Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LeliM

    kezdő

    válasz samu74 #3212 üzenetére

    Így van, ezért írtam, hogy telefon. Persze, hogy javultak, telefonok kamerája jelentősen javult azóta is.

    Telefonok jelentős esetében, ha nem nappal szemben fotózol akkor is előfordul az "ellenfényben nem fotózunk" jelenség, mert telefon, és nem feltétlen a szembe fény okozza.

    (És igaz amit írsz, ezert sem vitatkozásból írtam eddig se ha félre értenéd, de én pont olyan vagyok az akinek van tapasztalata a fényképészet terén, de nem kamera miatt választok telefont, ezzel nem azt mondtam, hogy itt bárki másnak ne lenne, nyilván)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz samu74 #3212 üzenetére

    Hát, azért erősen túlzásokba se essünk.
    Volt S7-em, most S9, és nappal baromi jó képeket csinál, de kevés fénynél egy olajfestménynek álcázott fostengert generál. Az ezeréves Nexus 5X-em jobb képeket csinált kevés fénynél. (pedig anno pont ezzel az ígérettel váltottam S9-re, hogy javítottak a low-lighton). Nagy előrelépést nem vettem észre, bár gyorsabb, és a videós képességek viszont nagyot ugrottak.
    3 éve az S9-re váltás előtt azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha vennék egy kompakt gépet csúcsteló helyett. 60e-ért vettem egyet, 3napon belül ment vissza, mert a régi nyomógombos telefonom is jobb képeket csinált. Szóval ez a 30ezerért fotómasina az viccnek is rossz.

    És most is azon agyalok, hogy mi legyen. S20, S20 FE, S20 FE 5G, S20 Ultra, S21
    Mindegyiknek jók a fotós képességei, (főleg, mert nem vagyok fotós, többnyire automatán használom, és abban ezek nagyon jók)
    csak kérdés, hogy ezek a minimális különbségek mennyi felárat érnek meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák