Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varesz11

    tag

    Kevéséb rövid/félhosszú beszámolóm:

    Tegnap óta én is boldog tulaja vagyok egy ilyen pazar eszköznek.
    Nexus 5-ről váltottam (a 6-os kivételesen kimaradt a sorból, de szerintem nem maradtam le semmiről).
    Első benyomás: hát ez k**va nagy.
    Az N5-höz képest hatalmas, a csúszósabb fémfelületnek köszönhetően még kicsit féltem, hogy egyszer elejtem. BKV-n egykezes gépelés kilőve, de legyen ez a legnagyobb gond.

    Ez az első telefon, amit úgy vettem meg, hogy előtte nem nyomkodtam, néztem meg élőben. Csak a tesztekből, videókból és cikkekből informálódtam, melyek alapján már tudtam, hogy nekem ez kell, de azért egykét kétség is megfogalmazódott bennem. Az "egykét kétség", legyen most pontosan kettő, melyek kiváltképp kérdőjelek voltak bennem a kibontás pillanatáig.
    Nevezetesen a képek alapján fura volt a kamera körüli, kiálló üveg rész. A kinézettel nem volt gondom, nekem nem tűnt taszítónak, viszont azzal hogy kitüremkedik, voltak kétségeim.
    A másik a "szegényember band-gate-jének" titulált, "könnyen félbehajlik a telefon" tipusú probléma. Teljesen nyilvánvaló volt számomra, hogy a kettétörés egy teljesen abszurd és szélsőséges teszt, mely a valóéletben nem fenyegeti a telefont, viszont ennek kapcsán a minőséggel és a használt anyagokkal kapcsolatban támadtak kétségeim.
    Röviden, mindkét problémáról: a kínaiak csak sz*rt gyártanak elmélet kamu. :D
    A képek nem tükrözik jól a telefon kinézetét. Ezt látni, fogni kell. A hátulja élőben gyönyörű (nyilván ez szubjektív). A kamera rész egyáltalán nem hat furának, sérülékenynek és nagyon kis mértékben áll ki a telefonból, valószínűleg ennyire is csak az optika miatt. A minőségérzet pedig fantasztikus. Nem mondanám nehéznek, de a (számomra még furán) nagy méret és a fém hátlap miatt érezni hogy van valami a kezedben. Ez nem egy ilyen negatívumnak számító nehézség, hanem (velem legalábbis) azt érezteti, hogy egybe van a cucc.

    Az Androidról nincs mit írni, az teljesen smooth és hibátlan volt N5ön is, majd még tesztelgetem mennyivel több app fér a memóriába.
    Az ujjlenyomatolvasót nagyon szokni kell még. :D Használok céges google fiókot is a telefonon, amihez le kell zárni valamilyen bisztonságos módon a lockscreent. (ez alap követelmény, amíg nem teszel autentikációt a képernyőzárra, nem engedi syncelni a céges fiókot) Az N5ön pint használtam a feloldáshoz és még gyakran most is reflexből írom be a kódot, hogy feloldjam a telefont, pedig elég lenne csak az ujjmat fél centivel arrébb tenni hátul :D

    Ma délután tervezek egy rootolást, hogy kipróbálhassam az eltüntetett split screen multitaskingot és a doubletap2wake opciót, ha valakit érdekel, majd megosztom a tapasztalataim ezekkel kapcsolatban.

    Összességében, jó másfél év N5 használat után, kellemes tapasztalataim vannak egyelőre a telefonnal kapcsolatban. A minőség kiváló, az ujjlenyomatolvasó kényelmes, az android, android, az RTL kettő...

Új hozzászólás Aktív témák