Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szecska24

    tag

    válasz Deadzone41 #19 üzenetére

    Ööö...
    Én 1 hátrányt tudok, a kb. 25%-os fényveszetés, de ezen kívül csak előnye van.
    Szerintem

    Csak pár előny:
    -100%-os lefedettség
    -Folyamatos visszajelzés az exp. értékről (= már a kép elkészülte előtt tudod, hogy milyen lesz a kép - persze a dof kivételével)
    -Gyors (!) af videó közben (ugyanez igaz hátsó lcd-s képkészítésre is- amíg egy dslr-rel live view módban csak a szívás van)

    Sokan húzzák a szájukat az EVF-re, amit nem nagyon értek. Nagyban megkönnyíti a fotózást, és itt már nincsenek pixelek amiket külön látsz, ez már nem az a szint. Amin még fejleszthetnének az az EVF képfrissítése. Ha jól tudom ez most 60 fps ezt nyugodtan megduplázhatnák.

    Te milyen hátrányát látod még? (Feltételezve, hogy próbáltad már a NEX7/A77/A65 EVF-ét)

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz Deadzone41 #19 üzenetére

    kicsit újabb technológia, nem a gőzmozdonyokkal egy korszakbeli.

    frontfocus/backfocus kizárva, nem egy sötét lyuk a kereső, és kevés fényben is látszik.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Deadzone41 #25 üzenetére

    az összes komolyabb dslr 100%-ot tud.

    viszont csak a komolyabb dslr, mig a nemkomoly dslr-eknél lehet kulcslyukon leskelődni. EVF-es gép meg legalja kategóriában is 100%-os képet ad.

    csak a kocavideósok használnak af-et, nagyon hülyén néz ki

    Felhasználástól függ, egy forgatáson, beállitott snittnél evidens az MF de ha egy ballagáson, esküvőn akar apu videozni, vagy akár a játszótéren szaladgáló gyereket videozza az kb megoldhatatlan AF nélkül.

    +1 optikai elem a képben, valamennyit csak ront a képminőségen is.

    Annál garantáltan nem többet mint az átlag "lencsevédőnek" mindenre rápakolt filléres UV szűrők.

    azért a tükörben mégis csak a valóságot látod

    Már amikor látod. Az evf meg tök sötétben is kitol egy erősitett képet.

    semmi késés már amennyire a tükör 0 időpillanat alatt tőnik el a szenzor elől

    meg pixelszámolgatás (nekem a felbontása még mindig kevésnek tűnik)

    Néztél már ilyen kategóriás SLT keresőbe?

    [ Szerkesztve ]

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Deadzone41 #25 üzenetére

    lehet, hogy 100%, de a szenzor mérete is meghatározza, hogy mekkora lehet egy OVF. ezért írom, hogy aps-c meg 4/3 szenzorméretnél kb. megváltás a (tisztességes felbontású) EVF a lyukkeresőkhöz képest, de FF-en azért más a helyzet.

    az AF azért igenis jól tud jönni videónál, amatőröknél és profiknál is. pl. közeledő/távolodó tárgynál. megint csak, ez egy lehetőség, ott van, használhatod, de nem kötelező. MF-nál ott a peaking funkció, nagyon sokat segít az is.

    az EVF-OVF még egy ideig hitvita marad (aztán majd kihalnak az OVF-ek...), szíved joga az optikai megoldást preferálni. nekem zökkenőmentes volt az átállás, sőt.

    Csizmás: ilyen műszaki dolgokat tőlem ne kérdezz :B vmi oka biztos van az AF fine tuning funkciónak az A77/A99-ben.

    szerk: úgy látom, arnyekxxx kolléga leírt előttem kb. mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz Deadzone41 #29 üzenetére

    Hasonlitgathatod drága dslr-el is, már az apsc A77 keresője is hozta az FF A900 krvajo OVF-ének élményét, + az extrák amit a tükör nem tudhat. Nem hinném, hogy azóta sokat rontottak a rendszeren a sonyék.

    apu a ballagáson ne egy profi kamerával akarjon már videózni, ilyen célra a handycamek sokkal használhatóbbak. profi célra meg nem kell az af.

    Gondolom te vagy a "Videokészülék Felhasználási Terület Meghatátozási Hivatalának Főelőadója" hogy megmondod, apu mire használja a gépét és mihez vegyen másikat bár amit megvett készüléket, az is tökéletesen alkalmas a feladatra.

    Épp az a jó az slt-ben hogy az AF video alatt is JÓ bennük, nem olyan bénázós lassu vacak mint a tükrösökben.

    ez így van, de azokat nem is kötelező a lencse elé rakni.

    ez meg nem egy 3e Ftos hama üveglap.

    nem kell tök sötétben fotózni, nem véletlenül hívják FÉNYképezésnek. ahol már nem látsz semmit a keresőben, ott már az af se fog úgyse működni.

    Mondd ezt a kedves menyasszonynak aki egy db gyertya fényénél vágja fel a tortát. Attól, hogy valami neked nem kell, még másoknak létező és megoldandó feladat.

    Egyébként az A700-am (2007-es modell) sötét szobában lekapcsolt villanynál tud fokuszálni a sima fehér falra.

    (#31) csakb

    nekem is 16-s szotyi a güzügép, kb az utolsó tükrös (580) ami ujkorában is ütős volt, azota meg csak egyre jobbak a szenzoraik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák