Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kvp777

    tag

    "Ez egyből szemet szúrt nekem is még tegnap. nVidia oldalán sem találtam erőől semmit. Nagy esély van rá, hogy mobil cucc."

    A gep egy laptop aramkoreit kapta. A legtobb bepitett periferia is az usb buszra van felfuzve, tovabba a slot-os optikai meghajto miatt csak a teljes meretu korongokat lehet belerakni.

    A mac-es minosegrol meg csak annyit, hogy ez egy sima pc, azaz gyakorlatilag egy nagyon design-os laptop, kulso billentyuzettel es beepitett alvannyal. A monitor kepe gyonyoru, de a tukrozodo felulet miatt csak behuzott fuggony mogott hasznalhato. Az eger viszont egy merenylet (mindket hozza valo tipus hasznalhatatlan, a regi adb-s valtozat jobb volt), a billentyuzet viszont csak siman kenyelmetlen es hianyoznak rola pc-n megszokott gombok. (egy egyszerubb laptop billentyuzetet adnak hozza kulso hazban, de meg egy regi videoton foliabillentyuzet is jobb)

    Maga a gep pedig addig stabil amig nem kerul ra windows vagy egy osx upgrade. Ekkor tobbnyire csak a teljes ujratelepites marad, ami a bios helyett hasznalt efi miatt meg egy linuxos embert is kepes zavarba hozni. (gyakorlatilag az intel itanium szerverek parancssoros bios felesege van bennuk, aminel a regi ppc-s open boot sokkal jobb volt)

    Roviden leirva szerintem a mac Wozniak tavozasa ota csak a design-rol szol, es arrol, hogy akinek ilyen van az vagy nagyon nem ert a szamitastechnikahoz vagy nagyon villogni szeretne a geppel, esetleg hozzavagtak egyet ingyen. (az utobbi modon kerult hozzam egy regi ppc-s mac)

Új hozzászólás Aktív témák