom, hogy nézz utána a témának minimális energia-befeketetéssel.
    Most elkezdhetném sorolni, hogy miket láncol össze és értelmez neked egy mezei bot az Amazonnál, de szerintem elvesztegetett energia lenne, kb. mint disznók elé gyöngyöt vetni.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • ddekany

    veterán

    válasz dezz #89 üzenetére

    "Nem ismerek az angolban "Alexa"-ra hasonlító különálló szót."

    Az egy használatban lévő női név... lehet hogy illető feleségét is úgy hívták? ;]

    Tényleg, ez nem szerencsétlen, hogy egy valós nevet választottak egy hang-vezérelt asszisztensnek? Vajon lehet konfigurálni a cuccot, hogy mi legyen a neve?

  • ddekany

    veterán

    válasz Degeczi #101 üzenetére

    Gyanítom megy a nagy hajrázás, hogy minden projekt managert felakasztanak, ha X dátumra nincs kint a verzió ami ezt és azt tudja... Mert hamarabb kell, mint a konkurenciának. Aztán majd utólag lehet kapkodni, meg pachelgetni mint állat. Mint sok más terméknél is, csak itt kicsit parásabb a dolog. Várom már, mikor enged be az Amazon zár valami csövest a lakásba valahol... ;] Ha valaki ismeri a szolgáltatást...

  • dezz

    nagyúr

    válasz ddekany #105 üzenetére

    Az azért szerepelt volna a hírben. Az angol forrás sem említi, hanem hogy kihallott egy "alexa" hangsort egy szövegből. Valaki írta korábban, hogy átnevezhető.

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #100 üzenetére

    Mivel láthatóan parttalan a vita :U , már csak tömören igyekszem reagálni (és még így is hosszú lesz :DDD ) !

    "Így kezdtem a mondatot: "Mindig nem is, de a jelen esetben, ha én lennék a pórul járt felhasználó". Sebaj."

    És? Attól még nem lesz jobban igazad, ha felborítasz egy asztalt ... mindegy, nem érted, mire gondolok :N .

    "A mérnökök a logadatokból megállapították ........ ezért többszörösen is bocsánatot kértek, és megköszönték a figyelmeztetést."

    Nyilván egy vállalat irányából nem az a helyes kommunikáció, hogy "hülye vagy User" (igaz Apple pl ezzel is próbálkozik néha), meg persze próbálják a user által hülyeségből, vagy figyelmetlenségből elkövetett hibákat is javítani, mint pl a mikrót felcímkézni, hogy nem kisállat szárító!

    "részleteket nem árultak el a meghibásodás okáról"

    Ez nem meghibásodás volt! Az egy kicsit más fogalom.

    "Azért, mert az Apple és a Google nem fogja lejáratni magát ilyen hibákkal."

    :C Nemár :DDD ... Lehet inkább te dolgozol valamelyiknél? Még mindig nem tudom mire alapozod ezt a merev elképzelésed a témában!

    "Bocs, de nevetséges, hogy inkább forduljunk a készülék felé"

    Lehagytad a szerinted szót .... szerintem meg a szünetelgetés idegesítőbb, de erre lehet egy remek piackutatást csinálni az említett cégeknek ... döntsék el ők ... valószínűleg mindkét megoldást elvetnék egy felmérés után ;)

    "Egy "Yes?" sokkal feltűnőbb...."

    Mint mondjuk egy-két közepesen hosszú mondat Alexától? Komolyan? Ok, ebben a témában akkor nincs több kérdésem :N

    "Nem régi eset: telefon duplabökkre ébredése zsebben..."

    Ez visszavezethető egy hibás működésre, ahogy te is írod! Én is írtam, hogy ilyen is van, viszont a kérdésem nem az ilyen esetre, hanem a tipikus user error esetére vonatkozott, íme ismét: "Lehet hogy rosszul tervezett a telefon, mert könnyen feloldható akár véletlenül is, de az is lehet (és inkább ez a jellemző), hogy a felhasználó kapcsol ki minden képernyőzár, stb funkciót ... ezért is a telefon fejlesztője a hibás?"
    Kérlek, ne csak a "neked tetsző" részeket ragadd ki!

    (#107) "Az angol forrás sem említi, hanem hogy kihallott egy "alexa" hangsort egy szövegből."

    Így van, és az angol forrásban megjegyzik azt is, hogy legalább kétszer volt hangos visszakérdezés is! Én komolyan nem értem, miért nem érzékelték mindeközben, hogy aktiválták az eszközt ... továbbra is úgy gondolom, hogy rajtuk egy "Yes?", vagy bármilyen egyéb "figyelmeztetés" sem segített volna :( .

    (#98) Zsoxx A kérdés lehet nem nekem akartad célozni, mivel nem az én ötletem a szünet figyelés ... szerintem is körülményes, több okból is!

    (#103) Realradical "Pontatlanságokat írsz egy "szerintemre" alapozva" Sajnos még sokszor a "szerintem" is elmarad, pedig azzal együtt, esetleg el tudnám fogadni egy másik véleménynek, hiszen egyikünknek sincs teljes rálátása, sem az esetre, sem az Alexa működésére.

    (#105) ddekany "Vajon lehet konfigurálni a cuccot, hogy mi legyen a neve?" Igen, több más opció is választható!
    "Gyanítom megy a nagy hajrázás, hogy minden projekt managert felakasztanak..." Sajnos ez manapság minden területen így van, ilyen a mai ember, tegnapra is későn van ... nem véletlen a reklám szöveg sem a "most generáció"-ról. Ez persze egyik cégnek sem mentség, de ha nem ezt teszik, akkor be is zárhatja a kapukat!

    [ Szerkesztve ]

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz atike #97 üzenetére

    Hogy jobb legyen a példa, írtam a telefont is, de a diktafonnál is írtam, hogy a szándékosság mellett lehet véletlen is a rögzítés (zsebben véletlen indítás, vagy csak simán elfelejtik lekapcsolni). Igen a diktafon nem küldi sehova a felvett anyagot, de a telefon meg igen, ha jobb példa kell. Meg akár a diktafon agyaga is tovább adható véletlenül, mivel pl a tulaj sem tudja, hogy mást is rögzített, azon kívül, amit szeretett volna, így nyugodt szívvel odaadja másnak akár az egész anyagot.

    És az eredeti kiindulási alap, eleve az volt, hogy egy vendég, vagy hivatalos szerv nem értesül a működéséről ... és nem az, hogy mi lesz végül a sorsa a felvételnek, meg ha esetleg szándékosság van a dologban egy diktafon esetében, az sem teszi kevésbé veszélyessé... sőt. Tehát ennyi erővel nagyon sok dolog lehet veszélyes (és nem vitatom, hogy az is, de ez egy ilyen világ, aminek megvannak az előnye és a hátrányai is sajnos :U )!

    De hogy teljesen GDPR kompatibilis legyen Alexa, minden ház ajtajába, ahol használják, kéne egy tájékoztató, meg hozzájárulási nyilatkozat az adatkezeléshez :DDD

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #108 üzenetére

    "Attól még nem lesz jobban igazad, ha felborítasz egy asztalt ..."

    Idéznéd nekem azt az részt, ahol akár csak félreérthetően fogalmaztam, amiből ezt sikerült levonnod?

    "mindegy, nem érted, mire gondolok"

    Vagy te nem érted, amire én, megint csak.

    "Nyilván egy vállalat irányából nem az a helyes kommunikáció, hogy "hülye vagy User" (igaz Apple pl ezzel is próbálkozik néha), meg persze próbálják a user által hülyeségből, vagy figyelmetlenségből elkövetett hibákat is javítani, mint pl a mikrót felcímkézni, hogy nem kisállat szárító!"

    Ebből nem következik, hogy mindig a user a hülye és a cégek mindig mindent jól csinálnak.

    Ha jól értem, te azt mondod, hogy most is a user volt a hülye, az Alexa pedig mindent jól csinált. Én pedig nagyon más véleményen vagyok. Ezt próbáld meg valahogy rekognizálni és elfogadni.

    "Ez nem meghibásodás volt! Az egy kicsit más fogalom."

    Ezt beszéld meg a cikk írójával, én csak idéztem. Szerintem sem meghibásodás, de hibás, tökéletlen működés.

    "Lehet inkább te dolgozol valamelyiknél? Még mindig nem tudom mire alapozod ezt a merev elképzelésed a témában!"

    1. Nem hallottam hasonló botrányról náluk. 2. Vélhetően jobb szakembergárdájuk van, mint az Amazonnak. 3. Vélhetően jobban ügyelnek a hírnevükre, mint az Amazon.

    "szerintem meg a szünetelgetés idegesítőbb"

    Na ez most már olyan, mintha heccből nem akarnál elismerni egy teljesen evidens dolgot (ne szemezgesse már ki a nevét egy folytonos, számára amúgy értelmezhetetlen szövegből és ne csinálja ugyanezt a parancsokkal se), helyette olyan nevetséges dolgot emlegetsz "jobb megoldás"-ként, hogy inkább oda kellene fordulni a készülékhez, ha hozzá akarunk beszélni. Nem érzed ennek abszurditását?

    "Mint mondjuk egy-két közepesen hosszú mondat Alexától?"

    A "Yes?"-re sokkal inkább felkapjuk a fejünket, akár egy más irányú beszélgetés közben is, mint egy nem oda tartozó "szövegelésre" egy beszélgetés vagy vita közben. És mielőtt újra játszanád az értetlent, erre nincs szükség minden megszólítás után, csak ha egy ideje már nem kommunikáltunk az eszközzel. (Hasonlóan, mint emberek között.)

    Nem ragadtam ki semmit: attól, hogy pl. ki van kapcsolva a képernyőzár és be a duplakoppos ébresztés, még nem kellene az ember zsebében állandóan feloldódnia, kizárólag arra figyelve, hogy egy adott ponton kétszer koppintást érzékelt, figyelmen kívül hagyva, hogy más helyeken is érintést érzékel, és figyelmen kívül hagyva a távolságérzékelő szenzort is. De te nyilván rögtön azzal jönnél, hogy a user a hibás, mert kikapcsolta a képernyőzárat. Holott az csak kompenzálna egy hibát, tökéletlenséget.

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #110 üzenetére

    Ok, sajnos látszik, hogy abszolút a saját dolgaidat tudod mantrázni, míg a valós kérdéseket/felvetéseket szándékosan elkerülöd, vagy félremagyarázod, így ahogy mondtam, a "vita" parttalan :W .

    "ha én lennék a pórul járt felhasználó, te a termékmanager és kimondanád az utóbbi szavakat, vagy célzást tennél rájuk, valószínűleg rád borítanám az asztalt..."
    Erre mondtam, hogy ettől még nem feltétlen lenne igazad, csak felborítanál egy asztalt ... de ne ma te igazad bizonyítaná ... ezt ennél jobban nem tudom elmagyarázni! Pont!

    "Ebből nem következik, hogy mindig a user a hülye..."
    És ki a franc állította ezt?

    "Ha jól értem, te azt mondod, hogy most is a user volt a hülye..."
    Igen! Persze, lehet még mindig bőven fejleszteni az Alexán is (ahogy a világon minden termék tovább tökéletesíthető), de az eset abszolút elkerülhető lett volna, ha a felhasználó körültekintően jár el! Ennyi!

    "1. Nem hallottam hasonló botrányról náluk. 2. Vélhetően jobb szakembergárdájuk van, mint az Amazonnak. 3. Vélhetően jobban ügyelnek a hírnevükre, mint az Amazon."
    Értem, tehát vélhetően ..... semmi konkrétum, ismét csak a te véleményed mantrázod tényként kezelve! Persze semmi esély arra, hogy Alexával kapcsolatos hibákról esetleg azért hallani többször, mert az Amazonnak van a legnagyobb felhasználói tábora ezen a téren!?

    "Na ez most már olyan, mintha heccből nem akarnál elismerni egy teljesen evidens dolgot"
    Látom kifejezetten szereted használni az evidens szót, a saját egyéni véleményed alátámasztására! Ettől még nem lesz tényszerűbb amit írsz ;) .

    Jó, tehát egy "Yes" jobban észrevehető a felhasználó számára, mint az, hogy karattyol hozzá az Alexa .... OK, legyen így (pedig vicc szerintem, de legyen). Akkor mondok egy még jobb dolgot. Beállítható úgy az Alexa, hogy amikor aktiválódik ne csak fény ,hanem hangjelzést is kiadjon, ami egy rövid dallam ... remélem ez szerinted nem kevésbé észlelhető, mint egy "Yes" ... mert ha továbbra is így gondolod, akkor megint azt kell megállapítanom, hogy szerinted csak a te megoldásod az életszerű minden téren!

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #110 üzenetére

    Jah és : "Nem ragadtam ki semmit" DE! Ahogy most is! Elmondtam én is, hogy ez a példa amit felhoztál ez lehet egy hibás működés, de én nem ezt hoztam fel példának, hanem azt, hogy a felhasználó minden zár funkciót kikapcsol ("dupla kopp"-ot is, adott esetben). De az helyett, hogy pontosan elolvasnád mit írok, inkább most is feltételezel rólam olyat, amit és sosem írtam!

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #111 üzenetére

    Az én szemszögemből ugyanígy néz ki... Megspékelve azzal, mintha szándékosan nem akarnál megérteni valamit.

    Még egyszer, nem általánosságban beszéltem, szerinted kire céloztam a "pórul járt felhasználó"-val? A cikkbeli úriemberre (csak mert a nők ritkábban borítgatnak asztalokat, de mindegy). A helyzet pedig az, hogy az Alexa egy átlagfelhasználó számára teljesen váratlan működést tanúsított, amit az Amazon is elismert és ígéretett tett a hasonló szituációk esélyének alapos lecsökkentésére. Akkor most képzeld el, hogy az illető bemegy az Amazonhoz, odairányítják egy ügyfélszolgálatoshoz, az pedig semmit sem ismer el és még burkoltan le is hülyézi...

    "És ki a franc állította ezt?"

    Csak kezdem úgy érezni, hogy ezt a lehetőséget te eleve kizárod.

    "Igen! Persze, lehet még mindig bőven fejleszteni az Alexán is (ahogy a világon minden termék tovább tökéletesíthető), de az eset abszolút elkerülhető lett volna, ha a felhasználó körültekintően jár el! Ennyi!"

    Oké, te ezt gondolod. Én pedig azt, hogy nagyon is kezdetleges még ez az Alexa és alapvető hibákat kell még kiküszöbölni. A felhasználó pedig ott hibázott, hogy feljettebbnek gondolta, mint amilyen.

    Ha most ebben a pillanatban elkapnád a fejed a monitorról és nem tudnád felidézni az előző két sort, az szépen mutatná a számodra, hogy éppen te vagy, aki annyira nem tudja elfogadni a másik álláspontját, hogy egy pillanatig sem gondolja át...

    Az általam használt "kizártnak tartom" azt jelenti, hogy az én véleményem szerint valami így vagy úgy van, nem pedig azt, hogy az tény. (Ne kelljen már ilyen alapfogalmak tisztázásával szórakozni.)

    "Persze semmi esély arra, hogy Alexával kapcsolatos hibákról esetleg azért hallani többször"

    A többivel kapcsolatban egyszer sem hallottam hasonló esetről. Ha tudsz ilyenekről, nosza, rukkolj elő velük!

    "mert az Amazonnak van a legnagyobb felhasználói tábora ezen a téren!?"

    Esély? Dehogy nincs. De vajon tényleg így van? Mintha az imént hiányoltad volna a konkrétumokat...

    "pedig vicc szerintem, de legyen"

    Egyátalán nem vicc, pszichológia, esetleg nézz utána.

    "Látom kifejezetten szereted használni az evidens szót, a saját egyéni véleményed alátámasztására! Ettől még nem lesz tényszerűbb amit írsz"

    Megkérhetnélek, hogy ne állítsd már be úgy, mintha csakis azért szerepelne többször, mert "szeretem használni", nem pedig azért, mert ugyanarra az egy dologra, mégpedig a beszélgetés lényegi pontjára használom!?

    Mégpedig arra, és szerintem ez totálisan evidens, hogy nem szabadna hallgatnia a nevére, ha az úgy hangzik el, hogy előtte és utána egy fikarcnyi szünet sincs, azaz nyilvánvalóan csak egy belehallás egy szövegbe! Nem beszélve arról, hogy ilyenkor az előtte és főleg utána hallott szöveg számára értelmezhetetlen, tehát nem egy parancs követi a felszólítást, hanem azt megintcsak kihallja egy számára amúgy értelmezhetetlen szövegből.

    Ha ezek a dolgok nem evidensek a számodra, akkor azt kell mondanom, te vagy, aki távol áll ettől az egész témától.

    "remélem ez szerinted nem kevésbé észlelhető, mint egy "Yes" ... mert ha továbbra is így gondolod, akkor megint azt kell megállapítanom, hogy szerinted csak a te megoldásod az életszerű minden téren!"

    Na ez a jó vicc: először még reméled, hogy nem gondolok valamit, utána meg már úgy veszed, mintha nagyon is úgy gondoltam volna eddig is, és ebből aztán messzemenő - fals - következtetést vonsz le. (Szalmabáb érvelés egy variációja.)

    Nos, nem, nem gondolom így, a hangjelzés is megteszi a "Yes?" helyett. Ez azonban itt ki volt kapcsolva, ami nyilván felróható a usernek, csakhogy az Alexának is felróható (többek között), hogy miért nem vette figyelembe, hogy ez ki van rajta kapcsolva? Ha akarod, kifejtem, hogy miért róható fel.

    (#112): Vedd észre, hogy én az általad említett problémakörnek egy bizonyos esetét hoztam fel és a továbbiakban arról beszéltem. A duplakopp mellesleg nem zár funkció, hanem ébresztési, ami adott esetben kombinálható valamilyen képernyőzárral. De ha az utóbbi hiányzik, akkor sem kellene zsebben aktiválódnia. És nem megoldás, pontosabban csak egy félmegoldás, hogy "hülye user, kapcsolj be képernyőzárat".

    (+ néhány :W :U :((( :P :N tetszés szerint.)

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #113 üzenetére

    Úgy látom nem igazán közelítünk semmiféle konszenzus felé, és egyre inkább elmegyünk egymás szavainak az értelmezésébe, közben pedig egyre kevesebbet beszélünk a cikk témájáról, így ez után a komment után, már maximum a cikkhez közvetlenül kapcsolódóan reagálnék ;)

    ...

    "Az én szemszögemből ugyanígy néz ki... "

    Az előző kommentem kivételével én igyekeztem részletesen rámutatni arra, ami szerintem nem úgy van ahogy gondolod, nálad én ezt nem tapasztaltam, csak ugyanazt mantráztad alátámasztások, konkrét magyarázatok nélkül. De mindegy, nyilván két külön világ vagyunk :D vágom, hogy te ezt nem így látod!

    Az asztal borogatásban a hosszabb kifejtéseddel sem tudok mit kezdeni, ettől az állításom továbbra is helytállónak tartom. Én sem általánosságban beszéltem, hanem erről a konkrét esetről, de teljesen mindegy, nyilván az Amazon nem teszi/teheti meg, hogy lehülyézze a felhasználót még burkoltan sem, ha valóban hülye akkor sem, így fölösleges is ezt tovább boncolgatni, ránk vetítve a szituációt!

    "Csak kezdem úgy érezni, hogy ezt a lehetőséget te eleve kizárod."

    Ne érezd így ;)

    "nagyon is kezdetleges még ez az Alexa"

    Legyen így, de jelzem (még ha nem is hiszed el) a többi sem tud többet! Sőt (kevesebb funkció, főleg a zárt rendszerek miatt).

    "Az általam használt "kizártnak tartom" azt jelenti, hogy az én véleményem szerint valami így vagy úgy van, nem pedig azt, hogy az tény."

    Köszönöm a felvilágosítást ... igaz nem teljesen értem, hogy ezt miért mesélted el. Ebben a topicban egyetlen egyszer használtad ezt a szóösszetételt, és ott sem a szóhasználatot kifogásoltam, csak megkérdeztem mire alapozod azt a nagyon konkrét véleményed!?

    "De vajon tényleg így van? Mintha az imént hiányoltad volna a konkrétumokat..."

    Bocsánat, igazad van, nem ártott volna alátámasztani tényekkel az állításom, hiszen nem mindenkinek "evidens" hogy csak olyan dolgokat jelentünk ki tényszerűen, amikről tudjuk, hogy az úgy is van, nem pedig csak mi gondoljuk úgy! Bevallom először is lusta voltam keresgélni (ezért nem linkeltem kapásból), és most is csak az első szembe jött cikket linkelném ide: LINK

    FONTOS!!! Kérlek, olvasd el a cikket teljesen, mert elsőre megtévesztő lehet! Tény, hogy az idei eladásokban elmaradt a Google-tól, de a "legnagyobb telepített bázisa azonban még mindig az Amazonnak van". Remélem ez megfelel tényként!

    "Ha ezek a dolgok nem evidensek a számodra, akkor azt kell mondanom, te vagy, aki távol áll ettől az egész témától."

    Igazad van, evidens, hogy így van ;)!

    "először még reméled, hogy nem gondolok valamit, utána meg már úgy veszed, mintha nagyon is úgy gondoltam volna"

    ...."remélem" ..... "mert ha" kérlek értelmezd jól ezeket a szavakat a mondatomban! Feltételes módban írtam, nem pedig ténykén!

    "Ez azonban itt ki volt kapcsolva...."

    Te találtál erről konkrét feljegyzést? Csak azért kérdem, mert ugye azt megbeszéltük, hogy feltételezést nem annyira szép dolog tényként leírni .... de tényleg lehetett volt valahol erről szó, nem néztem utána, ezért valóban kíváncsi vagyok!

    ....ami nyilván felróható a usernek, csakhogy az Alexának is felróható (többek között), hogy miért nem vette figyelembe, hogy ez ki van rajta kapcsolva?

    Nem igazán tudom elképzelni, hogy az Alexának ez hol róható fel, azt tette, amit a felhasználó kért! Persze van elképzelésem, hogy te kb. mivel támasztanád alá ezt, de azt hiszem erősen hiányozna belőle az "életszerű" felhasználás, így szerintem nem fontos kifejteni.

    Vedd észre, hogy én az általad említett problémakörnek egy bizonyos esetét hoztam fel és a továbbiakban arról beszéltem.

    Ok, értem, és meg is írtam, hogy az általad felvetett dolog, szerintem is a készülék hibája, de jeleztem, hogy én nem az ilyen esteket említettem, ennek ellenére te - ahogy most is írod - visszatértél a példádra és továbbra is próbáltad úgy beállítani, mintha ezt én user error-nak tekinteném, pedig NEM, csak te próbálod itt is az általam leírtakat más irányba ferdíteni!

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #114 üzenetére

    Hogy is közelíthetnénk, ha egyszer eszed ágában sincs ilyesmi, ennek a hozzászólásodnak a nagy része is lényegtelen részeken rugózás, a lényeges részek kihagyásával. Ezzel csak egyre nyilvánvalóbbá teszed, hogy valamilyen oknál fogva mindenáron védeni igyekszel az Alexát és az Amazont.

    "nálad én ezt nem tapasztaltam"

    Mit kell azon agyonmagyarázni, amit tényszerűen tudhatunk, hogy a készülék egy folytonos szövegből hallotta ki a nevét és a parancsot? Azt pedig már nem tudom érthetőbben leírni, hogy ez miért rossz.

    "a hosszabb kifejtéseddel sem tudok mit kezdeni"

    Miért is tudnál bármit is kezdeni az általunk ismerhető helyzet leírásával, amikor azt képzeled, még az Amazonnál is jobban tudod, hogy ők mit gondolnak a saját és a felhasználó felelősségéről a szituáció létrejöttében.

    "de jelzem (még ha nem is hiszed el) a többi sem tud többet! Sőt (kevesebb funkció, főleg a zárt rendszerek miatt)."

    Már jelezted egy párszor, ahogy azt is, hogy hasonló esetek azokkal is előfordultak, én pedig az jeleztem, hogy nem ártana mindezt valamivel alátámasztani. Ha nem, hát nem.

    Nem mintha bármelyiket is igazán fejlettnek tartanám, sőt egyre inkább arra hajlok, hogy mind meglehetősen kezdetleges.

    Kifelejtettél egy "továbbra is"-t, ami azt implikálja, hogy valami eddig is így volt.

    "Te találtál erről konkrét feljegyzést?"

    [link]

    "Nem igazán tudom elképzelni, hogy az Alexának ez hol róható fel, azt tette, amit a felhasználó kért!"

    Rohadtul nem azt tette! Csak amit a kezdetleges beszédfelismerési rendszere tévesen azonosított, mint felhasználói kérés, teljesen rosszul felismerve a helyzetet. Éppen erről van szó.

    "de jeleztem, hogy én nem az ilyen esteket említettem"

    Hát akkor mit??? Ezt írtad: "De akkor legyen a példa egy zsebben véletlenül elinduló telefon hívás ... ugyanaz az eset. Lehet hogy rosszul tervezett a telefon, mert könnyen feloldható akár véletlenül is, de az is lehet (és inkább ez a jellemző), hogy a felhasználó kapcsol ki minden képernyőzár, stb funkciót ... ezért is a telefon fejlesztője a hibás? Szerintem nem!"

    Én pontosan egy olyan példát hoztam, ahol ki van kapcsolva a képernyőzár és engedélyezve van a duplakoppintásos felébresztés - aminek nem kellene aktiválódnia egy zsebben lévő telefonon! Ha mégis megteszi, az azért van, mert a telefon nem veszi figyelembe az egyéb érintési információkat (kb. mintha tíz ujjal cirógatnánk) és a közelségérzékelő szenzort sem, ami folyamatosan közelséget jelez. Amiért nagyon is a telefon fejlesztője a hibás, nem a felhasználó, aki csak használni szeretne egy funkciót. Az pedig csak kifogás, hogy miért tiltotta le a képernyőzárat.

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #115 üzenetére

    Nem tudom, számodra milyen lényegi részt hagytam ki, szerintem minden pontra igyekeztem kitérni, amiről eddig nem volt már ötször szó! De ahogy ígértem, nem fogok a témától elkanyarodó, céltalan vitában továbbra is részt venni - így is vicces, hogy elvileg annak idején el sem olvastad a válaszom, mégis ezen lovaglunk kb 2 hete :D - még akkor sem, ha ismét olyan gondolatokat írtál le a nevemben, amiket én pl. sosem (azért ez nem egy korrekt dolog) és még akkor sem, ha pont te követed el azokat a dolgokat, amit nekem igyekszel felróni, mint pl a lényeges részek kihagyása.

    Mivel korábbi linkelt "bizonyítékomra" sem igen jött érdemi válasz, így nem látom értelmét sokat linkelgetni, de legyen egy statisztikai összevetés, amiből pl láthatod hányszor érthet félre dolgokat más-más "otthoni asszisztens". És akkor ebből talán az is lejön, hogy nem tartom én sem a legjobbnak minden téren az Alexát, mert akkor nem raknám ide ezt a cikket.

    A te linkeden viszont én nem találok semmilyen utalást, amiből kiderülne, hogy a hangjelzés funkció ki volt kapcsolva vagy sem. Leírják, hogy mire mit reagált Alexa, de hogy közben volt-e hangjelzés, arról nem esik szó, nekem ez nem jelenti egyenesen azt, hogy nem is volt!

    "Rohadtul nem azt tette!"

    De igen, csak te megint másról beszélsz! Én arra írtam, amit írtam, hogy az User kikapcsolta a hangjelzést, tehát ő nem bimbammolt tovább, mivel ezt kérték tőle! Ennyi!

    "Én pontosan egy olyan példát hoztam, ahol ki van kapcsolva a képernyőzár és engedélyezve van a duplakoppintásos felébresztés"

    Ezzel tudom, hogy csak sikerül ismét elkanyarodnom a témától, de hihetetlen számomra, hogy ennyire nem akar neked átjönni amit írtam: "a felhasználó kapcsol ki minden képernyőzár, stb funkciót ..." Tehát nem csak a hagyományos képernyőzárat, ami pl egy virtuális csúszkával,zár le, hanem minden olyan dolgot (újlenyomat, pin, retina scan, akármi), ami a képernyőzár funkcióját elláthatja, helyettesítheti ... számomra a dupla kopp is egyfajta képernyőzár funkció!

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #116 üzenetére

    "Mivel korábbi linkelt "bizonyítékomra" sem igen jött érdemi válasz"

    Rákérdeztem, hogy biztos, hogy az Alexából van a legtöbb, te mutattál egy statot, ennyi.

    "így nem látom értelmét sokat linkelgetni"

    Troll-e vagy?

    "Leírják, hogy mire mit reagált Alexa, de hogy közben volt-e hangjelzés, arról nem esik szó, nekem ez nem jelenti egyenesen azt, hogy nem is volt!"

    Nyilván említést sem tesznek egy ilyen fontos körülményről.

    "De igen, csak te megint másról beszélsz!"

    Arról beszélek, amiről eddig is beszéltünk. Nincs megint.

    "Én arra írtam, amit írtam, hogy az User kikapcsolta a hangjelzést, tehát ő nem bimbammolt tovább, mivel ezt kérték tőle!"

    A viselkedését ehhez igazíthatta volna. Ahogy korábban már leírtam.

    "számomra a dupla kopp is egyfajta képernyőzár funkció!"

    Fogalomzavarban szenvedsz.

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #117 üzenetére

    "Nyilván említést sem tesznek egy ilyen fontos körülményről."

    Ami a cikkben van, nem egy 20 oldalas esettanulmány, csak egy rövid tájékoztatás. Nincs az sem leírva milyen hangerőn volt az Alexa, hol helyezkedett el a felhasználókhoz képest, és úgy általában nincs lerészletezve az összes beállítási lehetőség sem. Pedig ezek mind szintén fontosak lennének.

    "A viselkedését ehhez igazíthatta volna."

    Ugyan miben? Én pl nem örülnék, ha a figyelmeztető hang kikapcsolásával körülményesebbé válna a működés! Nekem ki van kapcsolva, nem is hiányzik, de a lehetőség ott van! Ha valamiért nem venném észre, hogy bekapcsol (ilyen még sosem volt), akkor tudnám, hogy a lehetőségem adott volt a figyelmeztető hang bekapcsolására, de én nem tettem meg. Ha ezért mondjuk kétszer kéne jóváhagynom valamilyen utasítást, vagy szüneteket kéne hagynom, vagy bármilyen további plusz dologgal "szívatna", akkor azt tuti nem szeretném.

    Többi off topicra meg már tényleg nem reagálnék, pedig lenne mit, de nincs értelme!

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #118 üzenetére

    Teljesen életszerűtlen, hogy ne említenének meg egy ilyen alapvető körülményt. Ha nem érted, ez miért tartozik az alapvető dolgok közé, akkor nem segíthetek.

    "Nincs az sem leírva milyen hangerőn volt az Alexa"

    De igen: "At which point, Alexa said out loud "To whom?" "

    "és úgy általában nincs lerészletezve az összes beállítási lehetőség sem. Pedig ezek mind szintén fontosak lennének."

    Alapvető > fontos > kevésbé fontos, stb.

    "Ugyan miben?"

    Pl. ha bizonytalan, hogy neki szóltak-e, akkor (még) inkább nyugton marad.

    "vagy szüneteket kéne hagynom"

    Sokadszorra: nem több másodperces szünetekről van szó a szavak között. Nem hiszem, hogy te egy teljesen egybehangzó hangzósorral szólítod meg és adsz neki utasításokat.

    De a lényeg: figyeljen már oda, hogy közvetlenül a neve előtt, a neve és az utasítás között, stb. számára értelmezhetetlen hangzósorok vannak-e, mert ilyenkor nagy valószínűséggel nem hozzá beszélnek. És ne is akarjon közbevágni ilyen esetben az emberi beszédbe, mert az is azt erősíti, hogy nem hozzá beszéltek és nem várnak tőle visszajelzés vagy visszakérdezést. (Remélem, most nem kérdezed magadban, hogy "De miért!?".)

    Van az az eset, amikor pl. két ember beszélget (vagy megy a tévé), miközben egy másik személy vele akar kommunikálni, ilyenkor nem árt, ha különbséget tud tenni a személyek hangszíne között. Ha erre nem képes, akkor lehet feltétel a háttérnél valamivel hangosabb kommunikáció az irányába.

    Fejlődsz.

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #119 üzenetére

    Az általad idézet szövegben sem látom a hangerőt! Annyit ír, hogy "hangosan felkiáltott". nem csak néma halk meg hangos funkció van, van kb 10 hangerőszint az Alexán is!

    "Alapvető > fontos > kevésbé fontos, stb."

    Ezzel megint abba mész bele, hogy ami szerinted alapvető, az tény és kész! A plusz hangjelzést szerintem legtöbben egyáltalán nem használják, így nem nevezném alapvetőnek, főleg ha egyébként megjegyzik, hogy hangosan válaszolt az Alexa. Ha arra nem figyeltek a "gongatás" sem érdekelte volna őket!

    "Sokadszorra: nem több másodperces szünetekről van szó a szavak között."

    Sokadszorra: ÉN EZT ÉRTEM, le is írtam többször, ezért kérlek ne magyarázd el állandóan! De az egy másodperces szünetelgetés sem megoldás! A miérteket korábban már szintén többször leírtam!

    "Nem hiszem, hogy te egy teljesen egybehangzó hangzósorral szólítod meg és adsz neki utasításokat."

    Pedig de, egy szünet nélküli rövid parancsot adok ki neki (de már ezt is elmondtam korábban is), és az esetek nagy részében gond nélkül megérti, de amikor nem érti, akkor is visszakérdez, arra a részre amit nem értett, vagy a legrosszabb esetben nem hajt végre semmit és újra ki kell adni a parancsot.

    Tényleg az a fő problémám, hogy még sosem próbáltad ki ezt az eszközt és úgy vonsz le tényszerű következtetéseket! Messze nem tökéletes még ez az otthoni asszisztens sem, de arra próbálnék saját tapasztalataim alapján rávilágítani, hogy a cikkben leírt eset baromira nem egy általános hibajelenség, annyi véletlen egybeesés, és annyi felhasználói figyelmetlenség kelhetett hozzá, hogy az már számomra kissé a szándékos lejáratás irányába viszi a dolgot! Van amikor félreért dolgokat az eszköz, és van amikor nem kéne bekapcsolni, mégis megteszi, de ahogy már írtam akár két ember is félre tudja érteni egymást, így ezt nehéz végzetes hibaként felróni egy ilyen eszköznek. És egyébként próbálja kiszűrni a TV hangját is az eszköz (nekünk pl arra még sosem aktiválódott), mióta volt az a bizonyos tömeges megrendeléses ügy.

    Pár napja, direkt el kezdtem "szívatni" az Alexát, hogy igazából hogy lehetne elérni a cikkben leírt esetet. Próbáltam mindenféle félreérthető mondatot mondani. Igaz nekem nincsenek kontaktok hozzá rendelve (mivel én főleg vezérlésre használom csak), de addig nagy nehezen eljutottam, hogy akarjon küldeni valamit egy kontaktnak (már ehhez is elég célzottan kellett dumálnom), de visszakérdezett, hogy kinek akarom küldeni az üzenetet, mert nem talál olyan nevet, amit hallott és ha erre nem reagáltam elég rövid időn belül, akkor semmisnek vette az egész "beszélgetést". Tehát az, hogy egy élő beszédből több utasítást is kihalljon egymás után, már csak azért is furcsa, mert ha ezek az utasítások nem viszonylag rövid időn belül hangzanak el egymást követően, akkor leáll az eszköz és ennyi. Azaz olyan nem lehetséges, hogy rákérdez egy kontaktra, majd 2-3 perc múlva az élő beszédben elhangzik egy név és oda küld valamilyen üzenetet!

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #120 üzenetére

    Bocs, de erre már nem lehet mást mondani, mint hogy ne nyomd fullba a kretént, mert még úgy maradsz és amúgy sem áll jól.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Tommmysun #120 üzenetére

    Az Alexa a tiéd. És jó. Más emberek ne báncsák.
    Főleg, ha nekik nincs is.

  • Realradical

    őstag

    válasz szazbolha #122 üzenetére

    Másodlagos acc?

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • dezz

    nagyúr

    válasz Realradical #123 üzenetére

    Mármint az enyém? :U 1. Elmehetsz a... 2. Nyugodtan kérdezz rá a staffnál. (3. Akkor már én is így teszek a Realradical - Tommmysun vonatkozásában.)

  • szazbolha

    addikt

    válasz Realradical #123 üzenetére

    Szerintem nem megoldás a problémára.
    A srác tech imádó, és jó cuccai vannak. Autós topikban is megmagyarázná, miért kellet visszahívni a szériát.
    .
    Épp olyan szitu, mint az überes baleset. A vélemények szubjektív tartalma lényegesen meghaladja a nem szubjektív részt és érzelmileg is átitatott. Pro és kontra is.

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #124 üzenetére

    Ha már te ajánlod másnak, légyszi előbb kérdezz rá te is a "staff"-nál mielőtt baromságokkal gyanúsítasz! Kösz! Van jobb dolgom is, annál, hogy kamu regeket csináljak!

    Az előző kommented meg ugye kár lereagálni!

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz szazbolha #122 üzenetére

    Alexa az enyém is, és bizonyos dolgokra igenis , meg egy csomó mindenre nem, plusz lenne rajta mit fejleszteni, ahogy a "biciklin" is. Örülnék is neki ha jobb lenne, de ettől még nincsenek irreális elvárásaim vele szemben. Ennyi! Aki meg nem tudja miről beszél, mivel max csak olvasott róla két cikket, az ne vonjon le tényszerű következtetéseket. Véleménye persze lehet róla, csak azt ne keverjük a tényekkel. Szerintem ez elég normális elvárás lehetne.

    #125 Ha ez rólam szól, akkor annyira azért nem talált :N ! A tech imádat még félig meddig ok! Hogy jó cuccaim vannak az már azért nem biztos :D. Autós topicban azt mondanám, hogy azért kell visszahívni a szériát, mert mostanában ipari hulladékokat gyártanak ;) (látod nem is vagyok annyira tech imádó és nem is vagyok oda mindenért, ami új). Uberes balesetről meg úgy általában az önvezető autókról a rövid véleményem pedig, hogy Isten óvjon meg minket az önvezető autóktól és remélem az én életemben nem jön el az az időszak amikor minden autó önvezető lesz. A mostani önvezető technológia nagyon gyerekcipőben jár (abszolút hiba közútra vinni, ez nem egy "játékszer"), plusz köszönöm én szeretek vezetni és egyelőre nem vagyok arról meggyőzve, hogy egy gép minden esetben nálam jobb és gyorsabb döntést hozna, de ha így lenne akkor is szeretnék vezetni :) (ez persze már csak az én egyéni vágyam lenne akkor, ellentétben a közérdekkel) ... inkább növeljük tovább a passzív biztonságot ... de ez megint más téma, nem kéne ebbe is belemélyedni :D .... a rövid lényeg, nem ismersz ;) .

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #128 üzenetére

    Nekem is van jobb dolgom, mint az állandó provokációidra és ferdítéseidre válaszolgatni, fejezd be! És ne beszélj rólam harmadik személyben.

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz dezz #130 üzenetére

    "ne nyomd fullba a kretént...."

    "1. Elmehetsz a... "

    Többek között ezeket hívják provokációnak, és ez nem én voltam, ha jól emlékszem! Plusz azt hiszem te kevertél bele engem név szerint egy másik féllel történő beszélgetésedbe. Az első hülyeségre nem is reagáltam volna!

    szazbolha-nak, amit írtam általánosságban írtam, ha bizonyos részeinél esetleg magadra ismertél, az már a te problémád ;).

    "fejezd be!"

    Legalább szépen kérhetted volna!

    Én pedig kérlek kicsit nézz magadba, hátha rájössz, hogy a saját dolgaid próbálod másra kivetíteni ;).

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tommmysun #131 üzenetére

    Az a provokáció, amire már nem lehet mást írni. De most már játsz inkább az Alexáddal.

Új hozzászólás Aktív témák