Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    Pár tétel, ami így eszembe jutott: Canon vakuhoz való gyorstöltőmet javítottam (ugyanolyan transzverter van benne, mint a vakuban: ~300V megy belőle direktben a cső kondenzátorára), a kondenzátort ki akartam sütni, hát nem elfelejtettem? ;] Ez persze már csak akkor jutott eszembe, amikor ráfogtam a panelre és instant teleportáltam hátrafelé vagy 2 métert. Eneloop akkut fogtam a kezemben és sikerült egy rögtönzött zárlattesztet abszolválnom rajta: az aljához fogtam egy félmerev drótot, aminek a másik vége a mozgás közbeni lendülettől pont az ujjam alá hajlott, amikor ráfogtam a tetejére - bele is égett a hüvelykujjamba, ahogy felizzott (utána megmértem: 20A felett adott le úgy, hogy nem volt teljesen feltöltve). Valami PWM végfok javítása közbeni tesztnél túl későn kaptam fel a kezem (mert előtte le kellett tennem a pákát :D) és beletüsszentettem: rögtön el is szállt belőle a működését biztosító füst - de szerencsém volt, mert utána viszonylag gyorsan rendbe tudtam rakni. Gyerekkoromban volt pár érdekes kísérletem, amit a család nem nagyon díjazott, mert annak örültek, hogy túléltem (és a lakás is)... Az FZ-1-es modellvasút trafóm még mindig megvan: kikötött hőbiztosítékkal a tartalék Welleremet látja el delejjel. :) De forrasztópákát legalább (még) nem fogtam meg rosszul. :DDD

    Tényleg, a modern indukciós pákák korában (pl. a Metcalok, amik csak akkor és csak ott melegek, ahol kell) hogy lehet rosszul megfogni őket? Van workshop, ahol tanítják? :DDD

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák