Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Top cat

    őstag

    válasz Syl #32219 üzenetére

    Van ilyen nem egy. :U

    Egyik ismerős pl. úgy vett használt számítógépet, még az XP-s korszakban, hogy az előző tulaj Outlook Express-e, a beállított email fiókkal, tele levéllel rajta volt.

  • F.E.K..

    senior tag

    válasz Syl #32219 üzenetére

    Simán.. de annyira, hogy találkoztam olyannal, ahogy a bejelentkezve hagyott google fiókkal együtt adták el a készüléket...SIM kártya átrak az új készülékbe, és meg is volt minden szerintük.

    Onnan derült ki, hogy az új tulaj nem értette, miért jelennek meg ismeretlen naptárbejegyzések a készüléken...

    Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

  • KROK640

    veterán

    válasz Syl #32219 üzenetére

    Én nekem két olyan használt telefonom is volt, aminek az előző gazdájával sosem találkoztam mégis elég jól ismertem. Az egyik egy zeneszerzőé volt, és tudtam mikor mennyi pénzt kapott, miért, merre járt, ki volt a legjobb barátja stb.
    A másik egy fiatal csaj volt, aki olyankor szeretett egy-egy pikáns fotót is lőni magáról. Talán valahol még meg is vannak a képei, amiket biztosan nem nekem szánt :D bár megérdemelné, hogy közreadja ezeket az ember okítás jelleggel, nyilván nem merné bevállalni az ember a várható perek miatt ha kiderül. De ezen felül is hagyott magáról elég infót.

    De amikor a telefonos boltban dolgoztam, akkor csoda dolgokat láttunk a behozott telókon, pl ha nem láttam ki hozta vissza akkor is 2 percen belül tudtam, ha cintányér volt az előző tulaj.

    de ha már ilyen finomság, akkor már egy régebben közreadott storym álljon itt újra :
    Jó pár éve az akkori barátőmnek behalt a winyója (talán 2016). Mivel egyikünket sem vetette fel a pénz akkoriban, egy használt (asszem 500GB-os) HDD mellett tettük le a voksunkat a közeli PC bontóból. Mikor hazavittük a HDD-t, és beszereltünk, teljesen meglepődtük, hogy egy élő Win7 bebootolt róla (C2D-s gépen gyönyörűen össze is szedte magát). De a döbbenet nem itt volt igazán, hanem hogy telis-tele volt céges adatokkal, de konkrétan olyan szinten, hogy weboldalakra user és pass amit a cég használ, a cég weboldalához admin jelszó stb, számlák, rendelések stb. Minden beleírva fileokba, (árulkodó filenevekkel) sehol semmi jelszó vagy titkosítás. 
    Az igazán meglepő az volt, hogy sem a cég rendszergazdája nem vette a fáradtságot, hogy leformázza a HDD-t, mielőtt leadja  bontóba... de ezekszerint a bontóban sem lehetett túlságosan alapos a tesztelés, hogy ott sem jutottak el addig, hogy legalább leformázzák. 
    Először arra gondoltam, hogy megkeressük a céget és elmondjuk mi  történt, de aztán arra jutottam, hogy ebből a scenarióból sokkal könnyebb bajba kerülni, mint bármiféle előnyhöz jutni, így pár perc hezitálás után kapott egy formatot, meg egy új Windowst és a probléma megvolt oldva.

    #32221 hcl : "De ugye ez a szint az, amikor a winyót telepített OS-sel keresik :D" - az kemény :D
    Mondjuk mentségükre legyen mondva a telefonnál, hogy anno a Lumia 30-nál engem is kellemetlen meglepiként ér az a tény, hogy regisztráció, meg fiók meg minden, a korábbi telóimat csak bekapcsoltam és "készen" volt, rögtön lehetett használni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák