Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz dokanin #162 üzenetére

    Ha visszaolvasol, látod, hogy személyeskedésen és egyéb érvelési hibákon kívül senki nem próbált válaszolni, így az érdemi vita elmaradt.
    Te is félrebeszélsz, de szívesen reagálok, mert legalább az alpáriság nem jellemzi hozzászólásodat.
    Két költőinek ható provokatív, csúsztató állítású és sugallatú kérdés volt.
    1. Ha cigánynak születtem volna, nem a topik zavarna, hanem hogy sok cigány bűnözik és próbálnám magam megkülönböztetni a bűnözőktől ugyanis azzal nem oldjuk meg a társadalmi (és egyéb) problémát, ha elhazudjuk a szinte csak a kurucon bemutatott tényeket.
    Az idézett topik azoknak szól, akik eljutottak addig - mondjuk némi műveltség okán -, hogy tudják, a cigánybűnözés szó nem arra utal, hogy minden cigány bűnöző, nem is arra megy ki a játék, hogy mindegyiket megbélyegezzék, viszont a cigányság és az ő "jogaikat" védők, támogatók sara, hogy nem akarnak távolodni a bűnöző szubkultúrától, hanem egyre elterjedtebb, a fiatalok körében egyenesen "menő" bekerülni haverokhoz a sittre, ott kigyúrni magát, szabaduló bulit tartani és így tovább. Ez a bűn terjesztése és nem tudom, más hogy van vele, de én a kurucot olvasva elsősorban nem a cigányságot okolom, hanem a liberalizmust, mert többek között nem szigorúak a büntetések és a rendőrség maga.
    2. Az embereket fel kell ébreszteni, mindemellett az igazságot ki kell mondani, nem a szőnyeg alá söpörni, akárkinek az akármijét is sértené. Erre jó a kuruc.infó, de igazad van, lehetne jobb is.

Új hozzászólás Aktív témák