Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varesz11

    tag

    válasz A guru #45 üzenetére

    Pont az az extra a szoftverben, hogy nincs extra.
    Nagyon sok ember számára az a hátrány, ha tele van hányva mindenféle felesleges, erőforrászabáló UI tweak-el a szoftver.
    Én pl nem tudnék elviselni a gyári droidon kívül mást, mert az összes rondának, túltoltnak tűnik hosszasabb stock Android használat után.

    A teszthez:
    Az osztott képernyő elérhető volt valamelyik beta verzióba, szóval azt fejlesztik, csak valamilyen okkal nem került még bele végleges szoftverbe. (valamilyen mókolással elvileg elő lehet húzni most is)

    Alapvetően a Nexus egy fejlesztői telefon volt mindig.
    Az, hogy most kiadtak egy premium verziót is, egy kedves gesztus a Google-től. (nyilván piaci érdekek is vannak, de szerintem nem a Nexus eladásokból gazdagodtak soha. :D )
    Felsorolni negatívumként, hogy semmi extra nincs benne a G4-hez, Z5-höz meg Iphone-hoz képest, teljesen értelmetlen.
    A felsorolt Androidos készülékekben azért van "extra" mert valamit hozzátettek az alap felszereltséghez.
    A Nexus brand pedig magát ezt az alapot, az irányt adja meg, hogy a google elképzelése szerint, hogy kell egy Androidot használó telefonnak kinéznie az adott évben.
    Ennek megfelelően ott az ujjlenyomatolvasó, type-c mint fejlődés az előző generációhoz képest.

    Azon pedig továbbra is érdemes elgondolkodni, hogy a felsorolt Huawei, LG, stb készülékekhez, a felfedezést követően mennyi idővel érkezik meg például egy esetleges szoftveres biztonsági rés javítása.

    Nexus telefonnak mindig az lesz a legnagyobb előnye, hogy az kapja meg legelőször, elsőkézből a legújabb frissítéseket.

  • varesz11

    tag

    válasz A guru #75 üzenetére

    Szerintem az általam említett eset egy jó példa. (Főleg most az elmúlt fél évben, jópárszor előfurdult sajnos)
    Kiderül valamilyen szoftveres rés, sebezhetőség, a google patcheli 1-2 héten belül és kiad egy 3 kb-os frissítést. A 3rd party gyártónál meg várhatsz x időt míg tesz valamit.
    Vagy itt van mondjuk a most megjelent Dose mód. Ezt se fogja látni senki Huawein amíg nem frissítik Marshmallow-ra őket.

    Persze ott az érme másik oldala, hogy teszt alany vagy, mert a Google a 6.0tól adja neked a telefont, egy gyártó pedig lehet, hogy a már stabilabb, Nexus felhasználók által felfedezett és javított hibáktól mentes 6.0.x-el.
    De a Nexus továbbra is egy fejlesztői/referencia telefon.
    Azoknak van akiknek prioritás, hogy egy frissítést elsőnek kapjanak meg.

    [ Szerkesztve ]

  • varesz11

    tag

    válasz Petya88 #228 üzenetére

    Nexus 5-ön ugyanez a helyzet.
    Ez valami ROM bug a Marshamallow-ban.
    Gondolom javítják hamarosan.
    Itt van egyébként a bug report, ha gondolod nyomj egy +1-et, de mivel mindenkinél előjön, gondolom egyértelmű számukra a hiba.
    https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=189830

    [ Szerkesztve ]

  • varesz11

    tag

    Kevéséb rövid/félhosszú beszámolóm:

    Tegnap óta én is boldog tulaja vagyok egy ilyen pazar eszköznek.
    Nexus 5-ről váltottam (a 6-os kivételesen kimaradt a sorból, de szerintem nem maradtam le semmiről).
    Első benyomás: hát ez k**va nagy.
    Az N5-höz képest hatalmas, a csúszósabb fémfelületnek köszönhetően még kicsit féltem, hogy egyszer elejtem. BKV-n egykezes gépelés kilőve, de legyen ez a legnagyobb gond.

    Ez az első telefon, amit úgy vettem meg, hogy előtte nem nyomkodtam, néztem meg élőben. Csak a tesztekből, videókból és cikkekből informálódtam, melyek alapján már tudtam, hogy nekem ez kell, de azért egykét kétség is megfogalmazódott bennem. Az "egykét kétség", legyen most pontosan kettő, melyek kiváltképp kérdőjelek voltak bennem a kibontás pillanatáig.
    Nevezetesen a képek alapján fura volt a kamera körüli, kiálló üveg rész. A kinézettel nem volt gondom, nekem nem tűnt taszítónak, viszont azzal hogy kitüremkedik, voltak kétségeim.
    A másik a "szegényember band-gate-jének" titulált, "könnyen félbehajlik a telefon" tipusú probléma. Teljesen nyilvánvaló volt számomra, hogy a kettétörés egy teljesen abszurd és szélsőséges teszt, mely a valóéletben nem fenyegeti a telefont, viszont ennek kapcsán a minőséggel és a használt anyagokkal kapcsolatban támadtak kétségeim.
    Röviden, mindkét problémáról: a kínaiak csak sz*rt gyártanak elmélet kamu. :D
    A képek nem tükrözik jól a telefon kinézetét. Ezt látni, fogni kell. A hátulja élőben gyönyörű (nyilván ez szubjektív). A kamera rész egyáltalán nem hat furának, sérülékenynek és nagyon kis mértékben áll ki a telefonból, valószínűleg ennyire is csak az optika miatt. A minőségérzet pedig fantasztikus. Nem mondanám nehéznek, de a (számomra még furán) nagy méret és a fém hátlap miatt érezni hogy van valami a kezedben. Ez nem egy ilyen negatívumnak számító nehézség, hanem (velem legalábbis) azt érezteti, hogy egybe van a cucc.

    Az Androidról nincs mit írni, az teljesen smooth és hibátlan volt N5ön is, majd még tesztelgetem mennyivel több app fér a memóriába.
    Az ujjlenyomatolvasót nagyon szokni kell még. :D Használok céges google fiókot is a telefonon, amihez le kell zárni valamilyen bisztonságos módon a lockscreent. (ez alap követelmény, amíg nem teszel autentikációt a képernyőzárra, nem engedi syncelni a céges fiókot) Az N5ön pint használtam a feloldáshoz és még gyakran most is reflexből írom be a kódot, hogy feloldjam a telefont, pedig elég lenne csak az ujjmat fél centivel arrébb tenni hátul :D

    Ma délután tervezek egy rootolást, hogy kipróbálhassam az eltüntetett split screen multitaskingot és a doubletap2wake opciót, ha valakit érdekel, majd megosztom a tapasztalataim ezekkel kapcsolatban.

    Összességében, jó másfél év N5 használat után, kellemes tapasztalataim vannak egyelőre a telefonnal kapcsolatban. A minőség kiváló, az ujjlenyomatolvasó kényelmes, az android, android, az RTL kettő...

  • varesz11

    tag

    válasz ERPY #966 üzenetére

    Én le tudok vele kényelmesen ülni úgy hogy a nadrágzsebemben van. :) (pedig szűkebb nadrágokat hordok)
    Sőt a munkanapok nagy részében egész nap telefonnal a zsebemben ülök.

    @Draken
    Nem hinném, hogy megroppanna, vagy bármi baja lenne attól, hogy a zsebedben tartod. (nyilván nem a hátsózsebes ráülésre gondolok, azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom)

  • varesz11

    tag

    válasz Draken #968 üzenetére

    Nyilván egyéni preferencia főként.
    Én is N5ről váltottam egyébként.
    Zsebben nyilván érzed az elején hogy nagyobb de én nem mondanám kényelmetlenebbnek.
    Kézben viszont annál szokatlanabb lesz elsőre. (egyébként ez is gyorsan szokható, így 2 hónap használat után már ez tűnik normális méretűnek és a többi telefon kicsinek :D )

    [ Szerkesztve ]

  • varesz11

    tag

    válasz ERPY #981 üzenetére

    Ha nem fontos a videózás, hanem a fotón van a hangsúly, akkor Manual Camera-t tudom ajánlani.
    Mondjuk ez főleg akkor érdekes, ha mélyebben akarsz állítgatni dolgokat.
    Én anno valami leárazással vettem 99 centért, de van demója azt hiszem (úgy nézem nincsen már :( ), illetve egy kipróbálás erejéig, lehet meg tudod oldani más forrásból is. :D

    Egyébként van egy XDA thread is ebben a témában, ott vannak még javaslatok.

    [ Szerkesztve ]

  • varesz11

    tag

    Sziasztok!

    Olyanoktól szeretnék információt kérni, akik már gariztatták a telefonjukat Budapesten.

    Ami adott:
    Van egy 2016 január 21.-én, Edigitálban vásárolt 6P-m, amivel belefutottam a szokásos akksi problémába. (gyorsan merül, 20-50% töltöttségnél kikapcsol)
    A TMX-es garanciajegyen az áll, hogy 2 év garancia vonatkozik a Huawei készülékekre.
    Ezzel szemben, a Huawei Warranty Checker alapján március közepéig él még a garancia a készülékemre.

    A kérdéseim:
    A gariztatás során a vásrlástól számítják a jótállást a papírok alapján, vagy megnézik a Huawei rendszerében a dátumot?
    A Huawei Customer Service Center-ben (József körút) leadott telefont kb mennyi idő alatt javítják?
    Időközben a fórumot kicsit jobban átnyálazva erre választ kaptam korábbi hozzászólásokból.

    Előre is köszönöm a választ!

    [ Szerkesztve ]

  • varesz11

    tag

    válasz Draken #6895 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! :R
    Az akksiprobléma nálam is fennáll már elég régóta, de időről időre egyre rosszabb.
    Eleinte még elfogadtam, hogy úgy kell számolnom, hogy 10%-ig tart az akksi és aszerint töltöttem, de egyre kiszámíthatatlanabb.
    Van, hogy elér 20%-ig is, de leginkább hidegben előfordul olyan, hogy 50%-nál megadja magát.

    Mondjuk szerintem még talán így is elviselhetőbb, hogy többször kell tölteni, mint hogy ha más cégek példájára visszafogná a szoftver a teljesítményt és a laggokkal kellene küzdeni. ;]

  • varesz11

    tag

    válasz BeastMode #6910 üzenetére

    Köszi a választ. :R
    Átböngésztem a fórumot és időközben már le is adtam a telefont.
    Majd lehet írok én is a tapasztalataimról, ha visszakapom.

Új hozzászólás Aktív témák