Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moleman

    addikt

    válasz sh4d0w #6920 üzenetére

    Egy korábbi munkahelyem licenszével használom. :DDD

    De így 6 év után már eléggé biztos vagyok benne, hogy senki nem foglalkozik ezekkel. Próbálkoznak mindenféle hülyeséget szigorítani, az új win10 laptopokon pl a UAC-t hiába kapcsolom ki, pár perc múlva visszaáll a legszigorúbb üzemmódba, le van tiltva minden win rendszerkonfig, csak titkosított pendrájvot lehetne használni - ennek ellenére brutális rések vannak a falon, readonly minden USB eszközt felismer, bármit rátehetsz a gépre (programot is, admin joga van minden usernek), de én amúgy is FTP-vel szoktam állományokat mozgatni. A saját gépemen is tartok egy backupot minden archivált fájlomról, mióta több embernél elszállt a onedrive (nálam már nem is szinkronizál, majd szinkronizálok én magamnak itthon manuálisan).

    Tehát valóban, millió ponton sértettem meg a házirendet, ennek ellenére senki nem vette észre/foglalkozott vele 6 év alatt. :) Semmilyen kárt nem okoztam, a GDPR-t leszámítva érzékeny adat birtokában sem vagyok.
    Több ezer fős multinál gondolom a legkisebb bajuk is nagyobb ennél. Én legalább tudom, hogy miért és hova kattintok, és megoldom a saját problémáimat - az eddigi tapasztalatok alapján a helyi IT support úgyse tudna segíteni semmiben. :D

    Most meg már főleg nem izgatom magam rajta, úgyis felmondtam már egyszer,
    "I'm dead, what do I care?"

Új hozzászólás Aktív témák