Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz hcl #30 üzenetére

    Igen, de nem Téged javítottalak a proci adataival, hanem angyalpc2 fórumtársat. Merthogy legyünk már pontosak, just for the record. ;)

    Teljesen igazad van, hogy az alaplap van kicsit meghajolva, megrepedve és ez okozza a gondokat. De - mint mondtam - maguk a Pentium M-es procihoz készült inteles alaplapok ilyenek, mert IBM Thinkpad T40-nél, HP NC6000-nél pl. éppúgy előfordul.

    Hasonló előforduló problémák (szintén a chipset-nek köszönhetően) pl. az USB-portok tönkremenése (2.0 helyett 1.1-ként működnek, a déli híd szintén sok emelgetésnek, de akár túlmelegedésnek is köszönhetően előjövő hibája miatt), vagy ha dedikált ATI VGA is van (gondolom, a Te S7010-edben nincs), akkor meg az szeret elválni az alaplapról.

    A Fujitsu hivatalos angol nyelvű fóruma szerint egyébként gyakori probléma. Állítólag az hozza elő, ha a noti tulaja szereti csak úgy az egyik sarkánál fogva felkapni és hurcolászni a gépet, merthogy úgyis business class, milyen jól bírja... A ház igen, az alaplap nem. Ez van.

    Csak azt akartam jelezni, hogy nem gyártó-specifikus, csak mindenki először arra gyanakszik, hogy "sz@r Fujitsu" meg ilyenek. Pedig a Lifebook-ok nem erről híresek. :)

    Kategóriák. Szóval, 12" és az alatt általában subnotinak hívják. 13"-14" - "thin & light", nagyjából 2-2.5 kg közötti súllyal. 15" és fölötte DTR (desktop replacement).

    És ne vedd annak, hogy bármilyen mértékben is leszóllak és azért írtam és írok most ide. Tökre szeretem a notebook-szerelős cikkeidet, csak segíteni és pontosítani szeretnék.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák